
На сьогодні в м. Дніпрі триває робота CiSEP (Громадської Школи Діючих Практик ЄС), яка передбачає підготовку фахівців у галузі реалізації Угоди про асоціацію Україна-ЄС. Серед її учасників – начальник відділу доуніверситетської підготовки, профорієнтації та працевлаштування ЗНУ, доцент Юлія Паскевська.
Проект реалізується Інститутом Європейської Політики (Берлін) у співпраці з Дніпровським представництвом ВГО «Громадська Палата України», яку в Дніпропетровській області представляють Наталія Жебрік та Юлія Копнінська-Петриченко.
Розповідаючи про реалізацію проекту, Наталія Жебрік наголошує: «Ми відібрали 25 високомотивованих учасників, які в майбутньому стануть агентами змін, із 8 регіонів України. Їхнє завдання під час участі в роботі громадської школи – розібратися в суті євроінтеграційних процесів, особливо, що в тих, що стосуються зони вільної торгівлі. Далі наші випускники зможуть поділитися інформацією в своїх спільнотах».
Як розповів проект-менеджер Інституту Європейської Політики Мартін Стейн, у рамках діяльності CiSEP із 2015 року організовано 17 семінарів, присвячених Угоди про асоціацію Україна-ЄС. Вони проходили в Чернігові, Львові та Одесі. Зараз такий семінар триває в м. Дніпрі. Проект реалізується завдяки фінансовій підтримці Федерального Іноземного Офісу Німеччини.
«Більшість євроінтеграційних проектів ініціюється і проводиться в Києві. Тому ми вирішили зробити акцент на регіонах, - зазначає Мартін Стейн. - Програма школи модульна, навчання у ній включає базовий тренінг щодо суті Угоди про Асоціацію Україна-ЄС, лекції про те, як громадським активістам залучитися до процесу євроінтеграції, а також - тренінг для тренерів».
Організатори заходу зазначають, що вони залучають до діяльності школи як європейських, так і українських експертів із різних галузей життєдіяльності країни. Зокрема, перед учасниками проекту виступили представники органів влади, які надали слухачам курсу відповіді на самі різноманітні питання, що стосуються взаємин Україна-ЄС. Під час проведення тренінгів надають великого значення тому, щоб учасники знайшли спільні точки дотику і надалі могли активно співпрацювати, втілюючи в життя вже свої власні проекти.
Під час роботи Школи у м. Дніпрі розглядалися таке питання: «Як Угода про Асоціацію Україна-ЄС працює на громадянське суспільство, органи влади та бізнес».
У полі зору її учасників були такі проблеми, як нормативно-правова база, законодавство ЄС, сталий розвиток прозорість та права на інтелектуальну власність, технічні стандарти для промислових товарів, створення інфраструктури якості, охорона навколишнього середовища та зелена економіка. Також вони досліджували політику Європейського Союзу щодо інтелектуальної власності, доречність інтелектуальної власності в контексті українського бізнесу та для громадян нашої держави.
Також вони взяли участь у дискусії щодо професійного та сталого розвитку - трудова політика та права працівників.
Крім того, 18 жовтня в рамках роботи школи відбулась скайп-конференція з колегам із Чернігова, присвячена обговоренню такої теми, як «Політичний діалог, зовнішня та безпекова політика».
19 жовтня учасники заходу взяли участь у засіданні дискусійного круглого столу: «Роль Німеччини в процесі асоціації ЄС та України». Серед його учасників були Голова Місії, Генеральний Консул Генерального консульства Німеччини в Донецьку доктор Вольфгант Мьоссінґер та проект-менеджер Інституту Європейської Політики Мартін Стейн. Цей захід походив у рамках заключної сесії семінару.
Та найголовнішою подією стало вручення сертифікатів, що засвідчують набуту кваліфікацію фахівців з євроінтеграції – учасників проекту. Серед тих, хто отримав сертифікат була і доцент Юлія Паскевська. Ця урочиста церемонія стала гідним завершенням чотиримісячного навчання, упродовж якого учасники громадської школи брали участь в інтенсивних семінарах, тренінгах, моделюючих іграх, засіданнях круглих столів. А ще – виконували домашні та індивідуальні роботи, працювали в підгрупах, складали скайп-сесії та писали звіти.
Усі учасники громадської школи високо оцінили здобуті знання й навички та висловили впевненість, що зможуть застосовувати їх на практиці із користю для представників української громади.