Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Провідні українські правознавці обговорили аспекти реалізації права особи на інформацію

Провідні українські правознавці обговорили аспекти реалізації права особи на інформацію

Провідні українські правознавці обговорили аспекти реалізації права особи на інформацію
20.10.2017 16:34 Все Головні новини Факультети Юридичний освітній процес наукова діяльність круглий стіл

Вісімнадцятого жовтня на юридичний факультет Запорізького національного університету завітали відомі вітчизняні науковці – академік Національної академії правових наук України, доктор юридичних наук, професор, заслужений юрист України Олександр Скрипнюк і провідний науковий співробітник відділу конституційного права та місцевого самоврядування Інституту держави і права ім. В. Корецького Національної академії наук України Олексій Ющик. Вони зустрілися із представниками керівництва і викладачами юридичного факультету, а також взяли участь в обговорені актуальних правових питань.

За ініціативи декана юридичного факультету, професора Тетяни Коломоєць, цього дня в ЗНУ проходило засідання проблемного круглого столу «Конституційні правові аспекти реалізації права особи на інформацію». Від Запорізького національного університету в обговоренні актуальної теми взяли участь сама декан Тетяна Коломоєць, завідувач кафедр конституційного та трудового права, доцент Ганна Журавльова, заступник декана юридичного факультету з навчальної роботи, доцент кафедри цієї ж кафедри Наталія Верлос і начальник юридичного відділу, викладач юридичного факультету Ольга Кулініч. Також на заході були присутні науковці з інших вишів Запоріжжя, зокрема завідувач кафедри конституційного, адміністративного та трудового права Запорізького національного технічного університету Руслана Максакова.
Учасники засідання під час обговорення відзначили актуальність і проблемність обраної теми, розглянули її у контексті викликів сьогодення та реформи конституційного права. Крім того, вони запропонували внести до резолюції засідання круглого столу пропозиції щодо внесення змін до сучасного законодавства, які потім будуть направлені до відповідних законотворчих органів України.
Як зазначив Олексій Ющик, підбиваючи підсумки участі в засіданні круглого столу в ЗНУ, Інституту держави і права ім. В. Корецького Національної академії наук України на сьогодні має вагомі напрацювання щодо співпраці із запорізькими науковцями. Зокрема. це – участь представників вишів у різнорівневих конференціях, засіданнях круглих столів та семінарах, «обмін» аспірантами, реалізація спільних наукових проектів, створення навчальних і навчально-методичних посібників тощо. Саме об’єднання зусиль науковців різних регіонів, на його думку, має сприяти успішному реформуванню вітчизняної галузі права. Також він зазначив, що при візиті до Запоріжжя вони з Олександром Скрипнюком привезли наукові видання співробітників їхніх наукових установ, які передали у дар науковій бібліотеці вишу.
Своєю чергою, Олександр Скрипнюк наголосив, що відкритий обмін думками сприяє вирішенню проблемних питань, тож на сьогодні особливої ваги набуває співпраця між представниками різних вищих навчальних закладів, які готують фахівців у галузі права. Особливо це актуально у світлі нового законопроекту, присвяченого реформуванню вищої освіти.
Крім того, гості зазначили, що на базі Інституту держави і права ім. В. Корецького НАН України нещодавно заснували нове періодичне видання «Наукове сходження. Юридичні науки», яке відповідає всім параметрам, необхідним для включення до наукометричної бази «Scopus». Тож науковцям ЗНУ запропонували приєднатися до цього наукового проекту і надсилати туди свої статті.
Тетяна Коломоєць подякувала почесним гостям факультету за те, що приєдналися до проведення спільного засідання проблемного круглого столу на юридичному факультеті ЗНУ. Вона зазначила, що така співпраця розширює наукові горизонти для всіх їхніх учасників та висловила сподівання на проведення спільних наукових заходів у майбутньому.

Таміла Тарасенко

Схожі новини