Університет Абітурієнту Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / На факультеті СПП провідні науковці вивчали технології роботи психолога в організації

На факультеті СПП провідні науковці вивчали технології роботи психолога в організації

На факультеті СПП провідні науковці вивчали технології роботи психолога в організації
23.10.2017 12:49 Все Головні новини Факультет соціальної педагогіки та психології наукова діяльність конференція майстер-клас тренінг

На базі Запорізького національного університету дев’ятнадцятого-двадцятого жовтня провели ІV Всеукраїнську науково-практична конференцію студентів, аспірантів та молодих вчених «Технології роботи психолога в організації». Її співорганізаторами стали Інститут психології імені Г.С. Костюка НАПН України, Східноєвропейський національний університет імені Лесі Українки й Інститут підготовки кадрів Державної служби зайнятості України.

Відкриття конференції розпочалось з теплих, вітальних слів проректора з науково-педагогічної та навчальної роботи, професора Олександра Гури. Учасників також привітала член-кореспондент НАПН України, доктор психологічних наук, професор, заступник директора з науково-організаційної роботи та міжнародних наукових зв’язків Інституту психології імені Г.С. Костюка НАПН України, завідувач лабораторії організаційної та соціальної психології Інституту психології імені Г.С. Костюка НАПН України, Президент Української Асоціації організаційних психологів та психологів праці Людмила Карамушка. Вона наголосила на важливості завдань, які ставить перед організаційними психологами сучасність.
Кандидат психологічних наук, доцент, завідувач кафедри психології відзначила Наталія Губа актуальність таких заходів та побажала учасникам конференції плідної наукової роботи. Доктор психологічних наук, професор кафедри психології та соціальної роботи Інституту підготовки кадрів Державної служби зайнятості України Маріанна Ткалич наголосила на необхідності тісної та плідної співпраці університетів для взаємовигідних наукових зв’язків.
На пленарному засіданні виступила Людмила Карамушка з доповіддю «Соціальна напруженість в організації: сутність, основні види, причини виникнення та умови попередження», яка викликала цікаві обговорення та дискусії між учасниками, особливо щодо причин виникнення соціальної напруженості.
Також на пленарному засіданні виступили кандидати психологічних наук, доценти кафедри психології Запорізького національного університету – Анжеліка Поплавська («Управлінське рішення як метод впровадження змін на промисловому підприємстві»), Лариса Спіцина («Психосоціальне благополуччя та психічне здоров’я в сучасних організаціях). Крім того, свої доповіді увазі публіки представили студенти-науковці факультету Наталія Козюра та Антон Харьков. Вони розглянули питання, пов’язані з організаційною психологією на сучасних підприємствах і презентували результати теоретичних та емпіричних досліджень.
Справжнім відкриттям конференції став студентський дискусійний клуб «Психолог у сучасній організації: нові виклики», засідання якого провели магістранти першого року навчання спеціальності «Психологія» Наталія Козюра та Алла Мітіна. Його учасники розглядали, аналізували перспективні галузі роботи психолога, дискутували щодо специфіки та напрямків роботи.
Також випускники факультету Оксана Пятник та Катерина Зайченко поділилися власним досвідом роботи в різних галузях діяльності, розвіяли деякі міфи та стереотипи, представили реальну картину роботи психолога.
Другий день роботи конференції розпочався виступом доктора психологічних наук, професора кафедри психології та соціальної роботи Інституту підготовки кадрів Державної служби зайнятості України Маріанни Ткалич. Вона виступила із запрошеною лекцією «Дискримінація: мобінг, ейджизм та сексизм в організаціях: що це, чому і як подолати». Під час її виступу були представлені різні форми та види дискримінації, результати соціологічних досліджень з цієї теми, сучасна ситуація України у порівнянні з іншими країнами. Після лекції учасники ще досить довго обговорювали питання дискримінації, особливо зацікавила тема ейджизму в організаціях.
Практичну частину конференції присвятили майстер-класам від провідних фахівців різних напрямків роботи психолога. Так, Людмила Карамушка у форматі тренінгу провела майстер-клас «Лідерство: сутність, види, форми здійснення в умовах соціальної напруженості». Кожний учасник мав можливість проаналізувати власні лідерські якості, проявити себе у різних формах лідерства та взяти участь у діловій грі.
Поділилася власним досвідом кандидат психологічних наук, доцент кафедри психології, начальник відділу доуніверситетської підготовки, профорієнтації та працевлаштування ЗНУ Юлія Паскевська під час майстер-класу «Моніторинг якості допомоги та дотримання прав людини у лікувальних установах психіатричного профілю та установах соціальної допомоги».
Зацікавив учасників майстер-клас «Модель V.U.C.A як філософія контакту в організаціях», який провела Голова громадської організації «Крок до людей», викладач психології Інституту Розвитку Персоналу Ольга Говоруха.
Майстер НЛП, психотілесний тренер Сидорова Олександра представила майстер-клас на тему «Техніки психотілесного напрямку в сучасному НЛП», який викликав неабиякий інтерес серед багатьох учасників.
Майстер-клас «Особистість та організація: співвідношення цілей» від кандидата психологічних наук, доцента кафедри психології ЗНУ Ольги Іщук учасники запам’ятали як дуже ресурсний й такий, що надихає на усвідомлення власних цілей та цілей організації.
Актуальною визнали тему майстер-класу «Формування фрустраційної толерантності персоналу в організаціях», який провела кандидат психологічних наук, доцент кафедри психології Олена Малина. Захід також зібрав коло зацікавлених учасників.
Кандидат психологічних наук, доцент кафедри психології Наталія Мосол присвятила свій майстер-клас темі «Організація роботи перинатального психолога: методи та техніки перинатальної допомоги» та доступно, зрозуміло познайомила учасників із цим новим напрямом психологічної допомоги.
Загалом, усі учасники конференції оцінили її як високоінформативну та корисну для їхнього подальшого професійного зростання, відкрили нові напрямки роботи психолога, проаналізували проблеми та техніки роботи психолога в організації.

Факультет соціальної педагогіки та психології

Схожі новини