Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Фахівці факультету СПП взяли участь в обговоренні питань реабілітації ветеранів АТО

Фахівці факультету СПП взяли участь в обговоренні питань реабілітації ветеранів АТО

Фахівці факультету СПП взяли участь в обговоренні питань реабілітації ветеранів АТО
25.10.2017 10:04 Все Головні новини Факультет соціальної педагогіки та психології волонтерський рух наукова діяльність круглий стіл

За ініціативи волонтерського комітету при Запорізькій обласній державній адміністрації відбулось засідання круглого столу, присвячене проблемам соціально-психологічної реабілітації учасників антитерористичної операції на Сході України. Обговорити стан справ зібралися громадські активісти, науковці, представники міжнародних гуманітарних організацій, структурних підрозділів облдержадміністрації, медичних установ. Представники Запорізького національного університету не залишилися осторонь від цієї важливої події.

Доцент кафедри психології факультету соціальної педагогіки та психології Лариса Спіцина взяла участь у цьому громадському заході волонтерського комітету, який був присвячений обговоренню можливостей вирішення проблем соціально-психологічної допомоги учасникам АТО у розрізі нових сучасних реалій і перспектив впровадження реформи децентралізації влади в Україні.
Синектором обговорення виступила керівник найбільшого в області центру соціальної підтримки військовослужбовців «Побратим», м. Мелітополь Світлана Алексєєва, яка поділилася досвідом організації цієї структури. Вона зазначила, що вирішення завдань повернення колишніх бійців до нормального життя, гармонізація відносин у їхніх родинах, є пріоритетним напрямком діяльності їх команди, яку доводиться вирішувати в умовах, коли державні програми соціально-психологічної реабілітації іноді мають дещо формальний характер.
Для вирішення завдань соціально-психологічної реабілітації учасників АТО, за словами керівника обласного центру допомоги учасникам АТО Олексія Сквордякова, у найбільших містах варто створити спеціалізовані заклади, де на постійній основі працюватимуть два-три психологи, що пройдуть спеціальне навчання із профілактики та лікування наслідків військової травми. Кошти на перепідготовку можна передбачити у обласній програмі «Назустріч людям», а про оплату праці та утримання приміщень мають подбати місцеві бюджети.
Доцент ЗНУ Лариса Спіцина надала громадськості інформацію щодо можливостей партнерства із факультетом СПП університету в здійсненні психоедукаційної, консультаційної, тренінгової та психотерапевтичної роботи для організації та впровадження програм соціально-психологічної реабілітації учасників АТО. Також фахівець поділилася можливостями застосування міжнародного досвіду психосоціальної підтримки постраждалих внаслідок конфліктів, який вона реалізує як консультант із питань психосоціальної підтримки Міжнародного медичного корпусу. На думку голови волонтерського комітету Романа П’ятигорця, одна з причин неповноцінної адаптації ветеранів – помітний контраст між життям на передовій та у мирному Запоріжжі. За 200 км від фронту війни ніби немає, а більшість наших земляків, на жаль, не готові належно зустрічати та розуміти українських воїнів.
Керівник громадської організації «Ресурс» та волонтер ПКС Ірина Номеровська наголосила, що найскладніше отримати консультацію фахівців у сільській місцевості. Через це фіксується підвищення рівня насильства у родинах АТО-вців, зростання кількості суїцидів. На її думку, необхідно створити умови для якісного доступу бійців до професійної консультації та допомоги.
Підбиваючи підсумки дискусії, заступник директора Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій із громадськістю облдержадміністрації Олександр Зубченко запропонував створити робочу групу, яка визначиться із форматом та механізмом створення центрів психологічної допомоги. Ініціатива має, насамперед, надходити з територій, а за реалізацію цього проекту повинні взятися небайдужі волонтери, посадовці, медики у містах та районах області.

Факультет соціальної педагогіки та психології

Схожі новини