Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Представники юридичного факультету відвідали райсуд

Представники юридичного факультету відвідали райсуд

Представники юридичного факультету відвідали райсуд
27.10.2017 10:32 Все Головні новини Факультети Юридичний Юридичний факультет освітній процес 26-річний ювілей факультету кафедра історії і теорії держави та права

Двадцять п’ятого жовтня студенти першого курсу юридичного факультету у супроводі доцента Олексія Макаренкова відвідали Вільнянський районний суд Запорізької області. Вони були присутні під час перебігу судового засідання у цивільній справі про визнання права власності на транспортний засіб. Питання для обговорення стосувалися: розгляду справи по суті, оголошення матеріалів справи, проведення судових дебатів, видалення судді до нарадчої кімнати, оголошення змісту рішення суду.

Варто відзначити, що це судове засідання дозволило побачити реальний судовий процес, а саме: манеру оперативного ведення засідання, неухильного дотримання усіх деталей процесу суддею і пильнування виконання цих вимог усіма іншими його учасниками. Крім того, студенти вивчили конкретні життєві обставини, засоби доведення фактів, спростування доводів, збирання, аналізу й оцінки доказів, а також зміст інших юридичних питань процедури успішного захисту права власності.

Студенти дізналися про місцерозташування учасників у залі судового засідання, послідовність виступів та порядок комунікації учасників, умови допуску до участі у засіданні, форму виявлення поваги до судді і правосуддя, порядок звернення до нього, спілкування з суддею та іншими учасниками, приклади виступів учасників процесу тощо.

До і після судового засідання головуючий поспілкувався із молоддю на теми способів якісного здобуття юридичної освіти, звернув увагу на важливість знань як із питань процесуального права, так і з теорії права, поділився своїми спогадами про кар’єрне зростання юриста та поширені міфи про перешкоди на цьому шляху, поцікавився вподобаннями студентів відносно їхньої майбутньої спеціалізації, поставив їм кілька питань з курсу «Судові та правоохоронні органи України» та інше.

Голова цього суду також знайшла можливість і розповіла студентам про специфіку роботи голови суду, а також складнощі цієї роботи в нинішніх умовах перебігу судової реформи. Працівниця апарату ознайомила студентів з історією суду, роботою секретарів, спеціалістів і помічників суддів, процедурами ведення справи і документообігу, звукозапису перебігу судового засідання, обладнанням приміщення конвойної служби.

Зазначений захід став черговою знаковою подією у рамках заходів, запланованих на кафедрі історії і теорії держави та права на честь 26-ї річниці юридичного факультету ЗНУ, а також сприяв утвердженню у свідомості майбутніх дипломованих юристів розуміння високих місії та авторитету судів в Україні.

Його організатори висловили щиру подяку Голові Вільнянського районного суду Запорізької області Вікторії Кіяшко, судді Євгенію Капітонову і працівникам суду за організацію цієї пізнавальної екскурсії.

 

Юридичний факультет


Схожі новини