Новини пресслужби ЗНУ / Новини / ЗНУ взяв активну участь у акції «Кошик на передову»

ЗНУ взяв активну участь у акції «Кошик на передову»

27.10.2017 15:35 Все Головні новини Волонтерський рух всі факультети ЕПК Торговий коледж ЗОДА кошик на передову

Викладачі та студенти Запорізького національного університету традиційно всіляко підтримують волонтерські акції. Зокрема, вони беруть участь у проектах, спрямованих на підтримку українських бійців, які перебувають у зоні проведення антитерористичної операції на Сході України. Так, двадцять сьомого жовтня, вони долучилися до акції, ініційованої представниками громадського благодійного комітету при Запорізькій обласній державній адміністрації, – «Кошик на передову».

Координаторами акції від університету стали начальник відділу виховної роботи Світлана Кондратенко, а також представники усіх факультетів вишу. Коли учасники акції, за попередньою домовленістю, під’їхали до навчального корпусу №2, їх уже чекали представники відділу виховної роботи, а також студенти різних факультетів. Вони передали для бійців коробки та пакунки із смаколиками, а ще – листи із побажаннями перемоги та словами вдячності, зверненими до тих, хто бореться за майбутнє України.

Запорізькі волонтери щиро подякували представникам університету за активну громадську позицію та прагнення підтримати українських бійців. Нагадаємо, що у Запоріжжі третій рік поспіль проходять акції зі збору допомоги на передову. Небайдужі запорожці збирають подарунки, які волонтери потім відвозять військовим.

Варто відзначити, що найактивнішими були: економічний факультет, біологічний факультет, факультет фізичного виховання, факультет іноземної філології, факультет соціології та управління та інші.

Координатор акції Олена Ярошенко розповіла, що традиційно до зборів активно приєднуються школи, бібліотеки, позашкільні установи, ринки і торгові точки, заклади культури й освіти. У кожному районі міста призначені волонтери, які відповідають за збір і доставку кошиків. Для військовослужбовців пропонують приносити фрукти, солодощі, листівки, вироби ручної роботи, дитячі малюнки. Проте особливого значення в період холодів набувають і ліки. За словами бійців наразі близько 70% військового складу хворіють на сезонні застуди. Саме тому противірусні препарати та інші подібні ліки вкрай необхідні на передовій. Крім того, Олена Ярошенко розповіла й про інші подібні волонтерські акції, як-от «Ліки замість квітів», «Прапор для бійця» тощо.

Зібрані кошики відправлять військовослужбовцям військових підрозділів, які находяться в зоні проведення антитерористичної операції. Для уточнення інформації про подібні проекти завжди можна звертатися й до координатора проведення подібних акцій в Запоріжжі – Олени Ярошенко (067-875-85-85). Її фейсбук-сторінку можна знайти за покликанням:

Тут координатор постійно звітується про організовані поїздки, викладає інформацію про потреби бійців, організовані акції і проекти, завантажує відео відвідин військових тощо.

Олена розповіла, що Запорізький національний університет традиційно проявляє неабияку активність щодо участі в подібних волонтерських проектах. Так, нещодавно в Економіко-правничому коледжі зібрали 1200 гривень на допомогу українським бійцям, навесні готували великодні кошики на факультетах, проявили активність у цих проектах і представники Торгового коледжу вишу.

Крім того, до Дня захисника України в Економіко-правничому коледжі ЗНУ в рамках проведення тижня «Мужності та звитяги» координатор волонтерського комітету при Запорізької облдержадміністрації Олена Ярошенко провела «Урок мужності» для студентів 1 курсу спеціальностей «Право» та «Інженерія програмного забезпечення». Ініціаторами проведення зустрічі виступила завідувач педагогічного відділення ЕПК Ірма Федючок та голова волонтерського сектору студради коледжу Тетяна Міндак.

На зустрічі Олена Віталіївна показала присутнім слайди з фотографій бійців з зони АТО, розповіла про школу с. Широкіно, «де ще кілька років тому лунав дзвоник, бігали на перерві непосидючі дітлахи. Так як і в кожній школі несамовито пахло булочками і шкільним обідом. Де все було.... а зараз тиша...».

Крім того, гостя розповіла студентам про календар «З Україною крізь віки», при створенні якого команда проекту спробувала відтворити сторінки історії нашої країни. Календар – збірник фотографій наших героїв-воїнів, які ціною свого життя сьогодні захищають Україну, які борються за нашу спільну незалежність і державність, які беруть участь в антитерористичній операції. В Україні будуть завжди пам’ятати захисників Дебальцевського плацдарму, які два роки тому вийшли з оточення. Саме до цієї трагічної дати в Запоріжжі приурочили презентацію унікального календаря, присвяченого захисникам України.

– Календар цей потрібен, перш за все, для того, щоб люди бачили тих, хто не злякався і став на захист нашої землі, нашої Батьківщини, - зазначила Олена Віталіївна.

Марія Канцелярист