Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Представники ЗНУ долучилися до проведення церемонії відкриття пам’ятника відомому важкоатлету

Представники ЗНУ долучилися до проведення церемонії відкриття пам’ятника відомому важкоатлету

Представники ЗНУ долучилися до проведення церемонії  відкриття пам’ятника відомому важкоатлету
27.10.2017 13:38 Все Головні новини Факультет фізичного виховання спорт важка атлетика

Представники ЗНУ очолювані Головою Наглядової ради вишу Миколою Фроловим долучилися до проведення урочистої церемонії відкриття пам’ятника відомому важкоатлету Леонідові Жаботинському. Скульптурна композиція, що розташована у парку Трудової слави у центральній частині міста, виконана у повний зріст. Вона зображує спортсмена на п’єдесталі після нагородження на Олімпіаді в Мехіко у 1968 році. Автор роботи – харківський скульптор Ельданиз Гурбанов.

«Від ідеї до реалізації минуло трохи більше ніж рік, бо ми оголосили в Інтернеті незалежний тендер і з усіх міст України отримали різні пропозиції скульптури. І коли я подивився на скульптуру, те зображення, що прислав Ельданиз, а до цього мільйон разів дивився на фото, де батько стоїть на першому місці на мексиканській Олімпіаді, не міг уявити, що може бути скульптура. Великим важкоатлетам усього три пам’ятники в світі. Це третя робота. Перша в Америці – Бобу Гофману, засновнику важкої атлетики Америки. Другий теж покійному спортсмену, що був другим після батька, Василю Алексеєву відкритий у місті Шахти в Росії», – розповів син спортсмена Руслан Жаботинський.

Варто відзначити, що пам’ятник створили і встановили коштом місцевого бюджету. Встановили його за гроші громади. 150 тисяч було виділено з обласного бюджету, ще 300 тисяч з бюджету Запоріжжя.

Нагадаємо, спортсмен Леонід Жаботинський помер 14 січня 2016 року у Запоріжжі у віці 77 років. Він став зіркою світового рівня у 1960-х роках, встановивши за кар’єру 19 світових рекордів у важкій ваговій категорії, 20 рекордів СРСР і 58 рекордів України. Жаботинський виграв дві олімпійські золоті медалі – у Токіо в 1964 році він випередив іншого радянського чемпіона Юрія Власова, а в Мехіко в 1968 році підтвердив свій статус. Він також чотири рази виграв чемпіонат світу і двічі – чемпіонат Європи. Своїм кумиром та орієнтиром його називав інший зірковий спортсмен та актор – американець Арнольд Шварценеггер. Жаботинський – дворазовий олімпійський чемпіон (1964, 1968) з важкої атлетики, чемпіон світу (1964-1966, 1968), чемпіон Європи (1966, 1968), п’ятиразовий чемпіон СРСР (1964-1969); Заслужений майстер спорту СРСР (1964). Він встановив 19 світових рекордів, у тому числі два в триборстві — 560 кг (1964) та 590 кг (1967); 20 рекордів СРСР, 58 рекордів УРСР.

На Алеї Слави в Запоріжжі біля бронзового пам’ятника видатному важкоатлету Леоніду Івановичу Жаботинському, зокрема побували важкоатлети вишу (Анна Панова, Дмитро Вороновський, Кирило Пирогов) разом зі своїм тренером, викладачем факультету фізичного виховання Анатолієм Орловим та Головою наглядової ради Запорізького національного університету Миколою Фроловим. Вони розповіли, що висота пам’ятника 193 сантиметра, а разом із постаментом близько 250 см.

Фотогалерея:
https://www.facebook.com/pg/univerzp/photos/?tab=album&album_id=1793467887349263

 

Факультет фізичного виховання


Схожі новини