Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Представники історичного факультету презентували науковий доробок на фестивалі

Представники історичного факультету презентували науковий доробок на фестивалі

Представники історичного факультету  презентували науковий доробок на фестивалі
31.10.2017 09:55 Все Головні новини Факультети Історії та міжнародних відносин Історичний факультет виховна робота наукова робота презентація Запорізька книжкова толока

Представники та випускники історичного факультету ЗНУ були серед активних учасників Міжнародного літературно-мистецького фестивалю «Запорізька книжкова толока-2017». Факультет разом із представниками Запорізького наукового товариства ім. Я.Новицького під керівництвом доцента кафедри джерелознавства, історіографії та спеціальних історичних дисциплін Сергія Білівненка та Запорізького відділення Інституту української археографії та джерелознавства ім. М.С. Грушевського (керівник – кандидат історичних наук Петро Бойко) був представлений відразу на кількох локаціях.

Найголовніша — це виставка наукової літератури, що була розміщена в історичній локації поруч із представниками Національного заповідника “Хортиця”, Запорізького обласного краєзнавчого музею, Музею історії зброї. Видання представлені на виставці охоплювали різні наукові напрямки над якими працюють фахівці факультету. Тут був представлений науковий доробок Володимира Мільчева, Федора Турченка, Юлії Головко, Руслана Шиханова, Романа Молдавського, Геннадія Васильчука, Тетяни Грушевої, Олексія Штейнле та інших. Їхні праці відзначаються великою різноманітністю тематичних напрямків: від історії запорозького козацтва до усної історії сучасного населення Степової України.

Представники факультету взяли участь у різноманітних презентаціях та у засіданнях круглих столів, котрі тривали упродовж трьох днів у виставковому центрі «Козак-палац». Так, знаний археолог доцент історичного факультету Геннадій Тощев представив широкій аудиторії колективну роботу «Шляхами історії Запорізького краю: від найдавнішої історії до новітньої», серед авторів якої є також доцент Михайло Єльніков.

Сергій Білівненко презентував книгу київського професора доктора історичних наук Віктора Брехуненка «Війна за свідомість. Російські міфи про Україну та її минуле». Під час презентації відбулося обговорення основних ідеологічних доктрин країни-агресора щодо нашої Батьківщини, які успішно розвінчуються у науковому дослідженні.

Також варто відзначити, що у заході взяли участь чимало студентів, аспірантів та випускників історичного факультету. Вони були волонтерами фестивалю. На думку керівництва факультету, це доводить високий рівень свідомості у молоді ЗНУ та розуміння її представниками соціальної значущості таких заходів.

Науковці історичного факультету висловлюють сподівання, що участь викладачів і студентів у «Запорізькій книжковій толоці-2017» дозволяє зблизити академічну науку із громадою нашого міста, формує вірне уявлення про історичний розвиток краю та його самобутність і унікальність.

 

Історичний факультет


 

Схожі новини