Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Викладачі та студенти ФІФ зустрілися з німецьким лектором Олафом Мітельштрасом

Викладачі та студенти ФІФ зустрілися з німецьким лектором Олафом Мітельштрасом

Викладачі та студенти ФІФ зустрілися з німецьким лектором Олафом Мітельштрасом
01.11.2017 10:42 Все Головні новини Факультети Іноземної філології Факультет іноземної філології освітній процес міжнародна діяльність зустріч академічна мобільність с

Нещодавно факультет іноземної філології Запорізького національного університету радо приймав лектора Німецької служби академічних обмінів (DAAD) Олафа Мітельштраса. Варто відзначити, що це  одна з найбільших світових організацій у галузі освіти, що забезпечує мобільність студентів, аспірантів і викладачів. Вона надає можливість талановитій молоді усього світу пройти наукове стажування або підвищити кваліфікацію у Німеччині.

Німецька служба академічних обмінів координує низку програм, котрі діють у багатьох країнах світу, а після підписання у 1998 році Меморандуму про співпрацю між Міністерством освіти і науки України і Німецькою службою академічних обмінів – і в Україні. Студенти Запорізького національного університету вже більш ніж 10 років беруть активну участь у програмах DAAD. Тож під час зустрічі з ними Олаф Мітельштрас, який наразі працює у Дніпропетровському національному університеті О. Гончара, розповів про 19 активних стипендій, котрі надає німецька служба і які розраховані на студентів, аспірантів і викладачів ВНЗ усіх спеціальностей.

Німецька Академічна Служба Обмінів пропонує чимало можливостей для представників різних спеціальностей. Навчатися в магістратурі в Німеччині за наявності стипендії може випускник будь-якого факультету, при цьому навчання проходить як німецькою, так і англійською мовами. Є програми творчого спрямування: у галузях сценічного й образотворчого мистецтва, дизайну/візуальних комунікацій і кіно. Такі напрямки як журналістика, економіка, правознавство теж не лишилися поза увагою. DAAD також підтримує майбутніх аспірантів, науковців і колишніх стипендіатів, які вже колись мали фінансування від Німецької Академічної Служби Обмінів.

Кожна програма висуває до учасників свої особливі вимоги, тому на зустріч із лектором прийшли більше 60 зацікавлених студентів, які мали змогу отримати відповіді на будь-які запитання. Також лектор ДААД Олаф Мітельштрас розповів про особливості оформлення пакету необхідних документів та поділився багатьма секретами успішного проходження інтерв’ю. Під час зустрічі усі присутні могли взяти участь у пробних інтерв’ю та поділитися своїми враженнями.

Наступного дня Олаф Мітельштрас більш детально розповів про інші можливості співпраці із ДААД. Наприклад, Німецька служба академічних обмінів може фінансово підтримати міжвишівське партнерство, якщо між українським та німецьким ВНЗ існує офіційна угода. На кошти DAAD ВНЗ можуть фінансувати, наприклад, обмін науковцями та студентами або спільні проекти.

Окремою програмою підтримується партнерство між інститутами або кафедрами германістики німецького та українського університетів за умови існування конкретних планів про співпрацю (двостороннє керування дипломними роботами, гостьові перебування на базі вишу науковців і студентів з іншої країни тощо).

Щороку до Німецької Академічної Служби Обмінів надходить більше тисячі запитів. Конкуренція, звичайно, висока, та шанси отримати стипендію DAAD має кожен студент, який володіє англійською чи німецькою мовами на достатньому рівні. Одним із приємних сюрпризів від лектора DAAD була можливість безкоштовно пройти мовне тестування, якою скористалися 14 студентів, отримавши мовні сертифікати рівня А2-С1.

Також усім охочим у цьому році подавати документи на будь-яку із стипендій DAAD Олаф Мітельштрас пообіцяв надати безкоштовну консультацію онлайн та продивитись документ до їх подачі на розгляд комісії. Більше інформації по участь у програмах DAAD можна дізнатися за покликанням: http://kiev.daad.de

Представники факультету іноземної філології висловили подяку пану Мітельштрасу та сподівання на плідну співпрацю і в майбутньому.

 

Ніна Захарова,

заступник декана ФІФ

 

Схожі новини