Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Представники ЗНУ вшанували пам’ять жертв Великого терору тоталітарного режиму проти українського народу

Представники ЗНУ вшанували пам’ять жертв Великого терору тоталітарного режиму проти українського народу

Представники ЗНУ вшанували пам’ять жертв Великого терору тоталітарного режиму проти українського народу
01.11.2017 16:07 Все Головні новини Мітинг вшанування жертв політичних репресій

1 листопада  біля пам’ятника жертвам політичних репресій 30-50 років за участю представників  міської та обласної влади, релігійних конфесій, громадських об’єднань та  студентства відбувся мітинг-реквієм, приурочений  до  80-х  роковин  початку Великого терору – масових політичних  репресій  1937-1938 років.

В цей день  у 80-ті роковини розстрілу в урочищі Сандармох сотень найкращих представників  української інтелігенції   згадали про жертв радянського тоталітарного режиму, українців, які були розстріляні, закатовані, вбиті голодом, знищені у концтаборах та на засланні. До пам'ятного знаку жертвам політичних репресій 30- 50 років, встановленому біля колишньої катівні НКВС, зібралися десятки  містян, військові, представники міської та обласної влади, молодь, щоб вшанувати пам’ять загиблих українців. Також серед учасників мітингу були і ті, чиї рідні та сім’ї постраждали від політичних репресій тоталітарного режиму, вони поділилися спогадами про минулі трагічні події.

Урочистий мітинг розпочався спільною панахидою  по загиблих у роки репресії, яку провели священики різних релігійних конфесій.

До учасників мітингу звернувся заступник директора Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ЗОДА Олександр Зубченко. Він зазначив, що масові репресії призвели до винищення найбільш активної та інтелектуальної частини нації, цілого покоління української інтелігенції. Під машину терору потрапили  не тільки українці, але і представники інших народів, зокрема, кримсько-татарського, грецького та інших. Також він висловив переконання, що незабаром право та справедливість повернеться і на тимчасово окуповані території. Виступив на мітингу і начальник управління внутрішньої політики, преси та інформації Запорізької міської ради Володимир Головешко, який наголосив, що всі наші сучасники мають пам'ятати трагічні уроки історії нашої держави та зробити все можливе, аби не допустити їх повторення, адже жоден політичний злочин не може виправдати жоден політичний режим. Також він підкреслив, що число жертв політичних репресій у нашій країні не піддається підрахунку, бо протягом довгого часу терором в Україні намагалися знищити будь-які прояви свободи слова та віру у майбутнє. Однак, наш народ, попри всі складнощі завжди був вільною нацією і зміг вистояти й вибороти незалежність. Цю ж думку висловив і  керуючий справами Запорізької обласної ради Володимир Подорожко, який переконаний, що українці є вільною нацією, яка зможе побудувати єдину і процвітаючу країну. Долучились до мітингу і учасник боротьби за незалежність України у 20-му столітті, голова братства воїнів ОУН УПА, заступник голови Запорізького обласного товариства політичних в’язнів  та репресованих Михайло Калиняк та керівник грецького товариства «Елада» Наталія Зурначіді. Вони висловили переконання у важливості і необхідності вшанування пам’яті жертв політичних репресій, які стали жертвами режиму, були розстріляні, заслані, відправлені в концтабори, а доля багатьох з них до цих пір залишилася невідомою.

Не залишилися осторонь від цього заходу і представники Запорізького національного університету. На захід завітали проектор з наукової роботи та міжнародного співробітництва ЗНУ Геннадій Васильчук, провідний фахівець відділу виховної роботи ЗНУ Світлана Мінаєва, доцент кафедри соціології Олександра Сорокіна, а також студенти 3  курсу та магістратури факультету соціології та управління.

На завершення заходу учасники мітингу, у тому числі – представники Запорізького національного університету, вшанували пам’ять загиблих хвилиною мовчання та поклали квіти до пам'ятного знака     жертвам політичних репресій 30 -50 років.

 

Олена Переверзєва

 

 

Схожі новини