Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Викладач ФІФ взяла участь у Міжнародному педагогічному саміті

Викладач ФІФ взяла участь у Міжнародному педагогічному саміті

Викладач ФІФ взяла участь у Міжнародному педагогічному саміті
07.11.2017 10:44 Все Головні новини Факультети Іноземної філології факультет іноземної педагогіки міжнародна діяльність наукова діяльність

Нещодавно у Запоріжжі відбулася значна подія європейського рівня – Перший Міжнародний педагогічний саміт: «Дошкільна освіта: соціальний простір в умовах світової глобалізації». Організатором заходу виступив Департамент освіти і науки Запорізької міської ради. Метою зібрання педагогів із різних країн стала консолідація зусиль соціальних інституцій в трансформації і розвитку системи дошкільної освіти. Не залишилися осторонь від такої важливої події і представники факультету іноземної філології Запорізького національного університету.

Головною темою для обговорення стала система дошкільної освіти в умовах світової глобалізації. У результаті організатори і учасники повинні були підготувати Хартію «Освіта майбутнього» – документ, який визначає стратегічні підходи розвитку системи дошкільної освіти на основі висновків вітчизняних педагогів-практиків і вчених міжнародного рівня.

В освітньому заході взяли участь представники міської влади, а також –міжнародні експерти з Німеччини, США, Італії, Литви, Естонії, Казахстану, Франції, України та 135 представників освітніх закладів Запоріжжя. Відомі вітчизняні вчені та провідні фахівці системи дошкільної освіти міста Запоріжжя організували сучасні інтерактивні локації міжнародного професійного спілкування у ході практичних заходів саміту.

Викладач італійської мови кафедри викладання другої іноземної мови Марина Трофименко представляла експертну думку та професійний досвід колеги із Італії, пані Барабари Ді Біасе, вихователя Національного дитячого центру дошкільної освіти (м. Гравіна, регіон Апулія, Італія). Марина Юріївна перекладала відеозвернення італійської колеги про методики, підходи та формат виховання та навчання дітей в Італії, які характеризуються активним використанням різноманітних ігор, атмосферою позитивного співіснування та формуванням навичок міжкультурної комунікації з дитинства. Італійські дитячі садки називаються школи дитинства (la scuola d'infanzia), які приймають дітей віком від 2,5-3 років. Процес виховання та навчання триває до 6 років. Школи дитинства не є обов’язковими для відвідування, мають як державну так і приватну форми власності. Навчальні програми не є виключною прерогативою Міністерства освіти Італії. Саме це дозволяє вихователю мати більшу свободу при плануванні та застосуванні перевірених ефективних класичних методик та особистих інновацій дошкільної освіти.

Марина Трофименко, розповідаючи про свій досвід участі в освітянському заході міжнародного рівня, наголосила, що вона приємно вражена організацією заходу. На неї велике враження справило спілкуванням з вітчизняними та зарубіжними колегами, вона мала змогу отримати цікаві матеріали для практичної частини дисертаційного дослідження, що пов’язане із використанням анімаційних технологій у навчанні.

Плейлист відеосюжетів саміту можна подивитися за покликанням: https://www.youtube.com/playlist?list=PLMuSqwmxYFkxgOiOc-BuFUcn_3fr5rjQV 

 

Ганна Ваніна,

заступник декана ФІФ

з інформаційної та іміджевої політики

 

Схожі новини