Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / На факультеті СПП студентів навчали інноваційному методу роботи – театру-форуму

На факультеті СПП студентів навчали інноваційному методу роботи – театру-форуму

На факультеті СПП студентів навчали інноваційному методу роботи – театру-форуму
07.11.2017 11:21 Все Головні новини Факультети Соціальної педагогіки та психології Факультет соціальної педагогіки та психології освітній процес тренінг інноваційні методики театр-форум

Днями на факультеті соціальної педагогіки та психології ЗНУ за підтримки декана факультету, доцента Ольги Пономаренко та завідувача кафедри психології Наталії Губи, провели тренінг з опанування методу форум-театру – способу взаємодії, за якої глядач виступає не тільки спостерігачем, а й активним учасником процесу. Захід відбувся у рамках діяльності Центру психологічного здоров’я та психосоціального супроводу під керівництвом доцента факультету СПП Ольги Іщук та за ініціативи студентки другого курсу спеціальності «Психології» Юлії Іщенко .

У рамках даного формату учасникам пропонуються варіанти вирішення проблеми, завдання акторів – конструювати нові способи вирішення питання. Метод форум-театру виступає як засіб стимулювання людей до активної діяльності щодо захисту своїх прав, поліпшення суспільства за допомогою зміни власної поведінки.

Тренером для студентів ЗНУ стала керівник некомерційного громадського об’єднання «Мартін-клуб» (м. Дніпро), співробітниця групи сабкластеру з протидії насильству ООН Вікторія Федотова. Особливу увагу тренер приділила психологічній підготовці акторів. Серед охочих отримати знання та практичний досвід з опанування методу форум-театру були студенти усіх курсів – від першокурсників до слухачів магістратури.

На початку заходу студентам запропонували виконати вправи тілесно-спрямованих систем, театру спонтанності. У результаті цього учасниками 3 творчих груп було швидко досягнуто розуміння, і у процесі плідного співробітництва створено відповідну кількість сценаріїв для майбутніх форумів. Актори обрали проблему булінгу в підлітковому, зокрема шкільному середовищі.

Під час безпосередньої гри у форумах, інші учасники тренінгу, виходячи на сцену замість деяких акторів, пропонували свої варіанти вирішення проблеми. Це дало нове бачення питань цькування та підліткової агресії.

У результаті проходження тренінгів у ЗНУ створили театральну групу для використання технології форум-театру у студентському середовищі і вже найближчим часом у цьому форматі актори порушуватимуть актуальні проблеми сучасного суспільства. Керівником новоствореної театральної групи, що працюватиме в рамках форум-театру, обрали Юлію Іщенко.

Науково-педагогічні працівники факультету соціальної педагогіки та психології подякували усім учасникам заходу та висловили сподівання на плідну співпрацю.

 

Факультет соціальної педагогіки та психології


Схожі новини