
Цього року щорічний, традиційний творчий конкурс серед першокурсників його організатори вирішили провести в оновленому форматі. Навіть назва проекту змінилася з «Дозвольте відрекомендуватися, перший курс» на «Кубок першокурсника», який тепер переходитиме від переможця до переможця. Варто відзначити, що конкурс проходить у 4 етапи: відео-візитівка; концертна програма; конкурс імпровізації; конкурс вболівальників. Члени журі оцінюють також декоративне оформлення, вокальний та хореографічний складники, гумор артистів, сценарний підхід, музичне оформлення тощо. Шостого листопада, у перший день свята, на сцену вийшли чотири факультети: соціальної педагогіки та психології, історичний, факультет соціології та управління й фізичний.
Зауважимо, що оцінювали таланти молоді члени високопрофесійного журі: керівники студій центру культури Наталія Пиріг та Ірина Василенко, фахівець центру культури Антон Осадчук, співак, композитор, лауреат всеукраїнських та міжнародних конкурсів, член журі міжнародних фестивалів Юрій Аврамець, редактор Запорізької Ліги КВК та Кубку ректора ЗНУ, другої студентської Ліги сміху, Ліги сміху ЗНУ, Відкритої запорізької Ліги сміху, учасник стенд-ап проекту «Каліфорнія» Микита Налівкін, художній керівник та головний режисер шоу-театру «Профі-арт» Неліанна Ласкарі, голова журі – директор центру культури («Дякую центру за це!») Юлія Янько.
Ведучим заходу став студент факультету журналістики Віктор Посунько.
А першими на сцену вийшли представники факультету соціальної педагогіки та психології. У своєму виступі вони обіграли задум «непідготовлених до Кубку артистів». Таким чином, студенти у численних сценках-нарадах намагалися знайти вихід із ситуації: що ж включити до сценарію? У перервах між цими замальовками самі ж герої задуму намагалися органічно вплести у канву концертної програми її творчі номери: вокальні хореографічні, гумористичні тощо. Спершу студенти презентували флешмоб, а разом із ним ведучий та співведучий жартували над темою чіткого вимовляння слова «ансамбль». Згодом представники факультету соціальної педагогіки та психології презентували залу ідею відеозамальовки «Слідство вели…». Згідно її концепції група «горе-артистів» намагається придумати, чим би вона змогла вразити глядачів на конкурсі першокурсника? Студенти обігрують у ній чимало вокальних і хореографічних номерів, в яких використовують тематичні декорації. Крім того, молодь не забуває й про жарти, яким присвячує кілька мініатюр про прохідну масложиркомбінату чи консультацію у викладача. Студенти підготували для своєї програми яскраве аргентинське танго, хоровий виступ без супроводу музичних інструментів та імітацію музики лише голосом, фаєр-шоу, танок «Циганочка», народні танцювальні мотиви тощо. Наостанок під гру двох гітар та чарівну скрипку молодь фінішує у акордах живої музики. Як результат, члени журі запевняють артистів: «Ми вас запам’ятали!»
Другим номером першого дня став виступ представників історичного факультету. Традиційно він стартував із відеоролика. А сам задум програми студенти присвятили культовому сценарію кіносвіту з фільму «Матриця». Відтак, провідним посилом молоді став заклик: «Тримайся білого кролика». Зрозуміло, що саме білий кролик з яскравою помаранчевою морквою і став доволі яскравою плямою сценарію. Між гангстерськими замальовками із кіношною зброєю та іншими тематичними нюансами з «Матриці» студенти готували вокальні виступи, як-от «Стіна» («Океан Ельзи»), дуже гарно танцювали і, звичайно, жартували, наприклад про VPN... А у підсумки розповіли, що саме матриця стала стіною між людьми. Молодь закликала глядачів, не дати системі себе зламати, також зробити вибір між спокоєм та рівновагою й боротьбою та відповідальністю. Наприкінці виступу члени журі відзначили, що молодь їх вразила, а ще вони задалися питанням: де вдалося придбати стільки вишуканих чоловічих костюмів «а-ля на випускний», а також співчували артистці, яка пожертвувала виступу навіть власні панчохи.
Яскравим лав-сторі мюзиклом порадували зал представники факультету соціології та управління. Родзинкою їхнього виступу стали яскраві масштабні декорації, неймовірно вишукані костюмовані рішення програми, театральні маски, хореографічні та вокальні подарунки артистів. Вони занурили глядачів у атмосферу старого доброго кіно й театру. За їхнім сценарієм мати запланувала видати свою доньку заміж за багатого й перспективного Річарда. Але сама донька Софі в цей час знайомиться з фокусником Томасом. І пара закохується. Усього-на-всього кілька побачень – і вони не уявляють життя один без одного. Проте мати Софі не зважає на такі «дрібниці», готує свої вечірки. Під час однієї з них заплановані заручини Софі і Річарда. Саме їх свідком стає фокусник Томас, який тепер запитує у Софі: «Чому ж ти говорила мені неправду, що любиш? Чому зараз у тебе заручини з іншим?». Проте добре те, що добре закінчується: Софі пояснює коханому не зовсім материнський вчинок своєї мами. Відтак, закохані – знову разом. А значить у лав-сторі ФСУ буде тільки добрий фінал. Студенти підбивають підсумки такими роздумами: у кожного в житті свій шлях. Для когось – це гроші й вигода. А для когось – кохання. Будьте щасливими! Журі резюмувало, що виступ був напрочуд кінематографічним та готовим до яскравих гастролей! До речі, наприкінці мюзиклу голова студради факультету Едуард Бойко вручив голові культмасового сектору Анастасії Забузі букет квітів як подяку за її внесок у підготовку студентів до «Кубку першокурсника-2017».
Нарешті останнім виступом першого дня стала презентація талантів фізичного факультету. Студенти розмірковували, що часто життя – це наче фотопідбірка в альбомі: іноді тиха й радісна, іноді й сумна. У цих роздумах починається історія однієї молодої пари. Хлопець потрапляє в аварію, опиняється в лікарні. Йому оголошують діагноз – «травматична амнезія». Він зовсім не може пригадати ні кохану, ні друзів. І саме грубенький фотоальбом – наче той ланцюжок – потроху повертає його спогади. В перервах між ними студенти дарували глядачам чимало яскравих вокальних і хореографічних виступів. На одному з них весь зал вмикав свої гаджети і вони яскравим світлом екранів створювали ефект хвиль у залі серед вболівальників. Сценки-спогади стосувалися святкування дня народження героя історія, грі в КВК, танцювальному виступу з коханою і навіть декламації його ж поетичних рядків, які він присвятив свого часу своїй дівчині. Гарним доповненням виступу стали мініатюри від команди «Бозон Хіггса» про нічний квест у ЗНУ, випадки поблизу кіоску та в гуртожитку тощо. Члени журі подякували студентам фізичного факультету за прекрасний хореографічний складник і назвали їх прекрасними артистами!
Нарешті кульмінацією свята став конкурс імпровізацій та вболівальників, у якому взяли участь представники факультетів, які цього дня представляли свої задуми залу й членам журі.
Партнери заходу із "ZNU-TV" уже презентували загалу відеопідсумки першого дня. Їх можна проглянути за покликанням:https://www.youtube.com/watch?v=ODcJNBxrIwE
Нагадаємо, що 15 листопада у Запорізькому національному університеті пройде гала-концерт проекту та підбиття його підсумків.
Фотогалерея Кубка:https://www.facebook.com/pg/univerzp/photos/?tab=album&album_id=1806860286010023
Марія Канцелярист