Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / У ЗНУ розпочався семінар для представників державної аудиторської служби

У ЗНУ розпочався семінар для представників державної аудиторської служби

У ЗНУ розпочався семінар для представників державної аудиторської служби
08.11.2017 16:05 Все Головні новини Факультети Економічний Соціальної педагогіки та психології Центр післядипломної освіти економічний факультет факультет соціальної педагогіки та психології семінар

Восьмого листопада на базі Запорізького національного університету розпочався триденний семінар «Вдосконалення механізмів реалізації державних фінансових аудитів у контексті виконання стратегії реформування системи управління державними фінансами». Його учасниками стали більш ніж 40 фахівців із аудиту, а серед викладачів семінару – науковці ЗНУ, представники економічного факультету та факультету соціальної педагогіки та психології.

Варто відзначити, що співробітники Центру післядипломної освіти Запорізького національного університету під головуванням його керівника Ірини Фролової, серед широко спектру послуг із підготовки й перепідготовки фахівців за професіями, що користуються попитом на сучасному ринку праці України, не оминули увагою і підвищення кваліфікації фахівців з аудиту (раніше – співробітників контрольно-ревізійних комісій). Представники цієї важливої та відповідальної професії неодноразово вдосконалювали свою теоретичну базу та професійні компетентності, використовуючи матеріально-технічну підтримку університету та знання його науково-педагогічних працівників.

Та у зв’язку із реформуванням системи управління державними фінансами на загальноукраїнському рівні виникла потреба в поглибленому опрацюванні фахівцями актуальних для них питань. Тому ЗНУ став базою для триденного семінару, що складається як із лекційних, так і з практичних занять.

Про це йшлося у привітальному слові заступника начальника управління – начальника відділу управління Східного офісу Держаудитслужби в Запорізькій області Віктора Бородіна. Він подякував колективу й адміністрації ЗНУ в особі в.о. ректора вишу Олександра Бондаря за гостинність, створення сприятливих умов для проведення заходу, високий організаційний рівень і значний кадровий потенціал науковців університету. Крім того, він висловив сподівання на подальшу плідну взаємодію з колективом вишу.

Своєю чергою, Олександр Бондар наголосив, що в умовах проведення низки важливих реформ у багатьох галузях життєдіяльності нашої держави важливим надбанням держааудитслужби мають бути, найперше, висококваліфіковані кадри. «Радію, що Запорізький національний університет долучився до підвищення кваліфікації державних службовців і сподіваюся, що під час заходу ви обов’язково знайдете те, заради чого зібралися разом: нові знання, нові корисні знайомства та розуміння того, як рухати надалі важливу й корисну для всієї держави справу. І що цьому сприятимуть, зокрема й заняття, які проведуть викладачі ЗНУ», – підкреслив він.

Після завершення пленарного засідання розпочалася безпосередньо робота семінару. Перед його учасниками виступили начальник управління контролю за станом внутрішнього контролю та внутрішнього аудиту Державної аудиторської служби України Тетяна Боровкова та директор департаменту контролю у галузі ЖКГ, інфраструктури та зв’язку Державної аудиторської служби України Олександр Жарук. У їхніх цікавих, сповнених прикладами з практики та зверненнями до досвіду інших країн у галузі управління держфінансами йшлося про форми та види державного фінансового аудиту, зокрема про базові засади аудиту ефективності й про практику дослідження ризикових аспектів у діяльності суб’єктів господарювання. Крім того, першого досліджували практичні аспекти реалізації державного фінансового аудиту місцевих бюджетів і стан внутрішнього контролю та внутрішнього аудиту під час відповідних заходів.

Заплановано, що другий день семінару матиме практичне спрямування. Учасники на конкретних прикладах розглянуть як правильно, з використанням нових форм, на сьогодні формувати аудиторські рекомендації. Також їхню увагу привернуть до типових помилок, які зустрічаються в аудиторських звітах і запропонують власноруч, під керівництвом лекторів, створити зразки потрібної документації.

Зокрема, йтиметься про підготовку аудиторських рекомендацій у контексті досягнення «економічного ефекту» та механізми відстеження результатів їх впровадження (моніторинг) і про практичні аспекти проведення інтерв’ювання, анкетування, підготовки опитувальників як методу державного фінансового аудиту. Крім того, цього дня серед учасників семінару проведуть тестування й анкетування, які дозволять визначити рівень засвоєння нового матеріалу та дізнатися про враження учасників від заходу.

10 листопада перед фахівцями з аудиту з доповіддю про системи бухгалтерського обліку і про нові національні положення (стандарти), розроблені на основі міжнародних вимог (IPSAS), зокрема про новий план рахунків бухгалтерського обліку в державному секторі виступлять представники економічного факультету ЗНУ – доцент кафедри обліку та оподаткування Валентина Гончарова і старший викладач кафедри обліку та оподаткування Ольга Радєва.

Крім того, професор кафедри фінансів, банківської справи та страхування Оксана Болдуєва розповість учасникам семінару про Бюджетну систему й про програмно-цільове бюджетування. У виступі завідувача кафедри управління фінансово-економічною безпекою і проектами, доцента Олександра Лепьохіна йтиметься про таке актуальне питання, як ризики шахрайства. Він висвітлить методи запобігання і протидію легалізації доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та розповсюдженню зброї масового знищення як складника державного регулювання національної безпеки.

Доцент кафедри психології факультету соціальної педагогіки та психології Анжеліка Поплавська разом з аудиторією розгляне психологічні перепони під час проведення державного фінансового контролю і надасть практичні рекомендації, як їх подолати.

Уже на початку семінару його учасники відзначили інформаційну насиченість програми, цікавість запропонованих для розгляду тем і високий організаційний рівень, на якому проходить захід. Вони подякували організаторам семінару й висловили сподівання, що перебування у стінах Запорізького національного університету буде не лише приємним, але й корисним і сприятиме підвищенню професійних компетентностей.

 

Таміла Тарасенко

 


Схожі новини