Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Слухачі класів Школи Конфуція в ЗНУ опановують китайську мову швидко й ефективно

Слухачі класів Школи Конфуція в ЗНУ опановують китайську мову швидко й ефективно

Слухачі класів Школи Конфуція в ЗНУ  опановують китайську мову швидко й ефективно
09.11.2017 11:49 Все Головні новини Школа Конфуція Університет освітній процес Школа Конфуція міжнародні зв’язки

Минулого місяця на базі ЗНУ стартували заняття класів Школи Конфуція. Її діяльність регламентована договором про співпрацю між Запорізьким національним університетом та Анхойським педагогічним університетом (м. Уху, провінція Анхой, Китай), який уклали голова Наглядової ради ЗНУ Микола Фролов і ректор АПУ Ван Лунем під час візиту представників адміністрації нашого університету до китайського вишу.

Зокрема, у цьому документі йшлося про те, що до числа слухачів класів входитимуть молодші школярі, учні старших класів, студенти і дорослі, зацікавлені у вивченні китайської мови. На сьогодні на базі ЗНУ вже створили дві групи слухачів віком від 7 до 13 років і від 13 до 17 років, а також – чотири групи для дорослих. Усього зараз на курсах навчаються 55 осіб.

Заняття у групах для дорослих слухачів, яким викладає декан Інституту російської філології Анхойського педагогічного університету Ген Ліпін, тривають дві години з невеличкою перервою між уроками. Молодші групи займаються одну годину. Уже пройшло кілька занять, які викликали неабияке захоплення слухачів курсів. Тож ми звернулися до охочих вивчати китайську мову й культуру з професійними викладачами-носіями мови та попросили їх поділитися своїми враженнями від відвідування занять у класах Школи Конфуція.

Так, один із слухачів дорослої групи Школи Конфуція Руслан Алімерданов поділився з нами своїми враженнями: «Зараз я працюю охоронцем на комбінаті ‘’Запоріжсталь’’. Ніколи не думав, що сьогодні вивчатиму китайську мову. Якось мою увагу привернув сюжет місцевого телеканалу, присвяченого Школі Конфуція, потім побачив на сайті ЗНУ оголошення про відкриття курсів із вивчення китайської мови і зацікавився. Уже відвідав 7-8 занять. Мені дуже подобається, все зрозуміло і зовсім не так складно вивчати китайську, як я вважав раніше. Адже у нас дуже гарний вчитель – Ген Ліпін».

Першокурсниця історичного факультету Юлія Іванова, яка навчається за спеціальністю «Міжнародні відносини, суспільні комунікації та регіональні студії», також вважає, що вивчати китайську не складніше за будь-яку європейську мову, особливо, якщо викладає досвідчений і доброзичливий вчитель: «Поки що опановую цю мову, яка належить до східного регіону, заради власної цікавості. Проте, можливо, у майбутньому вона знадобиться під час моєї професійної діяльності, яка пов’язана із міжнародними відносинами».

Артур Загоруйко за фахом – інженер, та на сьогодні тимчасово не працює. Однак уже незабаром він виїжджає працювати до Ханчжоу (Китайської Народної Республіки), тому поставив перед собою завдання вивчити ази китайської мови: «Друг підказав, що у Запоріжжі вперше на базі ЗНУ відкрили мовні курси з китайської. Я дуже зрадів цій звістці, адже вивчати мову під керівництвом її носія набагато легше, ніж це робити самостійно».

Не відстає від дорослих у своєму прагненні освоїти китайську і група молодших школярів (6-13 років).

Так, одна із її слухачок – Вероніка Малюхович, яка навчається у 5 класі Запорізької загальноосвітньої школи № 53, ходить на заняття разом із бабусею Вірою Василівною. Дівчинка не просто навчається із захопленням, вона прагне опанувати якомога більше мов. Вероніка отримує гарні оцінки з іноземних мов, які вивчає у школі, а тут ще додалася нагода вивчити китайську. Бабуся розповідає: «Батьки на сайті університету побачили оголошення щодо набору дитячих груп із вивчення китайської мови і запропонували Вероніці відвідувати курси. Це стало спільною сімейною ідеєю, адже знання мов на сьогодні відкриває більше можливостей перед нашими дітьми».

Єгор Петренко також навчається у молодшій групі Школи Конфуція, а водночас є учнем Запорізької загальноосвітньої школи № 15: «Я сам виявив бажання вивчити китайську мову і попросив маму знайти для мене такі курси. Зараз ми працюємо у зошитах, вивчаємо звукові сполучення, особливості вимови, пишемо ієрогліфи, повторюємо за вчителем, яка під час занять приділяє увагу кожному з учасників групи, читаємо тощо. Я вже вивчив близько п’ятнадцяти слів, вмію вітатися китайською. Моя мрія – відвідати Китай і подорожувати його містами».

Учень восьмого класу Запорізької гімназії № 28 Кирило Рижов так пояснює своє бажання навчатися в Школі Конфуція: «Про можливість вивчати китайську мову я дізнався від батьків. Для мене це не просто цікавість, адже після завершення однорічного курсу навчання я планую продовжити підвищувати свій рівень знання з китайської та англійської мов. Після завершення школи прагну навчатися за кордоном, проте де саме, поки ще не визначився».

А от п’ятикласникам гімназії № 93 Ігорю Крючкову та Марії Жилкіній вивчити китайську мову запропонували батьки й обидва вони одразу пристали на таку пропозицію. Ігор мріє у майбутньому стати перекладачем. А Марія, як і її сестра Катерина Жилкіна, яка навчається на факультеті іноземної філології ЗНУ, прагне вступити до університету і вивчати багато іноземних мов. Обидва вони вже довели, що китайську можна опановувати швидко і з задоволенням виконують усі завдання, які пропонує вчитель.

Усі слухачі класів Школи Конфуція висловили подяку адміністрації Запорізького національного університету за надану можливість опановувати китайську мову. На їхнє переконання, завдяки вдалому формату занять і керівництву досвідченого викладача – носія мови, заняття на курсах не лише цікаві, але й дуже ефективні.

Як наголосив директор Школи Конфуція у Запоріжжі від ЗНУ, проректор з науково-педагогічної роботи, професор Володимир Волков, дехто із слухачів уже зараз планує продовжити навчання в Інституті Конфуція, який наступного року розпочне свою діяльність у Запорізькому національному університеті.

 

Схожі новини