Новини пресслужби ЗНУ / Новини / На ФІФ студенти провели творчий вечір на честь нобелівського лауреата Кадзуо Ісігуро

16.11.2017 15:36 Все Головні новини Факультети Іноземної філології Факультет іноземної літератури позааудиторна діяльність культурно-масова діяльність творчий вечір

Серед багатьох культурно-просвітницьких традицій, на які багатий факультет іноземної філології ЗНУ, виділяється одна: уже чотирнадцятий рік поспіль восени тут проводять музично-літературні вечори, присвячені життю і творчості лауреатів Нобелівської премії в галузі літератури. За ініціативи та під керівництвом доцента кафедри німецької філології і перекладу, відомого літературознавця Валентини Ботнер, ці заходи готують найкреативніші студенти 4 курсу, які саме вивчають новітню зарубіжну літературу.

Їм на допомогу часто приходять студенти 2-3 курсів факультету іноземної філології та представники філологічного факультету. Такий підхід дозволяє влаштовувати справді масштабні та різнопланові заходи. Так, цього року у виступі, присвяченого художньому розкриттю біографії та творчості британського письменника японського походження Кадзуо Ісігуро, взяли участь більш ніж 50 студентів різних курсів.

На початку заходу його ведучістудент 2 курсу Аль Наджар Ільяс і студентка 4 курсу Ліна Ващенконагадали присутнім, що цьогорічний нобелівський лауреат у галузі літератури Кадзуо Ісігуро отримав престижну нагороду із формулюванням нобелівського комітету, що він відзначений як письменник, який «у романах великої емоційної сили розкрив безодню під нашим ілюзорним відчуттям зв’язку зі світом».

На думку студентів, таке світовідчуття митця пояснюється тим, що він народився в 1954 року в м. Нагасакі, а його мати ще підлітком пережила атомне бомбардування рідного міста й передала жах від спогадів сину. Майбутній письменник у віці 6 років разом із батьками переїхав до Великобританії. За власним зізнанням, він не відчуває себе на 100% не англійцем, ні японцем.

Про це йшлося у виступах студенток Оксани Ткаченко, Анастасії Костюкової, Дар’ї Миськової та Анастасії Литовченко.

Вдало доповнили розповідь про письменника й особливості його творчості декламація власного вірша, присвяченого нобелівському лауреату, Єлизавети Яроцької, а також – зворушливо-трагічна хореографічна композиція від Карини Козаченко.

Гучними оплесками присутні на заході зустріли театралізовану постановку уривку з найвідомішого роману-антиутопії Кадзуо Ісігуро «Не залишай мене». Її учасники – Юлія Нікуліна, Антоніна Яндоловська, Наталія Корнюшина, Єлизавета Яроцька, Олександра Гладких і Єльвіна Хасанова – не лише продемонстрували чудові акторські здібності, але й засвідчили свою професійну компетентність. Студенти самі переклади уривок тексту з англійської мови, оскільки, на жаль, на сьогодні не існує перекладу цього твору українською.

Про інші твори митця – романи «Коли ми були сиротами», «Похований велетень», збірку «Ноктюрни: п’ять історій про кохання» – розповіли глядачам Євгенія Павловська, Марія Боріна й Карина Бодилєва.

До речі, уривок з оповідання письменника «Зірка естради» студенти Юлія Бєлоконь, Катерина Дутова, Анастасія Васильєва, Єлизавета Федотичева й Микола Пелешко інсценізували англійською мовою.

Крім того, глядачам неабияк сподобалась пантоміма за ще одним твором письменника «Віолончелісти», у якій взяли участь Анна Сидоренко, Євген Берест, Станіслав Прошкін, Анна Татаренко й Ольга Семак.

Ще одну грань творчості Кадзуо Ісігуро, відомого також як автор текстів для пісень, розкрили у своєму музичному виступі Микола Пелешко, Ганна Манькус, Максим Дзвідов і Маргарита Нагула.

Усі присутні на заході гучними оплесками винагородили акторів, а ще – авторів сценарію Оксану Соболь і Наталію Жукову й Артура Гювеляназвукорежисера заходу.

Окремо всі – й учасники творчого вечора, і глядачі – висловили щиру вдячність ідейному натхненнику заходу Валентині Ботнер за її невтомну працю та прагнення досконало ознайомити студентів із найкращими зразками сучасної іноземної літератури.

Своєю чергою, Валентина Савелівна запевнила, що їй приємно працювати із такими талановитими й творчими студентами. Вона анонсувала цікаві культурні заходи, які незабаром відбудуться на факультеті іноземної філології. Зокрема, йшлося про зустрічі із сучасними запорізькими прозаїками та поетами.

Заступник декана факультету іноземної філології, старший викладач кафедри німецької філології і перекладу Ніна Захарова, коментуючи перебіг заходу, зазначила, що такі творчі вечори, присвячені видатним сучасним літераторам, мають неабияке культурологічне і виховне значення. Вона висловила сподівання, що на факультеті й надалі збережеться ця чудова традиція.

Таміла Тарасенко

Фото Єлизавети Яроцької