Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / У ЗНУ вшанували пам'ять відомого запорізького гумориста Володимира Чубенка

У ЗНУ вшанували пам'ять відомого запорізького гумориста Володимира Чубенка

У ЗНУ вшанували пам'ять відомого запорізького гумориста Володимира Чубенка
20.11.2017 13:29 Все Головні новини Факультети Філологічний Філфак вечір пам’яті Володимира Чубенка

20 листопада на філологічному факультеті Запорізького національного університету відбувся вечір пам’яті  запорізького гумориста Володимира Чубенка.

Завдяки організаторам заходу, зокрема завідувачу кафедри українознавства ЗНУ  Ользі Стадніченко, вшанувати пам'ять митця до ЗНУ зібралися разом представники творчих кіл Запоріжжя – письменники, літературознавці, члени Запорізького відділення Національної спілки письменників України  Микола Білокопитов,  Пилип Юрик, Костянтин Сушко, Олександр Медко, Володимир Віхляєв, Віра Коваль, Віра Шмига, Михайло Буряк, артисти розмовного жанру Таміла Дайнега, Артем Чиж, народний артист України Юрій Бакум, співак Анатолій Сердюк, журналісти Василь Федина, Микола Бордюжа, Юрій Гаєв, Віра Юрик, а також студенти 2 і 4 курсів філологічного факультету та факультету журналістики.  Тож, усі учасники заходу зібралися аби вшанувати пам'ять митця, якому б 12 листопада виповнилося 90 років й поділитися своїми спогадами про його життя, творчість й особисті риси вдачі зі студентами.

Відкрила захід завідувач кафедри українознавства ЗНУ  Ольга Стадніченко, яка провела історичний екскурс по творчій спадщині і біографії Володимира Чубенка та розповіла про останні видані збірки його творів, зокрема «Лицарський дарунок».

Запорізький сатирик Микола Білокопитов розповів кілька цікавих бувальщин із життя гумориста, з яким був знайомий особисто, зачитав найвідоміші його гуморески і твори та навів приклади створення  поетичних рядків  із звичайних життєвих подій, які писав майстр експромту Володимир Чубенко. Також  він відзначив, що у виші стало доброю традицією проводити заходи з нагоди вшанування пам’яті відомих письменників, поетів, творців та митців. Так, на цій зустрічі згадали і про творчість Володимира Юдіна та Олександра Ткаченка.

Своїми спогадами про Володимира Чубенка поділився і народний артист України Юрій Бакум, який згадав свій досвід знайомства та спілкування з автором гуморесок, поезій та ліричних пісень, продекламувавши декілька його творів.

Також перед учасниками заходу майстерно виступили із гуморесками молоді  та більш відомі артисти розмовного жанру Артем Чиж і Таміла Дайнега, які підтримали веселу атмосферу свята.

Під час заходу артисти, гумористи, письменники і журналісти нагадали різні аспекти літературної  творчості Володимира Чубенка, а також спробували обґрунтувати сучасний погляд на його творчий доробок, проаналізувати напрацювання автора в різних літературних жанрах. Впродовж зустрічі були розглянуті різні етапи життя і найважливіші моменти біографії Володимира Чубенка, його культурні і творчі вподобання та творчість.

Згадуючи різні етапи знайомства з гумористом, учасники зустрічі виконували ліричні пісні, декламували його поезії різної тематики, розповідали гуморески «Конфліктний огірок» та інші. Так, співак Анатолій Сердюк заспівав ліричні, патріотичні  та запальні пісенні композиції «Козаченьки», «Чобіток» та познайомив із новою піснею «Україна – там де, соняшник сміється». Загалом, ним було написано 5 пісень на вірші Володимира Чубенка.

 На думку викладачів факультету та членів Запорізького відділення Національної спілки письменників України, такі заходи важливі і потрібні, адже це не тільки гідне вшанування пам'яті творців української культури задля збереження їх творчої спадщини, а й виховання громадян України.


Олена Переверзєва

 

 

 

 

Схожі новини