
День Гідності та Свободи відзначається 21 листопада – у день початку подій, які стали для України історичними: Помаранчевої революції 2004 року та Революції Гідності 2013 року.
Указ Президента «Про відзначення у 2017 році Дня Гідності та Свободи» від 30.07.2017 р. №300 спрямовує на вшанування громадянського подвигу учасників Помаранчевої революції та Революції Гідності, ураховуючи важливе значення цих подій для утвердження демократичних цінностей, ідеалів свободи і справедливості та європейського шляху розвитку України.
Наукова бібліотека підготувала книжкову виставку «Вільні творять свободу» (читальний зал філологічної літератури, к. 139 , 2-й навчальний корпус). В центрі уваги не тільки Майдан як місце і досвід, але й ширший горизонт – пам'ять і діалог, війна та примирення. Центральний експонат виставки – альбом «Майдан – революція гідності 2013-2014. Фотолітопис у трьох блоках» (автор ідеї та керівник проекту Степан Кубів, К., 2015) – відкритий на частини, яка документує увічнення пам'яті Героїв Небесної Сотні.
Представлені на експозиції видання розповідають про героїв і перебіг Революції Гідності, що пробудила у душі кожного українця нестримний потяг до свободи та волі.
Багато книжок написані жінками: Ганна Токмань «Майдан: сторінка живої історії», Юлія Орлова «111 дней Майдана: записки киевлянки», Маргарита Сурженко «АТО. Історії зі Сходу на Захід» та «Нове життя», Галина Вдовиченко «Маріупольський процесс».
У книзі Ірини Виртос «Майдан. Жіноча справа» (К., 2014) представлені важливі соціальні ініціативи, які виникли на хвилі Майдану, і тепер втілюються в життя, сприяючи розвитку громадянського суспільства в Україні. І в цьому важливу роль відіграють саме жінки. В книзі зібрані історії сімнадцятьох жінок, які брали активну участь у Майдані і творили його.
Є книги, які розкривають тему російсько-українського протистояння на Сході України, трагічні сторінки антитерористичної операції, долі звичайних українців, що опинилися в зоні бойових дій: збірка сучасних українських письменників «Волонтери. Мобілізація добра», монографія Федора Турченка «Проект "Новоросія" і новітня російсько-українська війна», збірник Марії Кармазіної «Між історією і політикою» та ін.
У книзі Дмитра Сухініна «Вогняні роси. Новітня військово-політична історія запорозького козацтва» (Запоріжжя, 2017) йде правдива та цікава розповідь про буремні події в Україні, починаючи з Майдану, Революції Гідності, антитерористичної операції, масштабні волонтерські заходи, організацію спротиву та боротьбу з ворожими силами, що намагалися захопити область, згідно так званого плану «Новоросія». Презентація книги відбудеться сьогодні в науковій бібліотеці за участю автора о 13:00 в читальному залі філологічної літератури (навчальний корпус №2, к. 139).
Доповнюють книжкову виставку видання з електронної бібліотеки «Майдан від першої особи. 45 історій Революції гідності» (К., 2015, http://ebooks.znu.edu.ua/files/Bibliobooks/Inshi52/0040085.pdf), «Майдан від першої особи. Мистецтво на барикадах» (К., 2016, http://ebooks.znu.edu.ua/files/Bibliobooks/Inshi52/0040086.pdf), підготовлені Українським інститутом національної пам’яті в партнерстві з Фондом збереження історії Майдану в рамках проекту «Майдан: усна історія».
Збірники подають фрагменти спогадів учасників протестних акцій, що відбувалися в Україні з 21 листопада 2013 року до 22 лютого 2014 року і названі Революцією гідності.
Інформацію про всі книги, публікації в газетах, журналах та наукових збірниках за темою подає електронний каталог.
Колектив наукової бібліотеки запрошує до університетської книгозбірні на перегляд книжкових виставок та вивчення історичних подій, свідки яких стали всі ми.
Наукова бібліотека