Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / У ЗНУ проходить планова вакцинація для студентів

У ЗНУ проходить планова вакцинація для студентів

У ЗНУ проходить планова вакцинація для студентів
29.11.2017 14:21 Все Головні новини Медичний пункт студентів вакцинація

У Запорізькому національному університеті традиційно допомагають студентам в організації численних планових медичних заходів. Так, за словами помічника ректора Івана Наливайка, зараз триває ревакцинація від дифтерії та правця. Адже щеплення для захисту від небезпечних інфекційних хвороб потрібні не лише дітям, але й дорослим. Зокрема, згідно календаря профілактичних щеплень, 3-тя ревакцинація проти дифтерії та правця проводиться у 16 років, а потім у дорослому віці вакцинуватися потрібно кожні 10 років. Минулого року вже пройшли ревакцинацію близько чотирьох тисяч студентів університету. У цьому навчальному році за планом працівники медпункту передбачають провести щеплення ще близько 400 студентів.

Як розповіла завідувач медпунктом студентів Ольга Шевченко, університет отримав достатню кількість вакцини «Анатоксін дифтирійно-правцевий», яка традиційно використовується для профілактики зазначених захворювань. Зазвичай препарат переноситься організмом нормально і не викликає якихось непередбачуваних реакцій (окрім випадків індивідуальної непереносимості). Перед тим, як провести вакцинацію, співробітники медпункту здійснюють огляд студентів та надають висновок про відсутність протипоказань у пацієнта. 

Враховуючи ситуацію щодо зростання в Україні кількості захворювань та пов’язаних із цим летальних випадків, вакцинація і ревакцинація, фактично, є єдиним запобіжним заходом, завдяки якому організм не піддається хворобі. Втім, реальна ситуація з обов’язковими щепленнями дорослих, скоріш за все, ще гірша, ніж серед дітей – через незнання, нехтування або відсутність потрібної вакцини.

Якщо пацієнт не пам’ятає, чи вакцинувався він останні 10 років, значить, йому обов’язково необхідно зробити щеплення АДС.

Дорослі мають самостійно звернутися в поліклініки, щоб отримати щеплення проти дифтерії та правця. При виникненні питання стосовно вакцинації, необхідно звертатися за інформацією до працівників медичного пункту студентів ЗНУ (вхід з торця навчального корпусу №6), або за телефоном: 289-41-14.


Схожі новини