Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / «Студентська» толока

«Студентська» толока

17.03.2008 10:06

У зв’язку з Указом Президента України Віктора Ющенка «Про весняну толоку» (№186/2008), з 11 березня до 20 квітня адміністрація Національного заповідника «Хортиця» разом з місцевою владою, громадськими організаціями та молоддю планує провести Хортицьку толоку.

ЗНУ також долучився до цього заходу: нам надали право відкривати акцію.

Минулої суботи студенти-активісти вперше за цей місяць провели суботник на острові Хортиця. Озеленення та упорядкування території парку ім. Шевченка – не повний перелік всіх справ, що чекали на студентів.

«Адміністрація нашого заповідника, - говорить завідувач екскурсійного сектору Запорізької Січі Маргарита Матросенко, - розробила план заходів до 20 квітня. Це - висадка і обрізання дерев, викладка і упорядкування дендропарку біля балки Ганівка, закладення Алеї Президента».

За словами пані Маргарити, заходи співпадають з квітневими Днем Довкілля та Днем пам’яток історії і культури, саме тому, щоб все пройшло належним чином, організатори будуть додатково анонсувати свої плани і звертатися за допомогою до мешканців міста, студентства = у тому числі.

Суботня праця на свіжому повітрі почалася невеличким імпровізованим концертом. Тріо дівчат Леді'S (філологічний факультет ЗНУ) виконало акапельно «Садок вишневий коло хати», четвертокурсниця філфаку Тетяна Ніколаєвська продекламувала вірш Шевченка. Однак справжньою несподіванкою для студентів став виступ «Ансамбля козацької дружини війська Запорізького низового» під керівництвом Богдана Дузбенова. І тільки пролунали чарівні мелодії з пісень «Ой, смерека», «Гей, шуми, великий луже», молодь жваво стала до роботи.

Цієї суботи облаштуванням Хортиці займалися представники економічного факультету, факультету журналістики та іноземної філології ЗНУ. Причому, кожен вподобав собі справу по душі. Хтось саджав дубочки, які років через двадцять стануть кремезними і могутніми, дехто прибирав сміття, інші - підрізали кущі.

Роботу наших студентів представники адміністрації заповідника оцінили, почастувавши молодь кавою і печивом. Трохи згодом на всіх чекала захоплююча екскурсія по музею «Запорозька Січ».

Ігор САМОКИШ