
Напередодні Нового року на факультеті іноземної філології вже вдесяте провели традиційну міжвишівську студентську науково-практичну конференцію «Різдвяні студентські наукові читання». Із кожним роком вона набуває популярності серед студентів: до участі в заході долучається все більша кількість молодих науковців не тільки із Запорізької та інших областей, а також із зарубіжжя. До учасників заходу приєдналися також і школярі, які поглиблено вивчають іноземні мови і планують вступати на факультет іноземної філології ЗНУ.
На початку пленарного засідання до учасників звернулися: координатор конференції, заступник декана з наукової роботи ФІФ Марина Воробйова та почесний гість заходу – проректор з наукової роботи, професор Геннадій Васильчук. Від імені ректорату ЗНУ він привітав учасників із прийдешніми святами та побажав щасливого Нового року й плідних звершень. Також знаний науковець підкреслив, що ця приємна традиційна для факультету подія має особливий світлий, різдвяний настрій і є визначною для молодих науковців, адже виступає трампліном для наукового зростання, а для когось буде й перепусткою у світ студентства ЗНУ. Також він подякував організаторам та керівництву факультету, зокрема його декану Галині Морошкіній, які багато уваги приділяють роботі з обдарованою молоддю.
Під час пленарного засідання із доповіддю перед учасниками зібрання виступила аспірант кафедри англійської філології Ганна Семенюта. Вона розповіла про «Актуалізацію концепту “DISEASE” в оповіданні Еліс Манро “Some Women”» (науковий керівник: професор Санія Єнікєєва).
Далі робота учасників конференції тривала за традиційними секційними напрямками: «Актуальні проблеми перекладознавства», «Актуальні проблеми англійської філології», «Актуальні проблеми французької філології», «Актуальні проблеми іспанської філології», «Актуальні проблеми німецької філології», «Актуальні проблеми літературознавства» та «Актуальні проблеми методики викладання іноземних мов».
Близько двохсот тез доповідей подали для участі в конференції як представники ЗНУ, так і дослідники із Запорізького національного технічного університету, Національного педагогічного університету ім. М. П. Драгоманова (м. Київ). Магістрантка, що здобуває подвійний диплом, Тетяна Фанагей (ЗНУ, Факультет іноземної філології/Ле Ман Університет (Le Mans Université, FLE DDL)) також надіслала дослідження з теми «Концепт ‘’la voix humaine’’ у французькій лінгвокультурі: результати анкетування/асоціативного експерименту» (науковий керівник: доцент кафедри романської філології і перекладу Інна Тарасюк), яке було представлене в секції «Актуальні проблеми французької філології.
Окрім студентів вишів, у роботі секцій і підсекцій «Актуальні проблеми французької філології» та «Актуальні проблеми англійської філології» взяли участь учні Запорізької спеціалізованої школи I-III ступенів № 40 із поглибленим вивченням англійської мови та Запорізької гімназії № 31. Вони під керівництвом своїх викладачів дослідили й представили на розгляд комісії низку цікавих й актуальних тем: «Лексико-граматичний аналіз промови кандидата на пост президента Франції Е. Макрона» (Д. Левицький, школа № 40), «Типологічна класифікація онімів комп’ютерної гри “World of Warcraft”» (Є. Резник, гімназія № 31), «Специфіка «казкового мовлення» серіалу ‘Game of Thrones’» (Д. Покрєпова, гімназія №31), «Ґендерно-нейтральні займенники англійської мови та гендерна політкоректність» (Г. Кузьменко, гімназія № 31), «Специфіка заголовків англомовних інтернет-газет» (М. Лисікова, гімназія № 31), «Порівняльна характеристика офіційних та неофіційних назв штатів США» (Д. Лиска, гімназія №31).
Підбиваючи підсумки наукового заходу, декан факультету іноземної філології Галина Морошкіна наголосила на його актуальності та практичній спрямованості. Молоді дослідники, які беруть участь у такого роду заходах, передусім самореалізуються, мають можливість заявити про себе як про перспективних науковців. Працюючи над темами своїх досліджень, вони здобувають навички наукового дослідження – аналізу, синтезу, вчаться узагальнювати, робити висновки, а також напрацьовують фактичний матеріал для своїх курсових, дипломних робіт, а потім й кандидатських дисертацій тощо.
Окрім іншого, молодь працює із матеріалом іноземними мовами, поглиблюючи знання предмету, розширює свій кругозір, що, у свою чергу, виступає стимулом для подальшої наукової діяльності. Результати досліджень юних науковців публікуються у збірках тез конференції, стають основою для створення спільних із науковим керівником публікацій, закладають фундамент для подальших наукових пошуків та розвитку успішної фахової кар’єри.
Олена Хлистун