Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / На юридичному факультеті нагородили переможців правопросвітницького конкурсу і презентували новий словник

На юридичному факультеті нагородили переможців правопросвітницького конкурсу і презентували новий словник

На юридичному факультеті нагородили переможців правопросвітницького конкурсу і презентували новий словник
28.12.2017 15:17 Все Головні новини Юридичний факультет проектна діяльність конкурс перемога факультет іноземної філології Концепція вивчення іноземних мов

Двадцять сьомого грудня на юридичному факультеті Запорізького національного університету в урочистій обстановці підбили підсумки року в галузі студентської проектної роботи. Крім того, під час урочистої церемонії згадали про здобутки в успішній реалізації міжфакультетського проекту – видання циклу двомовних словників юридичних термінів і презентували нові німецько-український та українсько-німецький словник.

На початку урочистого заходу декан юридичного факультету, професор Тетяна Коломоєць зазначила, що цей рік був плідним на досягнення для факультету. До важливих здобутків його колективу можна віднести посилення проектної діяльності, зокрема успішно виграний міні-грант у рамках реалізації міжнародної програми «Активні громадяни» від Британської Ради в Україні. Представники факультету обрали актуальну на сьогодні тему – консультування і правову підтримку внутрішньо переміщених осіб.

Учасники грантової програми на базі юридичного факультету провели Обласний студентський конкурс на кращу правопросвітницьку ідею та її реалізацію в рамках проекту «Корисна інформація». Адже, за словами декана юридичного факультету Тетяни Коломоєць, внутрішньо переміщені особи, опинившись у складних життєвих обставинах, потребують оперативної кваліфікованої правової допомоги. Через відсутність основ правової грамотності вони інколи не можуть скористатися своїми права в повному обсязі. Саме тому на часі – розробка наочних посібників для кращої правопросвітницької поінформованості цієї категорії населення.

Тетяна Коломоєць надала слово почесним гостям заходу – першому проректору Олександру Бондарю і проректору з наукової роботи Геннадію Васильчуку. Вона подякувала представникам ректорату за те, що вони завітали на важливий для представників факультету захід.

Олександр Григорович привітав переможців конкурсу. «Студенти юридичного факультету давно вже зарекомендували себе як активні, амбітні та цілеспрямовані особистості. Чудово, що вони своїми діями сприяють вирішенню важливого соціального питання. Також варто відзначити, що цього разу молодь ЗНУ вдало поєднала соціальну роботу та зміцнення іноземних зв’язків вишу, успішну участь у грантовому проекті. Бажаю усім переможцям й учасникам конкурсу подальших успіхів на обраному ними шляху», – зазначив він.

Геннадій Миколайович, своєю чергою, подякував присутнім на заході представникам факультету іноземної філології, зокрема доценту кафедри теорії та практики перекладу з англійської мови Олександрі Головко, завдяки чиїм зусиллям цього року у виші розпочалася успішна реалізація міжнародної програми «Активні громадяни». У її рамках факультети і структурні підрозділи вишу виграли 4 міні-гранти.

Геннадій Васильчук також відзначив актуальність обраної для реалізації на юридичному факультеті теми. Він побажав переможцям й учасникам конкурсу подальшого успіху в реалізації своїх ідей. А також привітав присутніх із прийдешніми новорічно-різдвяними святами.

Під час урочистої церемонії нагородження перший проректор Олександр Бондар вручив почесні грамоти і пам’ятні подарунки переможцям конкурсу – студентці факультету журналістики Таїсії Зозуль (номінація «Інформаційний буклет»), а також студентам юридичного факультету Івану Бронзенському (номінація «Плакат»), Нікіті Ганзіні й Кирилу Хролу (номінація «Відеоролик» – на сьогодні створена ними соціальна реклама йде в ефірі ТРК «Запоріжжя» та телеканалі «ТВ-5»), і Світлані Дригинич (номінація «Дорожня карта»).

Проректор з наукової роботи Геннадій Васильчук вручив подяку за організацію і проведення конкурсу студенту 4 курсу юридичного факультету Олегу Пелипенку, доценту кафедри теорії та практики перекладу з англійської мови Олександрі Головко та доценту кафедри цивільного права Анні Шарій.

Також під час заходу відбулася презентація четвертого тому перекладного словника юридичних термінів – німецько-українського та українсько-німецького – чергового етапу успішного втілення в життя масштабного проекту, у реалізації якого задіяні представники як юридичного факультету, так і факультету іноземної філології.

Декан Тетяна Коломоєць відзначила, що цей етап проекту набуває особливого значення у зв’язку з тим, що на базі юридичного факультету діє Запорізьке відділення Центру німецького права Київського національного університету ім. Тараса Шевченка. До речі, нещодавно представники головного офісу цього центру в Києві відзначили активність студентів ЗНУ – членів Запорізького відділення.

Завідувач кафедри іноземних мов професійного спрямування Станіслав Іваненко зазначив, що цей міжфакультетський проект проходить у рамках реалізації Концепції вивчення іноземних мов у виші. Він висловив сподівання на подальшу плідну співпрацю між представниками юридичного факультету та співробітниками його кафедри. Також він зазначив, що у планах обох факультетах – видання наступних томів перекладних словників юридичних термінів іноземними мовами.

Під час презентації словника Тетяна Коломоєць передала книгу в.о. директора наукової бібліотеки Ніні Чалій для передачі посібника до книжкового фонду університетської книгозбірні. Ніна Миколаївна подякувала за подарунок і зазначила, що словник, датований уже 2018 роком видання, увійде під одним із перших номерів до каталогу нових надходжень до бібліотеки наступного року.

 

Таміла Тарасенко

 


Схожі новини