Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / У виші організували виставку до 80-річчя від дня народження Василя Стуса

У виші організували виставку до 80-річчя від дня народження Василя Стуса

У виші організували виставку до 80-річчя від дня народження Василя Стуса
05.01.2018 11:03 Все Головні новини Наукова бібліотека книжкова виставка

Шостого січня 2018 р. виповнюється 80 років від дня народження Василя Стуса (1938-1985), поета, перекладача, лауреата Державної премії ім. Тараса Шевченка (1990), політв'язня радянського режиму, правозахисника, члена Української Гельсінської групи, Героя України (2005).

Наукова бібліотека презентує книжкову виставку «Полум’яний син України» (навчальний корпус № 2, читальний зал філологічної літератури, кімн. № 139). Центром експозиції є зібрання творів Василя Стуса у дванадцяти томах (К., 2007-2009), підготовлене Інститутом літератури ім. Т. Г. Шевченка НАН України. До книги «Не відлюбив свою тривогу ранню... Василь Стус – поет і людина» (К.,1993) увійшли спогади друзів поета, товаришів по ув'язненню, уривки з листів, вірші, фотодокументи. Представлена на виставці й найповніша книжка вибраного Василя Стуса «Палімпсест» (К., 2006), «де зібрано коли не все найкраще, то, принаймні, все найяскравіше з його творчого доробку» – так стверджує упорядник видання, син поета Дмитро Стус. Саме за цю книгу в 1985 році поета було висунуто на здобуття Нобелівської премії в галузі літератури. Книга вибраного «Час творчості» (К., 2005), що вийшла в серії «Бібліотека Шевченківського комітету», – амбітна спроба представити не лише різні етапи творчих шукань, а й вершинні здобутки письменника в різних жанрах. Окремо стоїть публіцистична праця Василя Стуса «Деколонізація СРСР – єдиний гарант миру в усьому світі. З таборового зошита. Листи, записки. Я обвинувачую. Пам’ятка для українського борця за свободу (К., 2013), що видана в серії «Бронебійна публіцистика» газети «День».
Продовженням книжкової експозиції є бібліографічний покажчик, підготовлений довідково-бібліографічним відділом наукової бібліотеки: Людина незламної волі : до 80-річчя від дня народження Василя Стуса : бібліогр. покажч. / уклад. : О. А. Горбань, О. В. Мартинова ; відп. за вип. Н. М. Чала ; Запорізький національний університет. – Запоріжжя : ЗНУ, 2018. – 32 с.
Видання склали шість розділів з джерельною базою 522 бібліографічних описи. До розділу «Твори В. Стуса у фондах наукової бібліотеки ЗНУ» включено видання художніх та публіцистичних творів, а також публікацій у збірниках, антологіях та періодичних виданнях. Окремим розділом подаються публікації листів Стуса та розвідки епістолярної спадщини письменника. До розділу «Життєвий та творчий шлях Василя Стуса» ввійшли публікації про особисте життя, творчу, громадську та правозахисну діяльність поета. Розділ «Поетичний світ Василя Стуса» включив літературно-критичні публікації, в яких досліджується творча спадщина В. Стуса як поета, перекладача, літературознавця. В розділі «Вивчення творчості В. Стуса у загальноосвітній школі» представлена навчальна та навчально-методична література, яка стане у нагоді вчителям при підготовці до уроку. Завершує покажчик розділ веб-бібліографії з посиланнями на найцікавіші ресурси мережі Інтернет, присвячені Василю Стусу. Покажчик створено на базі систематичного та електронного каталогів, довідково-бібліографічної картотеки статей станом на 26.12.2017 р., місце зберігання джерел – фонди та електронні колекції наукової бібліотеки ЗНУ. Видання розміщено в е-архіві на сайті наукової бібліотеки: http://library.znu.edu.ua/378.ukr.html.
Інформацію про всі книги, публікації в газетах, журналах та наукових збірниках подає електронний каталог. Запрошуємо до університетської книгозбірні на перегляд книжкових виставок та вивчення творчості українських письменників!

Наукова бібліотека

Схожі новини