Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Розпочала роботу виставка з нагоди 120-річчя від дня народження Володимира Сосюри

Розпочала роботу виставка з нагоди 120-річчя від дня народження Володимира Сосюри

Розпочала роботу виставка з нагоди 120-річчя від дня народження Володимира Сосюри
05.01.2018 11:39 Все Головні новини Наукова бібліотека книжкова виставка

Шостого січня 2018 року виповнюється 120 років від дня народження Володимира Сосюри (1898-1965) – українського письменника, поета-лірика, автора понад 40 збірок поезій, широких епічних віршованих полотен (поем), роману «Третя Рота».

Книжкова виставка «Любіть Україну…», присвячена сторінкам життя та творчості Володимира Сосюри (читальний зал філологічної літератури, кімн. № 139). На виставці представлені зібрання творів Володимира Сосюри: «Твори в трьох томах» (К., 1957-1958), «Твори в десяти томах» (К., 1970-1972), «Твори в чотирьох томах» (К., 1986-1987), окремі збірки поезій різних років: від революційно-романтичної поеми «Червона зима», що зробила молодого Сосюру знаменитим та визнана за найвидатніший зразок поетичного епосу громадянської війни в Україні до збірок інтимної, любовної лірики, яку майже єдиний в Україні культивував за тих часів Володимир Сосюра ("Червоні троянди", «Люблю», «Весни дихання», «Так ніхто не кохав» та інші).
Книга Володимира Моренця «Володимир Сосюра. Нарис життя і творчості» (К., 1990) – це була перша спроба без спрощень і замовчувань висвітлити біографію митця на складному суспільно-історичному тлі ХХ століття, на бистрині радянського літературного процесу. Автор нарису здійснює послідовний аналіз поетичної спадщини В. Сосюри, простежує ставлення критики до творчості поета на різних етапах його літературної діяльності, а також вводить в літературний обіг невідомі досі архівні матеріали.
На виставці також представлені дослідження художнього світу В.Сосюри у наукових доробках Миколи Багрія, Галини Юзьків, спогади про життя поета його сучасників: Григорія Костюка, Ніни Дудник, Петра Ребра, науково-методичні матеріали з вивчення творчості В.Сосюри у загальноосвітніх закладах в періодичних виданнях.
У книзі Ярослава Тимченка «Офіцерський корпус Армії УНР. 1917-1921» (Кн. 2, К., 2011) наведено раніше замовчуваний факт біографії: Володимир Сосюра 1918-1919 років був козаком 3-го Гайдамацького полку, а потім юнаком Житомирської юнацької школи, з частиною якої він попав у денікінський полон після поразки під Деражнею.
Представлені на виставці й унікальні видання творів В.Сосюри. Українська діаспора видала збірку: Засуджене й заборонене (вибране з творів) / зібрав і зредагував В.І.Гришко. – Нью-Йорк : Американсько-Українська Преса, 1952. – 103 с.
Фонд рідкісної книги наукової бібліотеки зберігає два прижиттєві видання творів поета, які на сьогодні є книжковими пам’ятками: Сосюра В. Избранное / пер. с укр. – М. : Худ. лит., 1939. – 122 с.; Сосюра В. Люблю: поезії. – К. : Держлітвидав, 1939. – 198 с.
Інформацію про всі книги, публікації в газетах, журналах та наукових збірниках подає електронний каталог. Запрошуємо до університетської книгозбірні на перегляд книжкових виставок та вивчення творчості українських письменників!

Наукова бібліотека

Схожі новини