Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Олександр Іваницький відсвяткував ювілей: учений, який здобув визнання наукової спільноти

Олександр Іваницький відсвяткував ювілей: учений, який здобув визнання наукової спільноти

Олександр Іваницький відсвяткував ювілей: учений, який здобув визнання наукової спільноти
05.01.2018 12:56 Все Головні новини кафедра фізики та методики її викладання ювілей

Днями завідувачу кафедри фізики та методики її викладання, професору Олександру Іваницькому виповнилося 60 років. Ювіляр присвятив велику частину свого життя розвитку й процвітанню ЗНУ та фізичного факультету зокрема. Випускник нашого вишу, у 1980 році він із відзнакою закінчив тоді ще Запорізький державний педагогічний інститут.

Із 1980 по 1984 роки Олександр Іванович працював вчителем фізики та математики. А в 1988 році розпочав успішну наукову кар’єру, вступивши до аспірантури Науково-дослідного інституту педагогіки Академії педагогічних наук України (лабораторія навчання математики та фізики). У 1991 році в Національному педагогічному університеті ім. П. Драгоманова він захистив кандидатську дисертацію.
Із 1991 року вчений пов’язав свою діяльність із нашим університетом. Працював асистентом, старшим викладачем, а згодом – доцентом кафедри фізики та методики її викладання. У 2001 році він закінчив докторантуру. У квітні 2005 року захистив докторську дисертацію в Національному педуніверситеті ім. М. П. Драгоманова. Із 2006 року обіймав посаду завідувача кафедри фізики та методики її викладання і згодом отримав вчене звання професора цієї ж кафедри вишу.
Олександр Іваницький – автор понад 150 науково-методичних праць, серед яких – 2 монографії та 10 навчальних посібників. Учений підготував п’ятьох кандидатів педагогічних наук. Крім того, він – член спеціалізованих рад із теорії та методики професійної освіти при ЗНУ та Класичному приватному університеті (м. Запоріжжя). Його плідна наукова й освітянська діяльність відзначена почесними грамотами МОН України та Запорізької обдержадміністрації. Варто відзначити, що, завдяки багаторічній сумлінній праці та науковим розробкам у галузі теорії і методики навчання фізики, Олександр Іванович здобув неабияку повагу і визнання серед представників наукової спільноти України.
Колектив фізичного факультету вітає ювіляра з черговою віхою його плідного, багатого на здобутки й перемоги життєвого шляху та бажає довгих років у здоров’ї та мирі, у здійсненні всіх мрій і сподівань, а ще – сил і творчої наснаги на подальші вагомі звершення, спрямовані на розвиток Запорізького національного університету й усієї української науки загалом.

Схожі новини