Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Вчителі біології Вознесенівського району міста Запоріжжя провели на базі ЗНУ методичне засідання

09.01.2018 10:07 Все Головні новини Факультети Біологічний Засідання методичного центру ТВО Зоологічний музей екскурсія

Четвертого січня на базі Зоологічного музею Запорізького національного університету відбулось засідання районного методичного центру вчителів біології, яке було проведено в рамках єдиного методичного дня для вчителів біології навчальних закладів Вознесенівського району міста Запоріжжя.

Цей захід був організований представниками Територіального відділу освіти Вознесенівського району Департаменту освіти і науки Запорізької міської ради і проректором з науково-педагогічної та навчальної роботи Запорізького національного університету Олександром Гурою, який висловив переконання у важливості подібних методичних зустрічей для вчителів шкіл та побажав учасникам плідних результатів роботи.

Так, участь у методичному засіданні взяли вчителі біології 18 навчальних закладів та представники районного методичного центру, серед яких: завідувач методичним кабінетом Територіального відділу освіти Вознесенівського району Ірина Другова, керівник  методичного центру вчителів біології Вознесенівського району Марина Патюх та інші. За їх словами, основна мета цього заходу – обговорення сучасних підходів до викладання учням біології в рамках впровадження освітньої концепції  «Нова українська школа». Вони також висловили переконання, що  саме такі виїзні зустрічі допоможуть вчителям виробити нові підходи до викладання біології, обмінятись досвідом, отримати нову інформацію та залучити школярів до природознавчих і пізнавальних  екскурсій, зокрема, і до Зоологічного музею ЗНУ.

Під час засідання для вчителів із доповіддю «Навички XXI століття - нова реальність в освіті» виступила вчитель біології запорізької спеціалізованої школи з поглибленим вивченням хімії та біології № 72 Віра Кузьменко, яка розповіла про нові вимоги до вмінь і навичок у XXI столітті, які будуть необхідні в майбутньому, адже за даними міжнародних досліджень сьогодні відбувається зменшення кількості випускників вишів, які б задовольняли вимоги роботодавців. Наприклад, до таких вмінь належать навички навчання і новаторства, комунікативні навички і навички співробітництва, навички роботи з інформацією, професійні і життєві навички та інше. Саме ці навички, на думку Віри Кузьменко, допоможуть молодому поколінню стати успішними в майбутньому. Крім того, учасники засідання в ході дискусії обговорили всі важливі нюанси впровадження нових методів і прийомів викладання біології для школярів.

Також у рамках цього заходу для вчителів була організована екскурсія Зоологічним музеєм ЗНУ, яку провів директор цього музею Олександр Коротя. Під час екскурсії учасникам були  представлені опудала тварин, що проживають на території Запорізької області та різних куточках України і світу, а також ссавців, птахів,  риб, земноводних, плазунів, молюсків та колекція комах, павукоподібних і ракоподібних.

Відзначимо, що в музеї регулярно відбуваються пізнавальні екскурсії для школярів міста та області, проводиться профорієнтаційна робота зі старшокласниками. Тому вчителі біології, для яких була проведена екскурсія, мають змогу запросити учнів шкіл до Зоологічного музею ЗНУ для ознайомлення із його колекцією. На даний момент в музеї експонуються близько 80 опудал ссавців, понад 300 птахів, близько 90 риб, понад 70 рептилій та амфібій. В музеї також наявні дві великі колекції, придбані за допомогою меценатів у приватних осіб. Це колекція пташиних гнізд та яєць, що нараховує близько 300 кладок майже 200 видів птахів і колекція комах та павукоподібних, що налічує майже 7000 екземплярів, більшу частину яких складають метелики.