Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Представники наукової бібліотеки розповіли про нові надходження до свого фонду

Представники наукової бібліотеки розповіли про нові надходження до свого фонду

Представники наукової бібліотеки розповіли про нові надходження до свого фонду
11.01.2018 12:43 Все Головні новини Університет наукова бібліотека нові надходження

В еру цифрових технологій друкована книга все одно залишається джерелом нових знать та невід'ємною частиною змістовного дозвілля. Фонд наукової бібліотеки постійно поповнюється цікавими й актуальними книжками важливими для підготовки фахівців за різними спеціальностями. У грудні 2017 року надійшли книги, автори яких зробили ці видання визначною подією як для всіх зацікавлених осіб, так і для бібліотек України.

У монографії Олександра Власюка та Сергія Кононенка «Кремлівська агресія проти України: роздуми в контексті війни» (К., 2017) виокремлено й витлумачено актуальні теоретико-методологічні та пов'язані з ними ідеологічні питання подальшої розбудови системи національної безпеки України за умов зовнішньої агресії і втрати частини території держави. Книгу надав Національний інститут стратегічних досліджень.

У посібнику Валентина Рибалки «Методологічні проблеми наукової психології» (К., 2017) висвітлюються деякі проблеми побудови методології сучасної психологічної науки, в центрі якої стоять категорії особистості, її діяльності, здібностей, духовності. Книга надійшла від Інституту педагогічної освіти і освіти дорослих НАПН України.

Першим системним дослідженням біографій українських командирів часів Визвольної війни 1917-1921 рр. є дві книги Ярослава Тинченка «Офіцерський корпус Армії Української Народної Республіки (1917-1921)» (Кн. 1. – К., 2007; Кн. 2. – К., 2011).

У монографії Ігоря Ситого «Козацька Україна: печатки, герби, знаки та емблеми кінця XVI-XVIII століть» (К., 2017) досліджуються печатки доби Гетьманщини та пов'язані з ними емблеми, знаки й символи. Сфрагіси були обов'язковим елементом суспільного життя козацької держави.

Монографія відомих істориків Володимира Чопа (Запоріжжя) та Ігоря Лимана (Бердянськ) «Місцями пам'яті повстанських перемог у Запорозькому краї: Азовська операція Нестора Махна» (Запоріжжя, 2017) присвячена яскравій сторінці в історії народної армії – рейду армії Нестора Махна, що відбувся з 6 по 16 грудня 1920 року. Махновці пройшли понад 500 км, розгромили десять більшовицьких частин, захопили багаті трофеї. Книга вийшла в рамках проекту «Місця пам’яті Української революції 1917-1921 років», отримана від Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Запорізької обласної державної адміністрації.

Багато ілюстрований науково-інформаційний довідник «Заповідник "Кам'яні Могили" – природна та духовна святиня України» (Краматорськ, Запоріжжя, 2017), розкриває унікальність "гірської країни" – заповідної території, що знаходиться на межі Донецької і Запорізької областей у Нікольському та Більмацькому районах. Книгу подарував автор Віктор Сіренко.

Роман Володимира Лиса «Країна гіркої ніжності» (Харків, 2016) розповідає про три покоління однієї родини, три жіночі долі, три щемливі історії, з яких складається вже історія власної країни в жорсткому й несентиментальному XX столітті.

Роман Світлани Талан «Розколоте небо» (Харків, 2016) – це Україна, 1930-ті рр. Хіба ж хто знав, яка страшна біда чекає на ці щедрі землі? Годі було уявити, що голодна смерть спустошить усе навколо.

Про всі нові надходження можна дізнатись з електронного каталогу та інформаційного бюлетеню, що надсилається факультетам щомісяця, а також на веб-сторінці: http://library.znu.edu.ua у розділі «Нові надходження».

Запрошуємо до наукової бібліотеки!

 

Наукова бібліотека

 

Схожі новини