
В еру цифрових технологій друкована книга все одно залишається джерелом нових знать та невід'ємною частиною змістовного дозвілля. Фонд наукової бібліотеки постійно поповнюється цікавими й актуальними книжками важливими для підготовки фахівців за різними спеціальностями. У грудні 2017 року надійшли книги, автори яких зробили ці видання визначною подією як для всіх зацікавлених осіб, так і для бібліотек України.
У монографії Олександра Власюка та Сергія Кононенка «Кремлівська агресія проти України: роздуми в контексті війни» (К., 2017) виокремлено й витлумачено актуальні теоретико-методологічні та пов'язані з ними ідеологічні питання подальшої розбудови системи національної безпеки України за умов зовнішньої агресії і втрати частини території держави. Книгу надав Національний інститут стратегічних досліджень.
У посібнику Валентина Рибалки «Методологічні проблеми наукової психології» (К., 2017) висвітлюються деякі проблеми побудови методології сучасної психологічної науки, в центрі якої стоять категорії особистості, її діяльності, здібностей, духовності. Книга надійшла від Інституту педагогічної освіти і освіти дорослих НАПН України.
Першим системним дослідженням біографій українських командирів часів Визвольної війни 1917-1921 рр. є дві книги Ярослава Тинченка «Офіцерський корпус Армії Української Народної Республіки (1917-1921)» (Кн. 1. – К., 2007; Кн. 2. – К., 2011).
У монографії Ігоря Ситого «Козацька Україна: печатки, герби, знаки та емблеми кінця XVI-XVIII століть» (К., 2017) досліджуються печатки доби Гетьманщини та пов'язані з ними емблеми, знаки й символи. Сфрагіси були обов'язковим елементом суспільного життя козацької держави.
Монографія відомих істориків Володимира Чопа (Запоріжжя) та Ігоря Лимана (Бердянськ) «Місцями пам'яті повстанських перемог у Запорозькому краї: Азовська операція Нестора Махна» (Запоріжжя, 2017) присвячена яскравій сторінці в історії народної армії – рейду армії Нестора Махна, що відбувся з 6 по 16 грудня 1920 року. Махновці пройшли понад 500 км, розгромили десять більшовицьких частин, захопили багаті трофеї. Книга вийшла в рамках проекту «Місця пам’яті Української революції 1917-1921 років», отримана від Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Запорізької обласної державної адміністрації.
Багато ілюстрований науково-інформаційний довідник «Заповідник "Кам'яні Могили" – природна та духовна святиня України» (Краматорськ, Запоріжжя, 2017), розкриває унікальність "гірської країни" – заповідної території, що знаходиться на межі Донецької і Запорізької областей у Нікольському та Більмацькому районах. Книгу подарував автор Віктор Сіренко.
Роман Володимира Лиса «Країна гіркої ніжності» (Харків, 2016) розповідає про три покоління однієї родини, три жіночі долі, три щемливі історії, з яких складається вже історія власної країни в жорсткому й несентиментальному XX столітті.
Роман Світлани Талан «Розколоте небо» (Харків, 2016) – це Україна, 1930-ті рр. Хіба ж хто знав, яка страшна біда чекає на ці щедрі землі? Годі було уявити, що голодна смерть спустошить усе навколо.
Про всі нові надходження можна дізнатись з електронного каталогу та інформаційного бюлетеню, що надсилається факультетам щомісяця, а також на веб-сторінці: http://library.znu.edu.ua у розділі «Нові надходження».
Запрошуємо до наукової бібліотеки!
Наукова бібліотека