Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Студенти ЗНУ побували на відкритті мистецького фестивалю

Студенти ЗНУ побували на відкритті мистецького фестивалю

16.01.2018 08:45 Все Головні новини Факультети Журналістики

Дванадцятого січня представники факультету журналістики ЗНУ відвідали виставку фотографій і картин, присвячену різдвяним святам, поспілкувалися з відомими фотомайстрами запорізького регіону. Захід відбувся у виставковій залі Спілки фотохудожників Запоріжжя і відкрив Міжнародний мистецький фестиваль «Зірка Різдва».

Уже шостий рік поспіль у період різдвяних свят до Запоріжжя приїздять митці з України та інших країн, щоб популяризувати українську культуру, поділитися творчими здобутками, розділити з шанувальниками мистецтва радість Нового року та Різдва.

Цьогоріч у програмі фестивалю відбулися зміни: до звичних уже літераторів і музикантів додалися ще й фотографи та художники. Саме з презентації робіт фотомитців і розпочався фестиваль. Зокрема, у галереї були виставлені фотороботи таких відомих запорізьких фотографів, як Сергій Лавров, Олександр Максимов, Вероніка Толаболіна та багатьох інших. «Господарем» заходу став голова Спілки фотохудожників Олег Бурбовський.

Наріжним каменем фотовиставки є тема людських почуттів та різдвяні мотиви. Крім традиційних релігійних сюжетів, митці майстерно відобразили почуття та емоції людей, для яких Різдво – це день світла та радості. «Митці показали у своїх роботах не тільки різноманіття церковної служби, а й різні обряди, людей та пейзажі, котрі мають сакральне значення. Загалом, у нас вийшов по справжньому різдвяний захід»,  – ділиться Олег Бурбовський.

Крім споглядання картин та фоторобіт, гості могли послухати пісні та поезії учасників літературної ланки фестивалю. Також відвідувачам виставки презентовано п’ятий альманах фестивалю, у який увійшли роботи учасників.

«Відвідування подібних виставок, по-перше, дають студентам унікальну можливість поспілкуватися з майстрами фотосправи, перейняти в них «секрети» творчості, відкрити для себе нові горизонти світобачення. З іншого боку, відвідування таких заходів сприяє формуванню хорошого смаку та почуття прекрасного. Ці якості надзвичайно важливі для усіх людей, але для майбутніх журналістів вони мають особливе значення. Журналіст повинен уміти бачити істину і відчувати прекрасне у всьому, що його оточує», – говорить доцент кафедри теорії комунікації, реклами та зв’язків із громадськістю факультету журналістики Тетяна Іванюха.

З програмою фестивалю та учасниками детальніше можна ознайомитися за покликанням  http://zvezda.stihi.pro

Максим Савченко,

факультет журналістики