Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Для студентів ЗНУ розпочалася процедура самостійного вибору дисциплін

Для студентів ЗНУ розпочалася процедура самостійного вибору дисциплін

19.01.2018 10:07 Все Головні новини Університет навчальний відділ освітній процес вибір дисциплін

Третій рік поспіль у ЗНУ на початку року студенти здійснюють вільний вибір навчальних дисциплін. Нагадаємо, вільний вибір дисциплін здійснюється у межах 25% дисциплін циклу гуманітарної (загальної) підготовки, професійно-орієнтованих та дисциплін спеціалізації, відповідно, дана процедура передбачає два етапи реєстрації. У цьому році вони тривають паралельно з 15 січня по 31 березня 2018 року. Одразу після їхнього завершення відбудеться комплектація груп для вивчення дисциплін.

У встановлений період, відповідно до своїх спеціальностей та навчальних планів, студенти денної та заочної форм навчання мають самостійно обрати зі списку запропонованих їм для вивчення дисциплін у системі Moodle ЗНУ. Вхід до неї здійснюється через персональні сторінки та завдяки кодам доступу, які вони отримують у деканаті свого факультету.

Керівник навчального відділу Людмила Нестеренко та завідувач навчальної лабораторії з інформаційного забезпечення освітнього процесу Наталя Кириченко повідомили також про підготовчі заходи, які провели представники відділу до початку сесії з вільного вибору дисциплін і  які допоможуть студентам правильно обрати потрібні для їхньої фахової підготовки курси.

Куратори груп здійснюють консультаційну роботу та знайомлять студентів із процедурою вибору дисциплін. У рамках курсу «Інформаційна культура студента» Наталя Кириченко також веде практичні заняття для першокурсників, під час яких розглядають методи користування електронним контентом та модулем «Вибір дисциплін» у системі Moodle ЗНУ.

Серед новацій, які відбулися у цьому навчальному році у процедурі здійснення вільного вибору дисциплін, варто виокремити наступні. Уперше разом зі студентами-бакалаврами (1-3 курси денної форми навчання) самостійно обирати дисципліни навчального циклу почали й студенти освітнього рівня «магістр». Представники молодших курсів обирають гуманітарні дисципліни, які вивчатимуть наступні два семестри, а от із дисциплінами спеціалізації мають визначитися одразу на весь термін навчання. Студенти 3 курсу також вперше здійснять вибір у розділі дисциплін гуманітарного циклу – на 7-8 навчальні семестри. Найбільшу активність тут виявив факультет журналістики, запропонувавши старшокурсникам обирати пріоритетні для них напрями.

Викладачі різних кафедр розробили та запропонували перелік навчальних дисциплін, які забезпечують можливість студентам здійснити самостійний вибір у рамках обох навчальних циклів. Ознайомитися зі списком вибіркових дисциплін, визначених за семестрами, та їхнім описом можна на веб-сторінці ЗНУ в розділі «Навчання». Студенти через електронну систему Moodle ЗНУ після отримання запрошення із нагадуванням про необхідність здійснити процедуру вибору дисциплін (на персональних електронних сторінках та за електронними адресами) мають самостійно здійснити процедуру у встановлений період.

Після завершення терміну, який відведено для вибору окремих циклів, доступ до «Вибору дисциплін» буде закрито. Після чого за результатами проведеної кампанії будуть сформовані рейтинги і студентів, відповідно, включать до складу міжфакультетських груп, які вивчатимуть відповідні дисципліни за вибором. До складу кожної групи має увійти не менше ніж 25 студентів. Студенти, які не здійснили самостійний вибір, або ті, для яких не вдалося укомплектувати групу, отримають пріоритет автоматично обраний програмою і будуть включені до групи з вивчення певного курсу або дисципліни спеціалізації, які були сформовані за вибором інших студентів.

Представники відділу також відзначають, що справа ця доволі нова й усі процедурні моменти, з урахуванням досвіду попередніх років, відшліфовуються з року в рік, із метою максимальної реалізації студентами права на вибір та формування індивідуальної траєкторії навчання постійно вдосконалюється алгоритм вибору дисциплін. Зокрема, у цьому році майже в 4,5 рази збільшилася кількість студентів (за рахунок старших курсів та магістратури), які беруть участь у процедурі вибору навчальних дисциплін.

Ознайомитися із детальною інформацією щодо вибору дисциплін можна на сторінці навчального відділу ЗНУ у розділі «Вибір дисциплін студентами»: http://sites.znu.edu.ua/navchalnyj_viddil/vibir-distsiplin-studentami.html

Нагадаємо: для забезпечення організації вибору дисциплін студентам першого курсу освітнього рівня «бакалавр» необхідно:

- отримати в деканатах паролі доступу для підключення до електронної системи Moodle ЗНУ;

- спільно з кураторами ознайомитися з процедурою вибору дисциплін згідно з «Порядком організації вивчення навчальних дисциплін за вибором (спеціалізації) у Запорізькому національному університеті»;

- після отримання електронного повідомлення-запрошення на персональній сторінці студенти мають здійснити самостійно вибір дисциплін із числа запропонованих.

Олена Хлистун