Новини пресслужби ЗНУ / Новини / На юридичному факультеті приділяють значну увагу академічній мобільності

На юридичному факультеті приділяють значну увагу академічній мобільності

18.01.2018 13:21 Все Головні новини Юридичний факультет магістратура академічна мобільність освітній процес навчання за кордоном

Серед пріоритетів Запорізького національного університету – створення сприятливих умов для підвищення рівня академічної мобільності викладачів і студентів. На юридичному факультеті вже не перший рік результати такої діяльності презентують для загалу.

Так, магістрант другого року навчання юридичного факультету Дмитро Таран сьогодні поєднує навчання за суміжними спеціальностями одразу у двох вищих навчальних закладах: у ЗНУ та Талліннському технічному університеті (Естонія, Tallinn University of Technology).

За його словами, у талліннському виші навчатися не так вже й складно, адже всі освітні процеси тут інформатизовані, можливо скористатися навчальними матеріалами дистанційно. А от сесійний період часто збігається в обох вишах. Проте й це не створює особливих складнощів. Зазвичай терміни зимових сесії у закордонних ВНЗ вибудовуються таким чином, що вони встигають завершитися до католицького Різдва, тобто до 25 грудня. Більш того, у разі необхідності усі предмети можна складати онлайн. А от в українських ВНЗ, як і в ЗНУ, екзамени й заліки можуть припадати саме на період після новорічних та різдвяних свят. Тому цей час Дмитро Таран проводить у Запоріжжі, де й складає сесію разом з іншими студентами юридичного факультету. Новий семестр розпочинається і вдома, і за кордоном у лютому.

Звичайно, поєднувати навчання одразу у двох вишах непросто. Але, завдяки тому, що Дмитро давно зрозумів, що має встановити жорстку систему планування свого часу, сьогодні він успішно навчається, опановує різноманітні дисципліни як загального фахового циклу (у ЗНУ), так і вузькоспеціальні правові напрями, що стосуються галузі європейського виробничого права (у ТТУ).

Окрім іншого, магістрант встигає відпочивати разом з університетськими друзями та вже відвідав багато цікавих куточків прекрасної морської держави Естонії. Дмитро із задоволенням відзначає певний збіг обох національних характерів: естонці не менш говіркі та приязні, аніж українці, тому з новими знайомими доволі легко спілкуватися. Також серед знайомих Дмитра – кілька студентів з України, у тому числі з Києва. Разом вони проводять вільний час, відвідують інші міста. Не так давно побували у м. Тарту й оглянули місцевості відомого Татруського університету, кемпінг, який тут побудований для молоді. Познайомилися гості і з останніми досягненнями молодих естонських інженерів: одним із цікавих їхніх витворів є робот-поштар. Вразив гостя з України також той факт, що у складі колективів молодих розробників працюють не лише фахівці з інженерних напрямів та програмування, а й усі охочі займатися цікавою для них діяльністю.

З приводу напряму своєї діяльності, який вдосконалює на базі ТТУ,  Дмитро Таран зауважує: «Я прагну стати успішним юристом саме в Україні, впроваджувати ефективні стандарти європейського права у норми національного права. Реалізувати дані наміри, вважаю, мені допоможе освіта, яку отримаю в Естонії, та досвід закордонної роботи. У ЗНУ я навчаюсь за спеціальністю «Правознавство», опановую основи національного права. Більш вузьке спрямування має освіта, яку здобуваю у ТТУ, адже тут вивчаю напрям «виробничого права та правових стосунків». Набуті знання допомагають опановувати нові й нові гілки юриспруденції. З цього приводу також хочеться відмітити, що сьогодні галузь національного українського права все більше наближається до стандартів європейського права, і ми, молоді фахівці маємо допомогти Україні утвердитися як повноцінній європейській країні, де забезпечуються у повній мірі права виробничника і загалом права людини».

На днях у ЗНУ Дмитро Таран вже захистив свою першу дипломну магістерську роботу англійською мовою – з теми «Legal regulation of information activities of public authorities in Ukraine and Republic of Estonia: cоmparative analysis» («Правове регулювання інформаційного забезпечення діяльності органів державної влади в Україні та Республіці Естонія: порівняльний аналіз»). Незабаром йому, як й іншим випускникам магістратури юридичного факультету цього року, які захищали свої дипломні проекти іноземною мовою, будуть вручені дипломи та відповідні сертифікати. Наразі вже дійсний магістр Запорізького національного усі свої зусилля молодий юрист докладатиме до завершення другого дипломного дослідження – з теми «Low protection of “Big Data” Enforcing the new “parametrs”» («Закон про захист даних “Big Data”, що забезпечує виконання нових “параметрів”»), над яким працює зараз у ТТУ. Захист цього проекту відбудеться наприкінці наступного семестру, після чого Дмитро отримає ще один міжнародний диплом магістра.

Як вважає сам Дмитро, застосувати свої, у тому числі здобуті за кордоном, знання в повному обсязі він зможе, працюючи на одному з підприємств виробничої галузі Запорізького регіону: це буде ПАТ «Запоріжсталь», або Запорізька торгово-промислова палата, або інша подібна установа. Адже виробнича галузь на Запоріжжі набирає нових обертів і потребує нових підходів, зокрема залучення до своєї діяьності молодих фахівців із правового забезпечення.

Олена Хлистун