Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Мета – відповідати вимогам сьогодення та будувати Нову українську школу: Наталія Анатоліївна Вагеник

Мета – відповідати вимогам сьогодення та будувати Нову українську школу: Наталія Анатоліївна Вагеник

Мета – відповідати вимогам сьогодення та будувати Нову українську школу: Наталія Анатоліївна Вагеник
19.01.2018 16:49 Все Головні новини Факультети Журналістики інформаційно-просвітницький проект майстри педагогічної справи прес-служба відділ доуніверситетської підготовки профорієнтації та працевлаштування Обласна академічна газета «Запорізький університет»

У рамках інформаційно-просвітницького проекту «Майстри педагогічної справи» пропонуємо вашій увазі розмову з директором навчально-виховного комплексу «Якимівська гімназія» Наталією Анатоліївною Вагеник. Колись – у далекому 1987 році – вона вступила на фізико-математичний факультет Запорізького державного університету. Зробивши стрімку кар’єру після його закінчення, випускниця нашого вишу нині належить до когорти провідних педагогів, якими по праву пишається вся область.

- Наталіє Анатоліївно, розкажіть, будь ласка, чому Ви свого часу для вивчення обрали саме математику?
- Бо добре її знала, любила розв’язувати задачі, особливо стереометричні, і ще, моя вчителька математики Любов Іванівна Старук сказала, що я буду гарним учителем.
- Чи не шкодуєте про свій вибір?
- Про свій вибір ніколи не шкодувала, бо було багато математики, навчатися було цікаво.
- Чим запам’яталися студентські роки?
- Ми були одним із перших наборів, коли розділили математиків і фізиків. Набрали 90 першокурсників: серед них третина вступили на прикладну математику, а інші – педагоги. Перші два місяці збирали помідори у колгоспі, а потім потрібно було швидко опановувати нові предмети: математичний аналіз, диференційні рівняння, алгебру і теорію чисел, та ще багато чого. Викладачі були різні, багато досвідчених та харизматичних, таких, як І. І. Анпілогов, В. О. Толок, а тому інтеграли і похідні не викликали труднощів.
- Хто з викладачів університету і досі слугує для Вас прикладом педагогічної майстерності і чому?
- Таким прикладом для мене стала Поліна Георгіївна Стєганцева. Вона завжди пояснювала спокійно, доступно, не підвищувала голос, давала час подумати і в нас завжди були гарні конспекти. Її чоловік викладав у нас англійську мову. Він приносив нам вирізки з англійських газет, а ми перекладали.
Загалом нас навчили самостійно здобувати знання, працювати з літературою, бути наполегливими, багато працювати. Саме навчання в університеті дало мені поштовх для майбутнього професійного становлення, під час викладання сама довго знаходила підказки у конспектах.
- Розкажіть, будь ласка, про свою теперішню роботу.
- Закінчивши в 1992 році університет, почала працювати в Якимівській гімназії. В нас тільки-но відкрилася гімназія і почали функціонувати класи з поглибленим вивченням математики, в одному з таких класів працювала і я. Саме з цього класу майже всі учні обрали математичні або економічні спеціальності. Одна з моїх випускниць – Олена Леонідівна Джура, закінчивши Запорізький національний університет, тепер теж працює вчителем математики у гімназії.
У 2004 році мене було призначено заступником директора з навчально-виховної роботи, а у 2012 році – директором Якимівської гімназії, яка тепер стала НВК «Якимівська гімназія».
- Чим живе цей заклад? Розкажіть, будь ласка, більш детально про Ваших учнів, колег, напрями діяльності, основні принципи роботи?
- Освіта – це рушій прогресу країни, а шкільна освіта – фундамент майбутнього. НВК «Якимівська гімназія» – загальноосвітній навчальний заклад нового типу, який складається з початкової школи з поглибленим вивченням англійської мови та гімназії, де поглиблено вивчається математика й англійська мова.
Наш заклад – єдиний у Якимівському районі, а тому керувати ним – велика відповідальність. Перше та найголовніше завдання – це створення умов для отримання якісної освіти, підготовка до навчання у ВНЗ, розвиток здібностей та обдарувань кожної дитини. По-друге, виховання відповідального громадянина, справжнього патріота, який пишається своєю Україною і зробить усе, щоб вона стала розвиненою європейською країною. По-третє – зробити кожну дитину щасливою людиною, яка вміє думати, аналізувати, робити свідомий вибір, не бути байдужою та зможе зробити щасливими своїх ближніх.
Чим відрізняється наш навчальний заклад? Мабуть, особливою психологічною атмосферою, що є результатом спільної творчості учителя та учнів і дає можливість кожній дитині відчути радість пізнання, а вчителю – відчути себе майстром, творцем. Ми вчимо школярів перемагати в олімпіадах та конкурсах, навчаємо аналізувати і виправляти помилки, знайомимо з науково-дослідницькою діяльність, розвиваємо вміння презентувати результати своєї роботи.
Традиційними стали відкриті уроки, які дивляться учні, батьки, вчителі на нашому сайті. Кожного року в нас проходять багато виховних заходів, які подобаються нашим учням та батькам: «Посвята у гімназисти», «Туристичний квест», фестиваль черлідерів, день Європи. Традиційними стали і флешмоби до Дня Незалежності, Дня миру, Дня пам’яті та примирення, Свята першого дзвоника, Свята останнього дзвоника, які до вподоби всім жителям Якимівки.
- На офіційному сайті НВК є повідомлення про те, що в березні минулого року Якимівська гімназія посіла 2 місце у номінації «Веб-сайти загальноосвітніх навчальних закладів (сільські школи та школи селищ міського типу)». Цей веб-ресурс, дійсно, гарний і містить чимало інформації про різноманітні заходи...
- У нас, дійсно, багато досягнень: це – результати ЗНО, перемоги в ІІІ (обласному) етапі Всеукраїнських учнівських олімпіад, перемоги в ІІ (обласному) етапі МАН (навіть у Всеукраїнському етапі), перемоги у фінальному етапі Міжнародного мовно-літературного конкурсу імені Т.Г. Шевченка.
Наші учні були переможцями Програми майбутніх лідерів «Flex» та навчалися упродовж року в США. Сайт навчально-виховного комплексу «Якимівська гімназія» насправді – дворазовий переможець Всеукраїнського конкурсу на кращий веб-сайт навчального закладу. Але ми не зупиняємося на досягнутому, рухаємось вперед, аби відповідати вимогам сьогодення та будувати Нову українську школу.
- Чи радите своїм учням вступати до Запорізького національного університету?
- 36% вчителів НВК «Якимівська гімназія» – випускники ЗНУ, а викладачі математики всі закінчили ЗНУ. Кожного року відвідую університеті з учнями-учасниками обласної Малої академії наук. Завжди розповідаю їм, що тут навчалася, і пропоную найкращим своїм учням вступати саме сюди, бо вчителями повинні ставати найкращі. Серед наших випускників є й викладачі університету: кандидат історичних наук доцент кафедри історіографії і джерелознавства Ю. О. Іріоглу і викладач юридичного факультету П. В. Шалдирван.
- Які Ваші побажання на майбутнє щодо співробітництва гімназії та університету?
- Наші учні приїжджають на дні відкритих дверей, приймають участь у різноманітних заходах, які проводить університет: це науково-практичні конференції, пробне ЗНО, спортивний захід «Абітурієнт», приймають участь у конкурсі науково-дослідницьких робіт із математики і неодноразово були серед переможців. Було б корисним проведення профільних семінарів із підвищення кваліфікації вчителів у зв’язку з прийняттям нового «Закону про освіту».
Завжди з радістю зустрічаємо гостей із ЗНУ!

Підготовлено факультетом журналістики ЗНУ

Схожі новини