Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / У 2018 році освітяни ЗНУ зароблятимуть більше

У 2018 році освітяни ЗНУ зароблятимуть більше

У 2018 році освітяни ЗНУ зароблятимуть більше
19.01.2018 17:12 Все Головні новини Відділ бухгалтерського обліку фінансової та бюджетної звітності заробітна плата

Відділ бухгалтерського обліку, фінансової та бюджетної звітності університету інформує про зміни стосовно заробітних виплат працівникам, що відбулися у цьому році відповідно до нового затвердженого 7 грудня 2017 року Закону України «Про Державний бюджет України на 2018 рік» № 2246-VIII.

Головний бухгалтер Оксана Арістова повідомиляє, що відповідно до норм затвердженого на 2018 рік головного кошторису держави та з урахуванням нового розміру прожиткового мінімуму, який відтепер складає 1762 грн (ст.7) для працездатних осіб, з 1 січня відбулося підвищення зарплат та інших виплат для освітян і співробітників ЗНУ. Так, на 10,1% збільшено посадові оклади для усіх працівників вишу. Мінімальна заробітна плата наразі складає 3723 грн (ст. 8). Даний факт представники університету змогли відчути нещодавно, коли отримали першу авансову виплату у цьому році.
Окрім іншого, підвищився розмір стипендіальних виплат для тих, хто навчається у аспірантурі та докторантурі ЗНУ за державним замовленням. Для аспірантів такі виплати з 1 січня становлять 4425 грн, для докторантів – 6237,60 грн щомісяця.
Нагадаємо також, що працівники вишу, які мають більше однієї дитини у сім’ї, мають право скористатися податковою соціальною пільгою упродовж усього 2018 року – у разі виконання вимог, встановлених законодавством. Відповідно до пунктів 1 та 4 ст. 169 розділу ІV «Податкового кодексу України» податкова соціальна пільга застосовується до доходу, нарахованого на користь платника податку протягом звітного податкового місяця як заробітна плата. Враховуючи розмір місячного прожиткового мінімуму для працездатної особи станом на 1 січня 2018 року, податковою соціальною пільгою має право користуватися один з батьків, що мають дітей віком до 18 років та заробітна плата якого не перевищує:
- за наявності двох дітей – 4940 грн;
- за наявності трьох дітей – 7410 грн.
Для оформлення податкової соціальної пільги працівники університету повинні звернутися до відділу бухгалтерського обліку, фінансової та бюджетної звітності ЗНУ написати заяву та надати наступні документи:
- свідоцтво про народження дітей;
- довідка про реєстрацію місця проживання працівника та дітей.
Станом на 1 січня кожного календарного року соціальну податкову пільгу необхідно поновлювати. Зверніть увагу, що особи, які займаються підприємницькою діяльністю, не мають права на отримання такої пільги.
Усі встановлені законодавством директиви керівництвом вищу та університетської бухгалтерії виконуються і усі виплати зарплат і стипендій у встановлених обсягах будуть виплачені освітянам університету вчасно і в повному обсязі.

Схожі новини