Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / У ЗНУ велику увагу приділяють комфортній роботі освітян і навчанню студентів

У ЗНУ велику увагу приділяють комфортній роботі освітян і навчанню студентів

У ЗНУ велику увагу приділяють комфортній роботі освітян і навчанню студентів
24.01.2018 13:34 Все Головні новини Адміністративно-господарська частина адміністративно-господарська частина ремонт енергозбереження

У Запорізькому національному університеті тривають роботи з ремонту та модернізації матеріально-технічної бази вишу. Це питання знаходиться на особистому контролі ректора Миколи Фролова, оскільки зусилля ремонтних бригад спрямовані на створення максимально комфортних умов для навчання студентів та роботи викладачів вишу, а також – для забезпечення можливості усім представникам колективу ЗНУ проводити своє дозвілля цікаво та з користю.

У навчальних корпусах вишу зараз працюють представники ремонтно-будівельної групи адміністративно-господарської частини під керівництвом головного інженера Валентина Моцака та підрядної організації. А впорядкуванням території університету займаються робітники АГЧ, роботу яких координує комендант студмістечка Армен Мхітарян.

Так, нещодавно завершилися основні масштабні ремонтні роботи на другому поверсі біологічного корпусу (навчального корпусу № 3), де здійснили капітальні ремонти в усіх навчальних приміщеннях, лабораторіях та у коридорі. Наостанок тут відбувся ремонт лабораторії № 304, де були проведені комплексні роботи (заміна вікон та дверей, трубопроводу, ремонт та пофарбування стін, покриття підлоги ОSB-плитами та лінолеумом тощо). Також у корпусі нещодавно розпочали ремонт коридора деканату біологічного факультету. Окрім іншого, тут почалася підготовка до реконструкції аудиторії № 214, яка розташована між першим і другим поверхами. Звідти вже винесли меблі та встановили знаряддя для проведення ремонтів стін та стелі, завезли матеріали для забезпечення робіт, які здійснюватимуться працівниками рембудгрупи ЗНУ.

У навчальному корпусі № 1 завершили ремонт та облаштування новим комплектом меблів аудиторії № 37, яку планують використовувати як мультимедійну: окрім навчання студентів факультетів, які розміщуються у корпусі, – математичного та фізичного, тут будуть проводитися й такі масштабні заходи, як захисти наукових робіт, засідання круглих столів та інші. На території навчального корпусу № 2 розпочато плановий комплексний ремонт аудиторії № 204.

Розпочинаються широкомасштабні роботи й на четвертому поверсі навчального корпусу № 6, які здійснюють представники підрядної організації. Тут планують уже до кінця навчального року відремонтувати аудиторії, приміщення та коридор, як це було вже зроблено на другому та третьому поверхах будівлі. А працівники ремонтно-будівельної групи до цього часу вже здійснили заміну трубопроводів та радіаторів опалення на нові – на четвертому і п’ятому поверхах. Триває тут також заміна вікон і дверей на нові, енергоощадні.

Проводиться великий обсяг ремонтних робіт і в навчальному корпусі № 5. Повністю відремонтовано приміщення № 202в, яке тепер займатиме навчально-наукова лабораторія дослідження проблем службового права Національної академії правових наук України та водночас вона використовуватиметься як навчальна аудиторія. Тут відбувся повний комплекс ремонтно-відновлювальних робіт: встановлені нові два великих вікна, навісна стеля, стіни обклеєні шпалерами, підлога вкрита лінолеумом. У ряді аудиторій, що належать юридичному факультету, відбулася або надалі триває заміна вікон на металопластикові – №№ 204, 206, 213, 215, 217, 227 та інші. Наразі представники розташованих у цьому корпусі факультетів також очікують, що незабаром господарники розпочнуть ремонтні роботи й у інших приміщеннях – у кімнаті № 114 та в актовій залі.

Варто особливо наголосити на тому, що завдяки якісній роботі співробітників лабораторії енергоефективності та енергозбереження, яка діє в ЗНУ під керівництвом проректора з адміністративно-господарської роботи Сергія Кушніра, забезпечується безперебійна робота усіх структур вишу. У зимовий період робочі приміщення, навчальні аудиторії та гуртожитки отримують безперебійну подачу світла й тепла. Досягти значної економії коштів вишу, які зазвичай витрачаються на оплату енергоносіїв, передусім дозволяє автоматизована система теплозабезпечення і постійний контроль та енргоаудит усіх господарських об’єктів університету. У рамках планових заходів не так давно у коридорах та багатьох аудиторіях навчальних корпусів №№ 1, 2, 5, які зазвичай потребують найбільше світла і споживають найбільше електроенергії, відбулася заміна ламп на економні світлодіодні світильники. Завдяки впровадженню політики енергоефективності, взимку, коли деякі навчальні заклади були змушені припинити свою роботу, ЗНУ продовжує працювати у штатному режимі, а освітній процес відбувається відповідно до встановленого навчальним відділом графіку.

Напередодні зимових заморозків господарники АГЧ також здійснили очищення територій студмістечка, зокрема зрубали старі дерева – біля навчального корпусу № 2. Навесні розпочнеться перепланування клубової зони між корпусами №№ 1 та 2 тощо. Завдяки спільним зусиллям співробітників корпусів і коменданта студмістечка Армена Мхітаряна постійно і вчасно проводяться снігоприбиральні роботи. У результаті забезпечується комфорт та безпека пересування для представників університету і його відвідувачів.

 

 Олена Хлистун

 

Схожі новини