Університет Абітурієнту Навчання Наука Міжнародна
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / У Запоріжжі зростає кількість охочих вивчати китайську мову на базі Школи Конфуція в ЗНУ

25.01.2018 09:49 Все Головні новини Школа Конфуція Університет міжнародні зв’язки Школа Конфуція курси

Двадцять третього січня розпочала навчання на базі класів Школи Конфуція в ЗНУ ще одна група. Її слухачі опановують китайську мову під керівництвом декана Інституту російської філології Аньхойського педагогічного університету Ген Ліпін (КНР). Близько десятка новачків розпочали вивчати основи китайської мови та граматики (початковий курс 120 годин).

Ген Ліпін зараз проводить заняття у п’ятьох групах, які діють на базі Школи Конфуція в ЗНУ. Усі учасники нової групи – різні за віком і статусом, але всіх їх об’єднує бажання познайомитися глибше з новою для них культурою і мовою. При цьому для одних така зацікавленість має суто прикладний інтерес, для інших – основним фактором є прагнення до саморозвитку та пізнання, зважаючи на загальносвітові глобалізаційні та інтеграційні процеси, які відбуваються сьогодні.

Загальний курс навчання у Школі Конфуція розрахований на шість циклів по 120 годин. Після завершення кожного з них та складання іспиту слухачі мають можливість отримати сертифікат відповідного рівня. Усього на сьогодні китайську мову в ЗНУ вивчають близько 60 осіб.

Під час першого ознайомлювального заняття, яке проводила викладачка Ген Ліпін у групі новачків, вона надала короткі відомості про Китай, його розташування на мапі світу, назвала сучасну та історичні його столиці – не лише Пекін, але й Нанкін, Сіань і Лоян, а також навела деякі цікаві історичні факти. Після короткого знайомства із цією стародавньою державою Ген Ліпін почала з навчання слухачів ключовим та найрозповсюдженішим поняттям (привітання, лексеми, що позначають однокласників, директора навчального закладу тощо). Кожному з присутніх були видані навчальні посібники: спочатку сама викладачка читала транскрипції, а потім надала можливість кожному присутньому повторити вголос нові для нього слова та вирази.

Серед слухачів групи є представники університету: директор Школи Конфуція у Запоріжжі Володимир Волков, методисти цієї Школи, доценти кафедри німецької філології і перекладу Ольга Тупахіна та Ірина Велика. Говорячи про своє навчання, усі вони підкреслюють важливість та необхідність освоєння китайської мови, адже виступають координаторами діяльності цієї новоствореної у ЗНУ структури. Так, Ольга Тупахіна зауважує: «Як фахівцю з німецької мені особисто дуже цікаво вивчати нову мову, яка належить до зовсім іншої мовної родини».

Не менше, ніж дорослі, зацікавилися китайською мовою й молодші учасники групи. Так, учениця 6-А класу Запорізької гімназії №11 Мілана Цінік розповідає: «Записатися на курси китайської мови було спільним рішеннями моїм та батьків. Я з першого класу вивчаю кілька іноземних мов, і мені подобається здобувати нові знання. Моя матуся також відвідує курси німецької мови в ЗНУ, тут вона й побачила оголошення про відкриття Школи Конфуція. Тепер ми разом стали слухачами курсів у Запорізькому національному університеті».

Десятикласниця ЗЗОШ «Основа» Вікторія Прудник: «Зараз я намагаюся визначитися з напрямком моєї майбутньої діяльності. Від знайомих моя мама почула про курси китайської мови, ми відвідали сайт ЗНУ і записалися у новостворену групу. Можливо, я оберу у майбутньому професію, пов’язану з іноземною філологією, де у нагоді мені стане знання китайської».

Лейла Ісаєва, яка навчається у випускному класі гімназії «ОРТ- Алєф»: «Я мрію про фах перекладача східних мов. Нещодавно дізналися від знайомих про класи Школи Конфуція, із задоволенням записалася на курси».

А от маленька третьокласниця класичного ліцею № 79 Кіра Гугніна ще не визначилася, ким вона хоче працювати, але точно знає, що китайська мова їй сподобалася: «Мене привели на заняття батьки. Дуже цікаво писати ієрогліфи, читати за вчителькою слова китайською мовою, хочу багато знати».

Вмотивованість підприємця Кирила Зюзюкова полягає у його жазі пізнання нового. Із приводу відвідування курсів він зауважує: «Китайська поки що входить у моїх пріоритетах до розділу хобі. Наприклад, мій син також вивчає корейську. Проте не виключаю, що колись зможу вести бізнесові відносини з підприємствами Китаю».

Сама викладачка курсів Ген Ліпін, яка працює у ЗНУ вже півріччя, підкреслює: «Усі учасники груп виявляють неабияке старання під час навчання, сумлінно виконують завдання. Хоча, треба відмітити, старші за віком слухачі, трохи краще запам’ятовують матеріал».

Після завершення заняття своїми враженнями поділилася Ірина Велика: «Заняття пройшло цікаво, динамічно, було зовсім не складно. Сподіваюся, зможу скласти залік та отримаю сертифікат».

Проте багато хто з новачків прагне не зупинятися на першому етапі і вже планує пройти всі рівні (шість циклів), аби опанувати китайську мову і потім використовувати її у власних фахових потребах.

Окрім навчальної складової, представники Школи Конфуція планують також проводити різноманітні культурні заходи, які дозволять представникам університету та усім охочим запоріжанам ближче познайомитися із традиціями та світоглядом такої цікавої східної країни як Китай. Так, незабаром відбудеться святкування Нового року за китайським календарем – 15 лютого, о 16.00 біля спортивно-оздоровчого комплексу ЗНУ.

Наразі до підготовки сценарію та участі в урочистостях задіяні як представники Школи Конфуція, так і ЗНУ – співробітники центру культури та студенти, які займаються у творчих студіях. Окрім іншого, під час свята передбачається влаштувати традиційні китайські конкурси (годування драконів тощо), порадувати глядачів феєричною національною хореографією – із використанням кольорових віял, танок драконів та інше.

Олена Хлистун