Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Під час Науково-методичної ради йшлося про шляхи реалізації Концепції вивчення іноземних мов у ЗНУ

Під час Науково-методичної ради йшлося про шляхи реалізації Концепції вивчення іноземних мов у ЗНУ

Під час Науково-методичної ради йшлося про шляхи реалізації Концепції вивчення іноземних мов у ЗНУ
25.01.2018 15:08 Все Головні новини Факультети Університет наукова діяльність Науково-методична рада Концепція вивчення іноземних мов факультет іноземної філології юридичний факультет

Двадцять третього січня в Запорізькому національному університеті відбулося перше в цьому році засідання Науково-методичної ради. Захід проходив під керівництвом голови НМР, проректора з науково-педагогічної та навчальної роботи Олександра Гури та його заступника, керівника навчального відділу Людмили Нестеренко. У засіданні також взяли участь декан юридичного факультету Тетяна Коломоєць, завідувач кафедри іноземних мов професійного спрямування Станіслав Іваненко й голови Науково-методичних рад усіх факультетів вишу. Головним питанням порядку денного стало обговорення різних аспектів, пов’язаних із реалізацією Концепції вивчення іноземних мов у ЗНУ.

На початку заходу Олександр Іванович привітав усіх учасників із минулими зимовими святами та висловив сподівання на їхню спільну плідну працю в цьому році щодо методичного забезпечення освітнього процесу. Голова Науково-методичної ради наголосив, що серед багатьох важливих задач, які на сьогодні стоять перед нашим вишем, варто приділити увагу реалізації Концепції вивчення іноземних мов у виші. Зокрема, актуальності цьому питанню додає те, що цього року зросла кількість спеціальностей у магістратурі, при вступі на які випускники бакалаврату мають здавати зовнішнє незалежне оцінювання з іноземної мови. Для цього їм потрібно володіти знаннями на рівні В1+ чи В2.

Та перед початком обговорення цієї галузі діяльності вишу Олександр Гура зазначив, що на його ім’я надійшов протокол засідання студентської ради. Його учасники – студенти різних факультетів – предметно обговорювали питання, пов’язані з якістю освітнього процесу. На прохання голови НМР присутня на засіданні голова студентської ради Анастасія Долгополова коротко прозвітувала про результати обговорення стану освітнього процесу представниками студактиву. Зокрема, вона згадала про такі питання, як написання конспектів під час занять із залученням сучасних технологій, ведення викладачами електронних журналів, критерії нарахування балів тощо.

Своєю чергою, Олександр Іванович зазначив, що низка питань, які розглянули студенти, будуть винесені на обговорення науковців вишу на наступному засіданні Науково-методичної ради.

Завідувач кафедри іноземних мов професійного спрямування факультету іноземної філології, координатор реалізації Концепції вивчення іноземних мов у ЗНУ Станіслав Іваненко прозвітував перед присутніми про організацію самостійної роботи, види контролю та систему накопичення балів студентами з дисциплін «Іноземна мова» й «Іноземна мова професійно-комунікативної спрямованості».

Зокрема, доповідач наголосив на важливість самостійної роботи під час практичних занять й позааудиторного навчання, результати якого враховуються під час виставляння балів. Крім того, йшлося про нововведення: на початку першого курсу всі студенти мають скласти тестування з метою визначення рівня володіння іноземною мовою. А посередині 4 курсу – тест, аби дізнатися, чи знання студента відповідають міжнародному сертифікаційному рівню В1+ та В2. У другому і сьомому семестрах навчання студенти мають складати іспити, а наприкінці всіх останніх семестрів – заліки.

Олександр Іванович наголосив на важливості такого діагностування рівня знань студентів, особливо у контексті підготовки студентів бакалаврату до складання ЗНО з іноземної мови. Адже, на його думку, найближчим часом ЗНО з іноземної мови стане обов’язковим при вступі до магістратури з усіх спеціальностей.

Під час обговорення цього питання перед учасниками наради виступила декан юридичного факультету Тетяна Коломоєць, яка поділилася напрацюваннями викладачів факультету щодо підготовки студентів до вступу до магістратури: минулого року ті, хто обрав спеціальність «Право» в магістратурі, першими здавали ЗНО щодо професійної компетентності, профільних предметів та іноземної мови. Крім того, вона розповіла про співпрацю представників юридичного факультету зі співробітниками кафедри іноземних мов професійного спрямування. Зокрема, про спільний проект зі створення двомовних словників професійної лексики.

Крім того, під час заходу виступили голови Науково-методичних рад усіх факультетів і викладачі ЗНУ, які проводять професійно орієнтований практикум для магістрантів різних спеціальностей.

Представники більшості факультетів відзначили такі питання, яким варто в майбутньому приділити більше уваги: матеріально-технічне забезпечення для якісного навчання іноземної мови, наявність серед слухачів магістратури осіб, які при навчанні в бакалавраті опановували не англійську. а німецьку чи французьку мову, різний рівень мовної компетентності у магістрантів тощо. Також викладачі різних факультетів коротко окреслили свої методичні розробки та напрацюваннями з ефективного навчання студентів написанню та перекладу наукових іншомовних статей, створенню грантових заявок для участі в міжнародних програмах чи резюме, опанування англомовною професійною лексикою зі спеціальності тощо.

Учасники заходу домовилися про продовження обговорення цього важливого питання на наступних засіданнях НМР. Зокрема, йшлося про запрошення на залучення до розмови представників Центру інтенсивного вивчення іноземних мов. На базі цього підрозділу працюють курси, чиїми послугами можуть скористатися студенти під час підготовки до складання ЗНО, потрібне для вступу до магістратури.

Крім того, наприкінці заходу його учасники одностайно затвердили рекомендований до друку список навчально-методичної літератури, який їхній увазі представила методист навчального відділу Наталія Мацюх.

 

Таміла Тарасенко

 

Схожі новини