Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / У ЗНУ визначили перспективних студентів-стипендіатів

У ЗНУ визначили перспективних студентів-стипендіатів

У ЗНУ визначили перспективних студентів-стипендіатів
26.01.2018 09:35 Все Головні новини Факультети Економічний Менеджменту Юридичний Університет відділ виховної роботи економічний факультет факультет менеджменту юридичний факультет стипендія ВАТ «Запоріжст

Двадцять четвертого січня, під час засідання спеціальної комісії, яка заслухала доповіді шести кандидатів на здобуття стипендії на період поточного півріччя від ВАТ «Запорізький металургійний комбінат “Запоріжсталь”», були визначені троє студентів від економічного й юридичного факультетів та факультету менеджменту. У цьому році ними стали третьокурсники Інна Патенко (спеціальність «Облік і аудит»), Тимур Бірюков («Логістика») і Валерія Єфіменко («Правознавство»).

До складу конкурсної комісії увійшли як представники керівних структур вишу та факультетів, так і заводу «Запоріжсталь»: проректор з наукової роботи Геннадій Васильчук, помічник ректора з виховної роботи Наталія Воронова, провідний інженер з підготовки кадрів відділу розвитку персоналу ВАТ «Запоріжсталь» Олексій Івченко, начальник відділу виховної роботи Світлана Кондратенко, декан економічного факультету Алла Череп, а також інші представники вищеназваних факультетів і голова студентської ради університету Анастасія Долгополова.

Починаючи з 2015 року, кожне півріччя з метою заохочення студентів до здобуття фахових знань та практичного досвіду, а також з метою стимулювання їхньої громадської активності та спрямування зусиль на розвиток економіки Запорізького регіону ВАТ «Запоріжсталь» виділяє кошти на спеціальні стипендії для найперспективніших студентів обласних ВНЗ, зокрема тих, що здобувають освіту у ЗНУ.

У своїх доповідях шестеро претендентів на здобуття стипендії ВАТ «Запоріжсталь» – третьокурсниці Інна Патенко та Вікторія Калінчук («Облік і аудит»), студент третього курсу Тимур Бірюков і студентка четвертого курсу Аліна Карамушко («Логістика»), третьокурсниця Валерія Єфіменко та студент четвертого курсу Дмитро Болобан ("Правознавство") – презентували свої досягнення в навчанні, науковій та громадській роботі. Членам стипендіальної комісії виявилося доволі складно обирати серед претендентів цього півріччя, адже всі вони є найкращими студентами своїх факультетів: дехто з них уже був стипендіатами спеціальних фондів і отримав визнання за свої досягнення, має неабиякі напрацювання в науці та публікується у фахових виданнях, бере участь у різного роду наукових заходах, конференціях, засіданнях круглих столах, а також виявляє свої організаторські та керівні здібності тощо.

Так, Вікторія Калінчук успішно поєднує громадську активність із навчанням та науковою роботою, виступає студентським лідером – очолює Наукового товариства студентів, аспірантів, докторантів і молодих вчених економічного факультету і водночас є старостою групи. Аліна Карамушко продемонструвала не тільки свої наукові досягнення, а й розкрила різноспрямовані інтереси та здібності – знання з іноземної мови за фахом, спортивні вподобання тощо. Окрім іншого, вона вже знайома із специфікою виробництва «Запоріжсталі», адже здійснювала тут практику. Громадська і наукова активістка Валерія Єфіменко, також ще у період шкільного навчання була переможницею конкурсу інноваційних проектів ВАТ «Запоріжсталь», спрямованого на розвиток рідного міста, і посіла тоді 3 місце.

Окрім інших досягнень та інтересів, які продемонстрували претенденти даної стипендіальної програми, представників комісії цікавили й інші не менш важливі питання: галузь інтересів студентів, рівень їхньої креативності, чи пов’язують вони власне майбутнє із виробництвом, а також який саме внесок вони можуть здійснити задля розвитку МК «Заппоріжсталь» та рідного краю тощо. Зокрема, Інна Патенко, яка з погодних причин не змогла з’явитися на засідання комісії особисто, спілкуючись із учасниками засідання у режимі онлайн, висловила бажання проходити виробничу практику саме на заводі «Запоріжсталь», а потім пов’язати із цим підприємством свою фахову діяльність. Не менш зацікавлений отримати робоче місце на цьому металургійному комбінаті й Тимур Бірюков.

Враховуючи прагнення студентів, члени стипендіальної комісії обговорили кандидатури усіх претендентів і проголосували, визначивши тих, хто отримуватиме стипендії від ВАТ «Запоріжсталь». Цього разу ними стали Інна Патенко (економічний факультет), Тимур Бірюков (факультет менеджменту) і Валерія Єфіменко (юридичний факультет).

Варто зазначити, що остаточно сума щомісячної стипендіальної виплати для студентів ВНЗ на це півріччя ще не визначена, проте вона, однозначно, буде дещо збільшена у порівнянні із минулорічною. Про це повідомив представник ВАТ «Запоріжсталь» Олексій Івченко. Він також щиро подякував усім присутнім і керівництву ЗНУ за гарну організацію заходу, який завжди проходить в університеті на вищому рівні.

 Проректор Геннадій Васильчук та інші учасники стипендіальної комісії привітали переможців із здобуттям спеціальної іменної стипендії. А також наголосили на тому факті, що усі претенденти – найкращі студенти ЗНУ. «Ми вами пишаємося, – зауважив насамкінець Геннадій Миколайович. А також порадив, – не зупиняйтеся на досягнутому, адже, без сумніву, усі ви знайдете себе і зможете самореалізуватися в тій галузі, яка Вам найбільше буде до душі».

 

Олена Хлистун

 

Схожі новини