Новини пресслужби ЗНУ / Новини / ЗНУ увійшов до Топ-15 вітчизняних вишів за версією «Webometrics Ranking of World's Universities»

26.01.2018 15:23 Все Головні новини Університет рейтинг

Про невпинне зростання наукового та освітянського потенціалу Запорізького національного університету переконливо свідчать чимало фактів. Зокрема, те, що виш не лише впевнено зберігає свої позиції серед провідних вищих навчальних закладів України в престижних міжнародних рейтингах, але й із року в рік підвищує свій показник.

Так, згідно з рейтингом світових університетів за рівнем їхньої присутності в інтернет-мережі від «Webometrics Ranking of World's Universities» Запорізький національний університет за січневим проектом 2018 року впевнено увійшов до ТОП-15 українських вишів, посівши 11 сходинку. Тим самим ЗНУ впевнено покращив свій минулий показник на дві позиції.
Зазначимо, що цього разу оцінювалися близько 27 000 університетів та інших начальних закладів з усього світу. Свої веб-місця отримали 327 вищі навчальні заклади України. При цьому Запорізький національний університет посів 3 306 місце серед світових вишів і випередив всі інші виші Запорізької області.
Нагадаємо, що при складанні цього рейтингу враховується кількість проіндексованих пошуковими системами сторінок сайту навчального закладу, зовнішні посилання на нього, цитованість ресурсу, а також кількість завантажених на сайт файлів. Тобто оцінюється змістовий й інформаційний складник web-сайту університету. Розробники зауважують, що при складанні рейтингу не враховувались такі показники, як дизайн сайту та його відвідуваність.
Для порівняння, в літньому рейтингу 2017 року від Webometrics Ranking of World's Universities» ЗНУ посів 13 місце в Україні (3 377 у світі). Варто також відзначити, що станом на січень 2017 року ЗНУ посідав 14 місце в рейтингу, у 2016 році – 31 місце в зимовому рейтингу (на початку року) та 22 – у літньому. У зимовому рейтингу 2015 року ЗНУ був на 31 сходинці серед українських вишів.