Тиждень презентації факультету журналістики ЗНУ офіційно розпочався проведенням засідання круглого столу з теми «Екологічна журналістика в системі мас-медіа Запорізького регіону».
«Головна функція журналістики – інформувати суспільство про проблеми та про можливі шляхи їх подолання. Вони мають не замовчувати й екологічні проблеми нашого міста», - відзначила на початку заходу заступник декана факультету журналістики Катерина Буслаєва.
У журналістиці існує багато малодосліджених аспектів, про які працівники ЗМІ часом забувають або не говорять зовсім. Це твердження, зокрема, стосується й екологічної тематики, адже у нашому місці склалася тривожна екологічна ситуація. Багато в чому вирішення проблем промислового та побутового забруднення довкілля залежить саме від журналістів. На жаль, людей, які присвятили себе розробці цієї тематики у Запоріжжі одиниці.
«Екологія – це серйозна проблема. І як ми будемо поводитися, так буде залежати й те, в якому місті ми будемо жити», - зазначила у своєму виступі Катерина Олексіївна.
Співорганізатор зібрання – голова Наукового студентського товариства університету Катерина Сіріньок, продовжуючи підняту тему, подякувала тим журналістам, які завітали на засідання круглого столу.
Так, редактор творчого об’єднання громадсько-політичного мовлення Запорізької обласної державної телерадіокомапанії Лариса Мала продемонструвала студентам програму «Питна вода по-запорізьки» із циклу передач «За і проти», перегляд якої викликав у присутніх чимало запитань із приводу забруднення води в нашому краї.
«При висвітленні екологічну тематику, журналістам доводиться спілкуватися з багатьма чиновниками й фахівця з цієї галузі. А коли програма чи стаття вийде, потрібно змогти відстояти свою думку. Саме через матеріали екологічного спрямування до суду надходить дуже багато позивів», - поділилася із студентами «секретами виробництва» пані Лариса.
Її колега, журналіст «Індустріального Запоріжжя», магістр факультету журналістики Ольга Кошкалда також звертається у своїх матеріалах до екологічної тематики.
«Ви всі, - звернулася Ольга до студентів, - як майбутні журналісти розглядатимете цю тематику. І не один раз у вас будуть виникати непорозуміння з представниками владних структур, коли ті просто відмовлятимуться давати потрібну вам інформацію».
Анна Острогляд, ще одна магістранта факультету журналістики, провела дослідження щодо висвітлення чорнобильської тематики на шпальтах газет і виступила з доповіддю, у якій оприлюднила його результати. Студенти також побачили декілька відео-роликів, зокрема, про поїздку студентів факультету журналістики на чолі з в.о. декана факультету, доцентом Віктором Костюком до Чорнобиля, про музей Чорнобиля, що у Києві. Привернув до себе увагу молоді й ролик студенток четвертого курсу Олени Пронічевої, Ольги Соколовської і Катерини Гопенко «Хортиця: збережемо національні святині», який потрапив до фіналу IV Українського фестивалю реклами.
А на завершення заходу професор Віталій Шевченко нагородив студентів-активістів НСТ факультету журналістики цінними подарунками.
Під час засідання також було відзначено, що саме зараз, навчаючись в університеті, студенти розмірковують про свою майбутню спеціалізацію в журналістиці. Можливо, для когось нею стане саме екологічна тематика, і саме хтось із присутніх на цьому засіданні спробує допомогти вирішити екологічні проблеми не лише нашого регіону, а й на рівні всієї країни.
Ігор САМОКИШ