Новини пресслужби ЗНУ / Новини / 560 запорізьких старшокласників взяли участь у першому турі Малої академії наук

560 запорізьких старшокласників взяли участь у першому турі Малої академії наук

29.01.2018 16:02 Все Головні новини

Двадцять восьмого січня на базі Запорізького національного університету відбувся перший тур (написання контрольних робіт) другого (обласного) етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів – членів Малої академії наук України. У написанні контрольних робіт взяли участь 560 учнів 9-11 класів закладів середньої освіти м. Запоріжжя та області (із Поліг, Гуляйполя, Токмака, Кушугума, Новокатеринівки тощо). За результатами цього етапу інтелектуальних змагань найкращі учасники отримають право захищати свої наукові роботи на засіданнях секцій МАН, які незабаром проходитимуть у ЗНУ.

Координатором діяльності МАН традиційно виступила начальник відділу доуніверситетської підготовки, профорієнтації та працевлаштування ЗНУ Юлія Паскевська.

На початку заходу вона розповіла старшокласникам та представникам шкіл, які супроводжували учнів на захід, про основні напрямки профорієнтаційної роботи ЗНУ в цьому році. Зокрема, йшлося про можливість для старшокласників взяти участь у безкоштовних пробних тренінгах із ЗНО, які відбудуться на базі університету в березні. Також вона запропонувала присутнім скористатися послугами реєстраційно-консультаційного центру, що діє в Запорізькому національному університеті.

Юлія Паскевська, звертаючись до майбутніх абітурієнтів – учасників Малої академії наук, серед іншого, зазначила: «Керівництво ЗНУ докладає чимало зусиль задля того, щоб допомогти старшокласникам не лише визначитися з майбутніми професіями,але й дізнатися про алгоритми успішного складання зовнішнього незалежного оцінювання та проходження вступної кампанії. Ми будемо раді бачити вас під час безкоштовних тренінгів, які з року в рік користуються неабиякою популярністю серед старшокласників. А також – як учасників численних профорієнтаційних, наукових, культурно-масових і спортивних заходів, які проходять на базі нашого вишу. Це чудово, що ви вже, під час навчання в школі, почали займатися наукою. У Запорізькому національному університеті прагнуть створити академічну атмосферу. Яка б сприяла вихованню нової інтелектуальної еліти краю. Тож сподіваємося побачити вас незабаром серед кращих студентів нашого університету ».

Учні старших класів, які стали переможцями відбіркового етапу конкурсу МАН на рівні своїх навчальних закладів середньої ланки освіти, під час обласного етапу в ЗНУ впродовж трьох годин писали контрольні роботи з базових дисциплін, представлених на Малій академії наук. Цей етап змагань проходив за чотирма основними напрямами.

Робота відділення історії, філософії, суспільствознавства та науки про Землю велася під керівництвом декана історичного факультету Володимира Мільчева. У ній взяли участь 148 старшокласників.

Відповідальною за роботу відділення мовознавства, літературознавства, фольклористики та мистецтвознавства була декан філологічного факультету Тамара Хом’як.  Цю секцію обрала 151 особа.

На базі біологічного факультету розмістилося відділення хімії та біології, екології та аграрних наук. Відповідальними за її роботу призначили декана біологічного факультету Людмилу Омельянчик і завідувача кафедри фізіології, імунології і біохімії з курсом цивільного захисту та медицини Валентину Бовт. У роботі секції взяли участь 136 юних науковців.

Відповідальними за відділенням технічних наук, фізики й астрономії, математики, економіки, комп’ютерних наук стали декан математичного факультету Сергій Гоменюк і декан фізичного факультету Віталій Горбенко. У роботі секції взяли участь 125 учнів.

Окрім участі в конкурсних тестуваннях у рамках роботи МАН, учні-члени МАН відвідали профорієнтаційні консультації. Під час такої зустрічі фахівці відділу доуніверситетської підготовки, профорієнтації та працевлаштування розповіли школярам про можливість отримати вищу освіту на базі ЗНУ.

Керівники відділень також проінформували старшокласникам про напрями діяльності факультетів нашого університету. Крім того. учні отримали консультації щодо написання конкурсних робіт.

Учасники заходу. а також їхні наукові керівники від закладів середньої ланки освіти і відзначили доброзичливу і гостинну атмосферу, яка панувала у ЗНУ під час написання конкурсних робіт МАН. Окрему подяку представники шкіл висловили за високопрофесійний підхід до організації та проведення заходу з боку представників університету, які цього дня були задіяні у роботі Запорізького відділення МАН України.

Нагадаємо, що переможці цього етапу незабаром знову завітають до ЗНУ – уже в якості учасників ІІ туру обласного етапу МАН, під час якого захищатимуть свої наукові розвідки. Серед наукових керівників обдарованої молоді цього року, традиційно, чимало викладачів із різних факультетів вишу. Співпраця із талановитою учнівською молоддю, допомога в розкритті наукових здібностей школярів та у виборі вищого навчального закладу, де б юні науковці в майбутньому змогли продовжити розвивати свої таланти, – серед пріоритетів колективу Запорізького національного університету.