Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / У Запорізькому національному університеті відбулося засідання Вченої ради

У Запорізькому національному університеті відбулося засідання Вченої ради

У Запорізькому національному університеті відбулося  засідання Вченої ради
02.02.2018 14:42 Все Головні новини Вчена рада засідання наукова діяльність студентська рада

Днями у виші провели перше в цьому році засідання Вченої ради ЗНУ. Згідно порядку денного, його учасники заслухали та обговорили доповіді, представлені проректором з наукової роботи Геннадієм Васильчуком (про підсумки наукової діяльності університету за 2017 рік, шляхи подальшого розвитку та удосконалення) і головою студентської ради вишу Анастасією Долгополовою (про студентське самоврядування, його надбання, недоліки та перспективи). Крім того, вони вирішили поточні кадрові питання, затвердили списки студентів, які претендують на отримання академічних, іменних та інших стипендіальних виплат (на перше півріччя 2018 року), а також розглянули інші питання життєдіяльності вишу.

Головуючий на засіданні Вченої ради, ректор Микола Фролов, передусім, звернув увагу присутніх на той факт, що якомога швидше мають бути оптимізовані засади функціонування кафедр, факультетів та загалом усіх структурних підрозділів вишу. Це необхідно зробити задля того, аби ЗНУ зберігав свою конкурентноспроможність, розвивався, перебував у руслі загальнорегіонального та загальноукраїнського вектору освіти та міг інтегруватися у європейський освітній простір. Останній пункт є найактуальнішим з огляду на реформування галузі вищої освіти, на що вказала у своєму виступі Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич (розширене засідання колегії МОН України від 26 січня 2018 на тему «Пріоритетні напрямки змін у вищій освіті на 2018-2019 роки»). Саме зараз представники університету працюють над розробкою Стратегії розвитку ЗНУ на наступні п’ять років, яка має бути затверджена на другому в цьому році засіданні Вченої ради вишу наприкінці лютого. Її пріоритетним пунктом є підтвердження статусу університету як національного – у 2021 році.
Під час заходу також відбулося урочисте вручення патенту на корисну модель №122449 «Пристрій для розкидного посіву насіння» представнику колективу розробників – доценту кафедри підприємництва, менеджменту організацій та логістики Лідії Горошковій. Варто відзначити, що до авторського колективу увійшли професор кафедри підприємництва, менеджменту, організацій та логістики Володимир Волков й інші провідні науковці вишу.

Першим пунктом порядку денного стала доповідь та презентація, представлені проректором з наукової роботи Геннадієм Васильчуком, із теми «Підсумки наукової діяльності університету за 2017 рік, шляхи її подальшого розвитку й удосконалення». Під час його виступу йшлося про досягнення представників вишу у галузі науки та освіти, результати роботи науково-дослідних лабораторій та центрів, підрозділів НДЧ, виконання науково-дослідних робіт, госпдоговірних тем. Також він наголосив на досягненнях провідних науковців університету, серед яких відзначив професорів та доцентів біологічного факультету – Людмилу Омельянчик, Валерія Домнича, Олександра Фролова, Олександра Рильського, Володимира Сарабєєва, а також провідних математиків та фізиків вишу.

За звітний період науковці університету також отримали 5 патентів на винаходи і 4 патенти на корисну модель. Проректором у числі факторів, які сприяють зростанню ефективності та результативності наукової роботи, були названі міждисциплінарні зв’язки, які активно розвиваються на рівні факультетів і кафедр вишу. Презентуючи досягнення студентів, Геннадій Васильчук із задоволенням відзначив той факт, що за кількістю переможців всеукраїнських наукових конкурсів та олімпіад ЗНУ посів 6 місце серед класичних національних університетів.

Були також обговорені й інші питання, зокрема вказувалося на необхідність збільшення публікацій науковцями ЗНУ у фахових міжнародних виданнях, які входять до наукометричних баз Scopus і Web of Science, підвищення індексу Гірша (h-індекс). Йшлося й про поглиблення практичної спрямованості здійснюваних науковими колективами досліджень та залучення якомога більшої кількості зовнішніх джерел фінансування. Саме за рахунок цього виш зможе розвивати власну науково-дослідну базу та забезпечувати освітній процес на найвищому рівні (доповідь, презентацію та проект рішення за цим питанням можна проглянути на сайті науково-дослідної частини ЗНУ за покликанням: http://web.znu.edu.ua/NIS/).

На заході щодо оголошення інформації про кадрові питання виступив перший проректор Олександр Бондар. За результатами діяльності обраної комісії та після процедури таємного голосування, на вакантні посади були затверджені такі кандидатури: на посаду професора кафедри фінансів, банківської справи та страхування – Ольга Зборовська, на посаду професора кафедри управління персоналом і маркетингу – Валентин Корінєв.

Результати діяльності студентської ради ЗНУ за минулий рік презентувала присутнім її голова Анастасія Долгополова. Вона розповіла про реалізацію студентських проектів у виші. Так, студентські активісти брали участь в організації та проведенні профорієнтаційних заходів для учнівської молоді – «One day at university», займалися популяризацією та організацією здорового харчування студентів вишу – у рамках спільного із комбінатом громадського харчування ЗНУ проектом «Fresh food ZNU». Молодь вишу активно долучилася до створення банку крові. Студенти здобули перемогу у першій «Битві університетів» тощо.

Від імені студактиву та усього студентського колективу Анастасія також подякувала особисто ректору університету Миколі Фролову і представникам ректорату, із якими відбуваються регулярні зустрічі представників студради, – за розуміння і підтримку в реалізації усіх студентських проектів.

Під час розгляду питань, що увійшли до розділу «Різне», учасники засідання затвердили зміст освітніх програм, ліміт стипендіатів на ІІ семестр поточного навчального року загалом в університеті та в Економіко-правничому коледжі. Крім того, вони затвердили кандидатури студентів ЗНУ на отримання у першому півріччі 2018 року стипендій Президента України, Запорізької ОДА, Запорізької обласної ради, іменних стипедій від ВАТ «Запоріжсталь», а також список студентів, які мають право на матеріальну підтримку для обдарованої молоді. Обговорили друк науково-методичної літератури та інше. Окрему увагу присутні приділили питанню збереження у структурі Запорізького національного університету Економіко-правничого коледжу та Торгового коледжу, а також – поточним організаційним та господарським питанням щодо функціонування вишу.

Після активного обговорення, з урахуванням зауважень та змін, присутні проголосували та затвердили проекти рішень із питань, які були розглянуті на Вченій раді.

 

Олена Хлистун

 

Схожі новини