День відкритих дверей факультету журналістики зібрав 72 майбутні абітурієнти та їхніх батьків. І всі, хто завітали на цей захід, відзначали, що зустріч із його викладачами та студентами - яскрава, цікава і захоплююча залишила після себе найкращі спогади.
Традиційно всі Дні відкритих дверей «відкриває» декан факультету. Захід журналістів не став винятком. До гостей університету, студентів, викладачів звернувся в.о. декана факультету журналістики, завідувач кафедри журналістської творчості, реклами і зв’язків з громадськістю Віктор Костюк. Оскільки декан факультету, професор Володимир Манакін перебуває у США за програмою академічного обміну імені Фулбрайта.
«Сьогоднішня наша зустріч, - сказав Віктор Костюк, - присвячена розповіді нашим абітурієнтам, тим, хто виявив інтерес до спеціальностей факультету журналістики, про те, чим ми займаємося і чим живемо». Віктор Володимирович розповів також і про дещо з історії факультету. «Ще у 1997 року у нашому університеті - першими у Запорізькому регіоні – була започаткована спеціальність «Журналістики». За 10 років його існування у нас вже є певні традиції. Разом з тим, у Запорізькому національному університеті здавна склалися традиції потужного академічного закладу освіти», - зазначив в.о. декана факультету журналістики Віктор Костюк. Далі гостям університету презентували діяльність трьох кафедр, що функціонують на факультеті. Це - кафедра теорії літератури і журналістики, очолювана професором Віталієм Шевченко, кафедра журналістської творчості, реклами і зв’язків з громадськістю, якої керує сам Віктор Костюк і кафедра видавничої справи і редагування, завідувачем якої є декан факультету журналістики Володимиром Манакіним, а на сьогодні в.о. завідувача кафедри є Тетяна Плеханова.
«На нашому факультеті готують фахівців із трьох напрямів підготовки: «Журналістика», «Видавнича справа і редагування»; «Реклама і зв’язки з громадськістю», - зауважив Віктор Костюк, - саме тому ми вважаємо, що найкращою розповіддю про наш факультет буде презентація здобутків наших студентів».
Так, майбутніх журналістів на факультеті розподіляють за трьома спеціалізаціями: газетярі, радіожурналісти і тележурналісти. Саме про першу спеціалізацію – журналістську роботу в органах преси - і розповіла старшокласникам та їхнім батькам Наталія Санакоєва: «Багато наших студентів співпрацює з різними друкованими ЗМІ. Зокрема, такими, як «Острів Свободи», «МІГ», «Субота-плюс», «Індустріальне Запоріжжя», всеукраїнський часопис «День». Також Наталія Дмитрівна відзначила, що наш університет має власні друковані видання: обласну академічну газету «Запорізький університет», студентський часопис «Дзиґа», газету, яку видають самі студенти журналістського факультету «ЗМІст».
«Наші студенти безпосередньо беруть участь як у змістовому наповненні цих видань, так і художньо-технічному оформленні, - додала Наталя Санакоєва. – Так, Олена Чухрій, другокурсниця спеціальності журналістика, уже стала і головним редактором студгазети «ЗМІст», а Дмитро Гавловський, який навчаючись на третьому курсі спеціальності видавнича справа і редагування, працює у прес-центрі ЗНУ, верстаючи газету «Запорізький університет». Ці студенти самі розповіли присутнім про специфіку своєї роботи і про переваги спеціальності, яку обрали.
До присутніх звернулася і завідувач кафедри видавничої справи та редагування, доцент Тетяна Плеханова: «Ми готуємо саме творчих працівників з видавничої справи. Ви зможете працювати у видавництвах літературним редактором, а також редактором на радіостанціях, на телеканалах, у друкованих ЗМІ. Крім того, наша спеціальність дозволить вам бути літературним критиком, коректором у державних установах. Тому без роботи такий спеціаліст не залишиться».
На довершення всього сказаного про цей напрям підготовки, другокурсниці Катерина Волощук і Ганна Моруга підготували яскраву і водночас жартівливу презентацію, яку глядачі відзначили шквалом оплесків.
З минулого року спеціальність «Реклама і зв’язки з громадськістю» виокремлена з-поміж інших, а факультет журналістики ЗНУ - один з перших у нашому регіоні - почав готувати фахівців із цієї галузі. Доцент кафедри реклами і зв’язків з громадськістю Катерина Буслаєва розповіла абітурієнтам про нову спеціальність і про Всеукраїнський фестиваль реклами, на якому наші студенти вже встигли посісти перше і друге місця. Також аудиторії було продемонстровано презентацію студентських робіт, які стали ще одним підтвердженням того, чим займаються на факультеті студенти.
Голова Наукового студентського товариства факультету журналістики, магістр Катерина Сіріньок-Долгарьова розповіла гостям університету про НСТ журфаку і про проходження практик. Також вона згадала і про Науково-практичну конференцію студентських ЗМІ, яка вже вдруге пройде на базі ЗНУ у травні цього року.
«Навчання на факультеті журналістики буде тоді ефективним, якщо весь цей час ви направите на власні пошуки, - зауважив Віктор Костюк, - воно повинно включати як теоретичну підготовку, так і практичну». Наступним пунктом програми Дня відкритих дверей стало підведення підсумків конкурсу «Крок до зірок» на найкращі шкільні газети.
Голова журі конкурсу, професор Віталій Шевченко, у своїй привітальній промові підкресливши, що навчання на журфаці потребує багато зусиль і добре, якщо абітурієнти розумітимуть це заздалегідь, разом зі старшим викладачем Галиною Микитів і Віктором Костюком, оголосив підсумки цього конкурсу і нагородив найкращі стіннівки. Зокрем, були відзначені такі шкільні газети: «91-ша планета» (ЗОШ №91), «Гільдія учнів» (ЗОШ №1), «Вести братской 25» (ЗОШ №61) та багато інших, які, не потрапивши у призери, все одно були відзначені цінними подарунками і грамотами.
Алла Тернова, керівник навчальної лабораторії з журналістики розповіла про телестудію «Юніверс» і презентувала аудиторії проект «Крок до мрії», який було створено спільно із старшокласниками –слухачами підготовчих курсів - протягом місяця. Звісно ж, робота майбутніх студентів-журналістів не залишилися поза увагою – всі вони були відзначені почесними грамотами.
Також про тележурналістику присутнім розповіли і старший викладач журфаку, журналіст ЗОДТРК Надія Колесникова, яка розповіла про специфіку роботи на телебаченні, і Софія Богуцька, магістр журфаку, журналіст ЗОДТРК, й Антоніна Сорокіна, випускниця цього ж факультету, а нині - ведуча ранкової програми на ТВ-5.
Під час цієї презентації факультет журналістики настільки повно висвітив свою роботу, що наостанок в абітурієнтів майже не було запитань.
Ми поцікавилися у старшокласників, які завітали на цей захід, чому вони обрали саме цей факультет: Сергій Деркач, ЗОШ №59: «Я давно вирішив, чого хочу досягти у цьому житті. А тому саме факультет журналістики ЗНУ допоможе мені при досягненні своєї мети!». Надія Вечеря, ЗОШ №75: «Обрала журналістику, тому що це цікава і важка професія. Сподіваюся, що зможу себе в ній реалізувати». Олеся Кравченко, Степнянська школа, Запорізький район: «Журналістика – професія для цікавих і активних людей. І я хочу виявити себе в ній».
Перебіг Дня відкритих дверей прокоментував нам в.о. декана факультету журналістики, Віктор Костюк: «Захід сам по собі – традиційний, проводиться щороку. Фактично, зібравши абітурієнтів, які бажають вступити на всі три напрямки підготовки, ми намагалися переконати їх у тому, що, за умови, якщо в них є справжній інтерес до цих професій і бажання досягти в них помітних успіхів, то вони повинні зробити все, щоб успішно закінчити школу і пройти цей випробувальний тест – вступні іспити, щоб вступити на факультет журналістики ЗНУ. Для того, щоб сказати: їхнє це чи ні – слід дати абітурієнтам змогу детальніше ознайомитися із цими спеціальностями зсередини, що ми й намагалися зробити під час цього заходу».
Ігор ОЛЕКСАНДРІВ