Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / ЗНУ на виставці «Абітурієнт-2008»

ЗНУ на виставці «Абітурієнт-2008»

15.04.2008 15:14

Усміхнені юнаки та дівчата чекають біля стендів університетів, інститутів, коледжів, технікумів, училищ на перших відвідувачів виставки. Молодь ладна надати їм всю необхідну інформацію про свій ВНЗ. Саме так розпочала 10 квітня свою роботу у Запорізькій торгово-промисловій палаті ІХ Міжрегіональна спеціалізована виставка навчальних закладів та освітніх програм «Абітурієнт-2008», у якій взяли участь і представники Запорізького національного університету.

Експозиція нашого ВНЗ була представлена стендами з інформацією про ЗНУ і презентацією, під час якої абітурієнтам і їхнім батькам продемонстрували всі напрямки роботи університету та надали необхідну інформацію про діяльність факультетів та можливе подальше працевлаштування випускників нашого ВНЗ. Перше, що вражало, це - кількість людей, які весь час знаходилися біля нашого стенду. Експозиції інших навчальних закладів, скажімо, таких, як Запорізького державного медичного університету і Запорізької державної інженерної академії і Запорізького національного технічного університету, не не привертали до себе такої уваги майбутніх студентів, як от експозиція Запорізького національного!
У цьому році «Абітурієнт-2008» проводився дещо запізно, адже старшокласники, записуючись ще в лютому на незалежне тестування, уже визначили свій майбутній шлях, обираючи певний ВНЗ. У зв'язку з цим на виставці проводилося анкетування, в якому представники Запорізького національного висловили пропозицію проводити подібні заходи у жовтні-листопаді. Проте, виходячи з того, що на дев'яти- і десятикласників також незабаром чекає важливий вибір – таке проведення «наперед» є цілком слушним.
На думку декана факультету довузівської підготовки ЗНУ, доцента Ірини Бакаленко, виставка «Абітурієнт-2008» має дуже важливе значення, незважаючи на те, що, у зв’язку із проведенням зовнішнього незалежного тестування, у цьому році вона дещо спізнилася.
А в цей час на вулиці студентський центр культури ЗНУ на чолі з його художником-постановником Валерієм Шаповаловим і художнім керівником Юлією Лотоцькою підготували святкову програму для абітурієнтів, їхніх батьків тай просто для всіх жителів Запоріжжя і гостей нашого міста. Номерів було небагато, але усі – найвищого ґатунку. Альона Скулкіна, першокурсниця матфаку, зачарувала всіх японською мовою проспівавши «Sakura biyori». Анна Василенко, з другого курсу економічного факультету, майстерно виконала «I feel good», а потім ще й в дуеті заспівала з Дмитром Степановим, другокурсником математичного факультету.
Офіційна частина відкриття виставки «Абітурієнт-2008» розпочалася о дванадцятій годині. В. о. голови облдержадміністрації Запорізької області Валерій Черкаска урочисто розпочав церемонію. У числі перших з привітальним словом до глядачів звернувся і ректор ЗНУ, професор Сергій Тимченко. Зокрема, привітавши всіх з відкриттям «Абітурієнту», Сергій Михайлович сказав: «Мені хочеться, щоб за будь-яких умов ви не втрачали свого права отримати в цьому році вищу освіту. Пам’ятайте, що до ЗНУ можна вступати на особливих умовах. Зокрема, під час вступної кампанії такими пільгами можуть скористатися медалісти і випускники підготовчих курсів».
Майбутніх студентів і їх батьків також привітали ректор ЗДМУ Юрій Колесник, перший проректор ЗНТУ Анатолій Коваль, ректор ЗДІА Володимир Пожуєв і ректор Класичного приватного університету Віктор Огаренко.
Стенд Запорізького національного привернув увагу не лише багатьох абітурієнтів. Також експозицію ЗНУ відвідали і Валерій Черкаска зі своїм заступником Миколою Фроловим, до речі, випускником аспірантури ЗНУ. А на згадку про Запорізький найкращий університет, Ірина Бакаленко подарувала почесним гостям пам’ятні подарунки.
Ігор ОЛЕКСАНДРІВ