Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Головна сторінка / Викладачі / Заїка Олена Вікторівна

Заїка Олена Вікторівна

ЗНУ Викладачі Факультет соціології та управління Кафедра філософії, публічного управління та соціальної роботи

Кандидат наук з державного управління, доцент, доцент кафедри

Контакти

Розклад консультацій

 • понеділок 12.00 – 16.00, на кафедрі філософії, публічного управління та соціальної роботи (316 каб, 4 корпус);
 • ZOOM-формат (Ідентифікатор конференції: 386 575 5870 Код доступу: Zaika_H)

Дисципліни

 • Антикризове публічне управління та адміністрування;
 • Вступ до спеціальності - (перший (бакалаврський) освітній рівень);
 • Організація діяльності публічного службовця;
 • Основи державної служби;
 • Основи електронного врядування;
 • Персональна ефективність публічного службовця;
 • Професійно-орієнтований практикум іноземною мовою;
 • Публічна служба;
 • Територіальне управління та місцеве самоврядування;
 • Техніка адміністративної діяльності;
 • Управління кар’єрою державного службовця;
 • Управління ресурсами;
 • Цифровий розвиток та електронна демократія.

Біографія

Заїка Олена Вікторівна народилась 11 березня 1977 року у м. Донецьк.

Освіта вища.

1999 р. закінчила історичний факультет Запорізького державного університету, спеціальність – Історія та факультет іноземних мов Запорізького державного університету, спеціальність – Переклад.

2004 р. закінчила Гуманітарний університет «Запорізький інститут державного та муніципального управління», спеціальність – Педагогіка вищої школи.

2007 р. закінчила Гуманітарний університет «Запорізький інститут державного та муніципального управління», спеціальність – Мова та література (англ.).

2007 р. – захистила дисертацію «Державне регулювання ринку праці в регіоні» в Гуманітарному університеті «Запорізький інститут державного та муніципального управління», спеціальність 25.00.02 – механізми державного управління, присуджено науковий ступень кандидата наук з державного управління;

2001 – 2004 – старший викладач кафедри перекладу за фахом Гуманітарного університету «Запорізький інститут державного та муніципального управління»;

2004 – 2006 – заступник декана з навчальної роботи факультету іноземної філології Гуманітарного університету «Запорізький інститут державного та муніципального управління»;

2006 – 2009 – заступник директор з наукової та методичної роботи – перший заступник директора Інституту іноземної філології Класичного приватного університету;

2009 – 2012 – декан факультету менеджменту Інституту управління Класичного приватного університету;

2012 – 2016 – завідувач кафедри адміністративного менеджменту та бізнес-адміністрування Інституту управління Класичного приватного університету;

У 2014 році присуджено вчене звання доцента.

З 2017 – до сьогодні – доцент кафедри філософії, публічного управління та соціальної роботи Запорізького національного університету (назва кафедри до 2023 р. – кафедра соціальної філософії та управління);

Експерт Національного агентства забезпечення якості вищої освіти України (з 2019 р.).

Укладач та тренер загальної короткострокової програми підвищення кваліфікації державних службовців «Запобігання та протидія корупції», рамках виконання державного замовлення НАДС України (2020-2023 рр).

Учасниця розробки та реалізації програми підвищення кваліфікації посадових осіб органів місцевого самоврядування за проєктом «Децентралізація приносить кращі результати та ефективність (DOBRE)» у рамках виконання державного замовлення НАДС України (2021 – 2023 рр.).

Тренер Вищої школи публічного управління (курс «Використання тренінгових технологій під час організації навчання з питань протидії гендерно зумовленому і домашньому насильству та надання допомоги постраждалим») (з 2023 р.)

Учасниця Комісії обласного конкурсу для обдарованої молоді в галузі науки Запорізької обласної державної адміністрації (номінація – державне управління та політичні науки)

З 2020 р. – учасниця Центру українсько-європейського наукового співробітництва.

З 2023 р. – учасниця ГО IESF «Міжнародна фундація науковців та освітян».

Відзначена подяками та грамотами ректора.

У жовтні 2020 р. склала іспит на визначення рівня володіння державною мовою на рівні вільного володіння першого ступеня.

Наукова робота

ORCID:  https://orcid.org/ 0000-0002-1931-5091

Сфера наукових інтересів: механізми державного управління, розвиток людського потенціалу, кадровий потенціал державної служби, цифровий розвиток та електронна демократія, антикорупційна політика, антикризове управління.

Відповідальний виконавець науково-дослідної теми «Публічно-управлінські механізми розвитку соціальної держави» (державний реєстраційний номер 0123U103000).

Виконавець проєкту «Соціальне дослідження для підтримки процесу стратегічного планування у м. Херсон (Стратегія 2022-2030)», 2021 р.

Досвід участі у міжнародних наукових проєктах, у тому числі:

 • «Управлінська діяльність органів державної влади і місцевого самоврядування» у рамка співпраці Запорізької обласної державної адміністрації, Гуманітарної Академії імені Александра Гєйштора (Польща), Класичного приватного університету (Україна);
 • українсько-естонської програми з підприємництва «YEP Starter», мережі академічних бізнес-інкубаторів YEP за підтримки Міністерства закордонних справ.

Професійний розвиток та стажування:

2014 р. – стажування у Харківській державній академії культури за програмою «Викладання профільних дисциплін спеціальності «Публічне управління та адміністрування»;

2020 р. – підвищення кваліфікації у Центральноевропейській Академії Навчань і Сертифікації за програмою «Інструменти фасилітації для проведення ефективних навчальних заходів в онлайн-форматі»;

2023 р. – підвищення кваліфікації ГО "МФНО", International Educators And Scholars Foundation, IESF за програмою «Неформальна освіта при підготовці бакалаврів та магістрів в країнах Європейського союзу та Україні».

2023 р. – навчання за програмою підвищення кваліфікації, «Використання інформаційно-комунікативних та цифрових технологій «Дні освітнього лідерства».

Інформація надана факультетом соціології та управління

Заїка Олена Вікторівна