Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / На кафедрі економічної кібернетики відбулася підсумкова конференція з виробничої практики

На кафедрі економічної кібернетики відбулася підсумкова конференція з виробничої практики

На кафедрі економічної кібернетики відбулася підсумкова конференція з виробничої практики
15.02.2018 10:15 Все Головні новини Факультети Економічний Економічний факультет кафедра економічної кібернетик освітній процес практика підсумкова конференція

Тринадцятого лютого на кафедрі економічної кібернетики студенти четвертого курсу напряму підготовки «Економічна кібернетика» звітували на підсумковій конференції з виробничої практики. Із використанням мультимедійних засобів вони публічно захищали свої звіти перед однокурсниками та викладачами кафедри. Звіти з практики оцінювали: професор кафедри економічної кібернетики Ігор Козін, ст. викладач Олег Баштанник, доценти кафедри Дмитро Очеретін, Сергій Чеверда, Віта Лось й Олена Макаренко. Також під час заходу відбулося обговорення сучасного стану розвитку та проблеми підприємств міста.

Студенти проходили виробничу практику на таких підприємствах: ПАТ «Запоріжсталь», ПАТ «Мотор Січ», 1С: Франчайзі ТОВ «Проком», ПАТ «МетаБанк», ТОВ НВФ «Вогнетривавтоматикасервіс» та ін.

На ПАТ «Запоріжсталь» студенти працювали у відділі маркетингу та інформаційно-аналітичної роботи. Катерина Романюта займалася прогнозуванням цін на графітомісткий пил та обсягів виробництва граншлаку в пакеті «Statistica», дослідженням ринків неосновної продукції комбінату і визначенням її конкурентоспроможності та попиту. Марина Синяк й Анатолій Пачинок досліджували можливі ринки збуту експорту та імпорту гарячекатаного та холоднокатаного прокату. Давид Карапетян провів конкурентну розвідку металургійної промисловості східних країн.

Кафедра економічної кібернетики декілька років поспіль успішно співпрацює з 1С: Франчайзі ТОВ «Проком». Підприємство спеціалізується на наданні комплексних послуг з автоматизації на базі програмних продуктів керування й обліку на підприємствах. Студенти щороку проходять практику в цій компанії. Під час проходження практики завданням студентів Ірини Тонких, Маргарити Кардашевської та Катерини Зямко було планування та аналіз продажів і закупівель на майбутній період.

На ПАТ «Мотор Січ» практику проходили Влада Максименко та Дарія Басова, завданням яких було дослідження кількості продукту, виробленим одним працівником за певний час. Вони побудували прогноз продуктивності праці методами експоненційного згладжування, Холта-Уінтерса та комбінованим методом. Артур Козиряцький та Ольга Дудар досліджували структуру кредитів за видами діяльності та її динаміку, вивчали фактичний попит фінансових ресурсів та відсоткові ставки в залежності від виду бізнесу в ПАТ «МетаБанк». У результаті дослідження динаміки витрат та доходу підприємства під час практики в ТОВ НВФ «Вогнетривавтоматикасервіс» Вікторія Дробілко за допомогою економетричних методів побудувала модель залежності собівартості від факторів, що впливають на неї.

Студенти успішно виконали всі завдання виробничої практики, які полягали в опануванні ними системи умінь, знань та набутих навичок щодо вирішення типових завдань відповідно до посад, які може обіймати спеціаліст з економіки.

Під час проходження практики студенти ознайомилися з роботою підприємств, організацій та їх підрозділів, у яких вони працювали, із технічною та іншою документацією, оволоділи навичками роботи із сучасними технічними та програмними засобами вирішення господарських задач, поглибили знання в роботі із використання сучасних технологій та економіко-математичних методів у процесі діяльності суб’єктів господарської діяльності. Наприкінці заходу викладачі кафедри відзначили високий рівень зацікавленості студентів і якість виконаних звітів з виробничої практики. Вони наголосили, що виробнича практика є невід’ємним, обов’язковим і корисним складником процесу підготовки майбутніх кваліфікованих фахівців з економіки.

 

Економічний факультет

 


Схожі новини