Новини пресслужби ЗНУ / Новини / На юридичному факультеті підбили підсумки виробничої практики студентів

На юридичному факультеті підбили підсумки виробничої практики студентів

16.02.2018 10:01 Все Головні новини Факультети Юридичний Юридичний факультет практика звітна конференція

П’ятнадцятого лютого на юридичному факультеті Запорізького національного університету відбулася звітна конференція з підбиття підсумків виробничої практики студентів 4 курсу. Упродовж трьох тижнів 142 майбутні правники здобували важливі практичні навички й підвищували свої професійні компетенції під керівництвом держслужбовців, представників внутрішніх органів та юристів-практиків.

Цього дня вони прозвітували про свої досягнення, а також поділилися враженнями від найяскравіших випадків, які трапилися під час проходження практики.

Як відзначила декан юридичного факультету, професор Тетяна Коломоєць, привітавши на початку звітної конференції студентів та їхніх викладачів, база проходження практики для майбутніх правників юридичного факультету відзначається різноманітністю й універсальністю. Це – заслуга колективу факультету. Його викладачі прагнуть налагодити плідну співпрацю з представниками державних установ й організацій та з приватними юристами саме для підсилення практичного складника юридичної освіти.

Не став винятком і цей рік: базою для проходження практик четвертокурсників факультету слугували відділення Запорізької місцевої прокуратури, Запорізький окружний адміністративний суд, районні суди м. Запоріжжя, відділення поліції Головного управління національної поліції в Запорізькій області, Головне територіальне управління юстиції в Запорізькій області й Перший запорізький міський центр із надання безоплатної вторинної правової допомоги населенню. А також – адвокатські об’єднання й приватні нотаріальні контори. Зокрема, адвокатське об’єднання «Гладкий, Яценко та партнери», із якими вже не перший рік плідно співпрацюють представники факультету. Так, представники цього об’єднання не лише виступають керівниками практики від підприємства, але й проводять майстер-класи та практичні семінари для студентів юридичного факультету ЗНУ.

Керівниками практики від університету стали завідувач кафедри кримінального права та правосуддя, професор Юлія Пирожкова та доценти й викладачі кафедри: Євген Войтович, Оксана Узунова, Лілія Шеховцова, Ірина Єна, Михайло Ларкін, Руслан Сінєльнік, Олександр Мельковський і Павло Шалдирван. Усі вони, коментуючи перебіг цьогорічної практики, відзначили високий рівень зацікавленості студентів, їхню вмотивованість, а також якість виконаних звітів із виробничої практики На думку викладачів юридичного факультету, виробнича практика – важливий складник освітнього процесу з підготовки висококваліфікованих правознавців, які в майбутньому мають гідно відповідати на виклики сьогодення. Також пере5д випускниками юрфаку стоятиме завдання сприяти становленню верховенства права в нашій державі й її успішній інтеграції до світового правового простору.

Самі студенти залишилися задоволеними результатами проходження практики. Так, Софія Буркальова зазначає: «Я проходила практику в приватній нотаріальній конторі. До речі, як і минулого року. При такій роботі найбільш актуальні знання з цивільного права, яке входить до числа моїх інтересів під час навчання у виші. Тож мені подобається застосовувати здобуті знання на практиці й відшліфовувати свою майстерність. Я б не сказала, що мені було важко під час практики: варто було лише точно виконувати всі поради керівника практики від підприємства, а теоретична база, здобута у виші, цілком достатня».

Вероніка Михайліченко вже втретє для проходження практики обирає районні відділення поліції. Цього разу студентка стажувалась у Дніпровському відділенні поліції Головного управління національної поліції в Запорізькій області. «Я виїздила разом із працівниками відділення на виїзди за викликами, виконувала їхні доручення, зокрема під час огляду місць, де були скоєні правопорушення. У результаті я вирішила для себе, що мене приваблює більше робота не дільничного чи слідчого, а експерта. Із цією професією і хочу пов’язати своє майбутнє. Що ж до теоретичних знань, то я переконалась, що ЗНУ надав достатньо ґрунтовну базу, аби успішно реалізувати її на практиці».

Денис Соколенко походив практику на базі Запорізької місцевої прокуратури. «Під час практики у мене не виникло жодних проблем, – зазначив він. – Після цього моє рішення працювати за обраною професією стало ще більш твердим. Під час практики я побував на судових засіданнях, побачив на власні очі те, про що чув на заняттях, присвячених роботі органів прокуратури. Саме цей досвід викликав бажання вдосконалювати знання, здобуті у виші».

Таміла Тарасенко