Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / У ЗНУ вперше відсвяткували китайський Новий рік

У ЗНУ вперше відсвяткували китайський Новий рік

У ЗНУ вперше відсвяткували китайський Новий рік
16.02.2018 10:51 Все Головні новини Університет центр культури Школа Конфуція дозвілля Китайський новий рік

У Запорізькому національному університеті існує чимало чудових традицій, пов’язаних із культурною спадщиною як українського народу, так і представників інших країн. П’ятнадцятого лютого в університеті започаткували ще одну нову традицію: цього дня тут уперше відсвяткували Новий рік за китайським (східним) календарем.

Це свято, підготовлене зусиллями співробітників центру культури й представників Школи Конфуція в ЗНУ, стало черговим етапом розвитку китайського вектору міжнародних зв’язків нашого вишу. Адже на сьогодні в університеті триває реалізації угоди про співробітництво, укладена ректором ЗНУ Миколою Фроловим із представниками Аньхойського педагогічного університету. Нагадаємо, що із жовтня минулого року під керівництвом декана Інституту російської філології Аньхойського педагогічного університету Ген Ліпін (КНР) на базі університету діють курси з вивчення китайської мови та культури. Тож під час святкування слухачі Школи Конфуція мали нагоду продемонструвати свої досягнення з опанування китайською.

На початку заходу його ведучі – студентка факультету журналістики Вікторія Лагутіна та студент математичного факультету Костянтин Вельможко – розповіли присутнім про звичаї й традиції, пов’язані зі святкуванням Нового року в Китаї.

Так, Новий рік пов'язаний із приходом весни, його святкують цілий тиждень. А ще, у цей у Китаї галасують, запускають феєрверки, аби відігнати злих духів та, звісно ж, дарують подарунки, щоб новий рік був щедрим на добро й багатство. До речі, цього року, за східним календарем, китайський новий рік – Рік жовтого пса – святкують із 16 лютого по 2 березня. І цей рік вважається у Китаї 4716 за місцевим літочисленням.

Ведучі надали слово ректору ЗНУ, професору Миколі Фролову, який привітав усіх учасників заходу. «Це – перший Новий рік за китайським календарем, який святкують у нашому виші. Та я певен, що на наших очах народжується нова славна традиція, – наголосив він. – Наша співпраця з Аньхойським педагогічним університетом дуже перспективна, ми плануємо зміцнювати китайський вектор співпраці, тож, певен, попереду в нас щорічне відзначання цього свята. До того ж, ми плануємо презентувати в Запоріжжі китайську культури й відзначати також інші національні свята цієї країни».

Микола Олександрович подякував викладачу Школи Конфуція Ген Ліпін, під керівництвом якої близько 80 слухачів курсів – викладачі та студенти вишу, а також дорослі мешканці м. Запоріжжя та діти – опановують китайську мову. Він вручив пані Ліпін пам’ятний подарунок від імені всього колективу вишу та поздоровив її зі святом.

Молодші слухачі Школи Конфуція продемонстрували своє знання, привітавши учасників свята китайською мовою, зокрема продекламувавши на ній новорічні вірші.

Директор школи Конфуція від ЗНУ, професор Володимир Волков висловив подяку організаторам свята, також привітав пані Ліпін, завдяки якій учні мають змогу познайомитись з мовою, культурою і традиціями східної країни. Актив школи Конфуція вручив подарунки пані Ген Ліпін, яка привітала усіх китайською мовою.

Крім того, на присутніх чекали захопливий конкурс «Нагодуй дракона» для наймолодших учасників свята, під час якого гравці, розділені на дві команди мали з’їсти мармеладки китайськими паличками. Ведучий Костянтин Вельможко запросив усіх охочих приєднатися до хороводу, який переріс у жартівливий танок драконів.

Гучними оплесками зустріли глядачі хореографічну композицію з віялами у китайському стилі від учасниць хореографічної студії «D.A.L.S.» центру культури ЗНУ. Усім також сподобався мистецьки виконаний танок драконів від представників театру китайських бойових мистецтв «Тянь Лун» від Запорізька федерація «Ушу».

Святковій атмосфері заходу також сприяли вокальні номери від студентки філологічного факультету Євгенії Пашетнєвої, абітурієнтки ЗНУ Марія Сур і студента біологічного факультету Олександра Григоренка. До речі, усі вони співали китайською мовою.

Крім того, організатори свята подбали про створення незвичної фотозони – рамки, прикрашеної гілками сакури й віялами, яка користувалася чималою популярністю у глядачів – представників різних факультетів. Східного колориту дійству додали китайські ліхтарики, банер із побажаннями, написаними ієрогліфами, та кімоно ведучих, виконані в традиційних кольорах – червоному й синьому. Крім того, усім присутнім роздавали мандарини, оскільки китайською «два мандарини» співзвучно з «багатством», тож це – традиційний подарунок на Новий рік.

Наприкінці заходу, після фейєрверку, присутні випустили вгору червоні кульки, аби забезпечити успіх у новому році собі та своїм родинам.

 

Таміла Тарасенко,

Оксана Шмалько,

Злата Зубкова

 

Схожі новини