Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Роки у виші світять далеким вогником-спогадом про юність: Каткова Любов Єгорівна

Роки у виші світять далеким вогником-спогадом про юність: Каткова Любов Єгорівна

Роки у виші світять далеким вогником-спогадом про юність:  Каткова Любов Єгорівна
16.02.2018 13:04 Все Головні новини факультет журналістики інформаційно-просвітницький проект майстри педагогічної справи прес-служба відділ доуніверситетської підготовки профорієнтації та працевлаштування Обласна академічна газета «Запорізький університет»

Інформаційно-просвітницький проект ЗНУ «Майстри педагогічної справи» набирає обертів. Ми продовжуємо знайомити читачів із кращими освітянами, які свого часу здобували професію в Запорізькому національному університеті. Цього разу ми поспілкувались із директором комунального закладу «Гуляйпільська спеціалізована загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 1» Гуляйпільської міської ради Любов’ю Єгорівною Катковою. Вона – вчитель-методист, вчитель французької та німецької мов, яка вже більше десяти років очолює навчальний заклад.

-Любове Єгорівно, Ви закінчили факультет іноземної філології тоді ще Запорізького державного педагогічного інституту рівно 40 років тому. Якими були студентські роки?

-Було нелегко, але цікаво. Студентські роки залишилися в пам’яті назавжди, бо це був цікавий період в житті. Ми були молоді й енергійні, мали чимало планів на майбутнє, горді що вчилися на престижному факультеті, вивчали іноземні мови, знайомилися з культурою, літературою, звичаями Франції та Німеччини. Наша група була прекрасним колективом, ми здружилися, допомагали один одному. У групі нас було тридцять, більшість – із сільської місцевості. Тому часто їздили до місцевих у гості, смакувати домашніми стравами, а вони, своєю чергою, часто залишались у нас, в гуртожитку, щоб поспілкуватися, підготуватись до іспиту чи заліку.

-Яким згадуєте навчання?

-Згадую другий курс… тоді підручників не вистачало, конспект мав велике значення у підготовці до іспитів і заліків. Йде лекція з історії літератури французькою мовою, нам важко, не все зрозуміло, адже ми провчилися лише один рік. Але викладач заспокоювала нас, говорила, що за кілька годин лекцій ми записуватимемо за нею весь конспект. Так і вийшло, ми через пару тижнів набралися необхідних навичок. Узагалі наші педагоги були для нас другими батьками, турбувалися про нас, давали поради, вчили життю. Як говорять, між нами існували взаєморозуміння і підтримка. Із глибокою вдячністю згадуємо на наших зустрічах своїх викладачів: деканів факультету Сокирка Василя Сергійовича і Злобіну Надію Іванівну, а також Ружин Катерину Михайлівну, Розенбаума Єжи Максиміліановича, Люшинську Ольгу Харитонівну, Колесник Ірину Григорівну, Комлєва Владислава Ілліча, Ласку Ігоря Володимировича, нашого куратора Лимар Марію Сергіївну. Вони вчили нас пізнавати красу французької та німецької мов, методиці їх викладання, хотіли, щоб з нас вийшли гарні вчителі.

-Їм це вдалося? Як склалась доля Ваших однокурсників?

-Думаю, викладачам усе вдалося. Мої однокурсники розлетілися країною, деякі зараз у Європі. Але майже всі присвятили себе викладанню іноземної мови дітям. Дві мої однокурсниці працюють у ЗНУ на факультеті іноземної філології: декан факультету Галина Морошкіна та викладач Тетяна Удилова.

-Любове Єгорівно, як директор школи Ви чимало уваги приділяєте методичній роботі. Зараз багато говорять про набуття учнями життєвих компетентностей. Як ця ідея реалізується в Гуляйпільській школі № 1?

-Науково-методична проблема школи – «Акмеологічний підхід як умова креативної самореалізації та підвищення ефективності освітнього процесу». Вона і спрямована  на вдосконалення системи виховної роботи для набуття  учнями необхідних життєвих компетентностей, розвиток духовного потенціалу особистості. Наш колектив активно впроваджує акмеологічні технології навчання і виховання. Заклад як «Школа сприяння здоров’ю» та «Школа, дружня до дитини», працює над підвищенням ефективності роботи, створює здоровий освітній простір, оптимальні умови для розвитку духовно багатої, фізично здорової особистості, здатної до саморозвитку.

-Така робота дає значні результати. Чим Ви особливо пишаєтесь?

-Ми пишаємось своїми учнями. Вони – переможці обласних етапів предметних олімпіад, міжнародного конкурсу з української мови ім. П. Яцика, Всеукраїнської військово-патріотичної спортивної гри «Джура», заочного конкурсу пошукових робіт «Твої герої, Запорізький краю», літературно-дослідницького конкурсу «Патріотизм у долі Запоріжжя», еколого - патріотичної гри «Паросток», фестивалю-конкурсу «Подаруй мені казку», творчих і спортивних конкурсів. Школа посідає перше місце в районному рейтингу щодо результативності роботи з обдарованими учнями та ефективності участі педагогів у професійних конкурсах. У закладі організовано профільне навчання: історичний профіль, українська філософія.

-Гуляйпільська школа № 1 є учасником і всеукраїнських експериментальних проектів. Розкажіть про це докладніше.

-Так, наш педагогічний колектив бере участь у двох експериментальних проектах: «Розвиток інклюзивно-освітнього середовища в Запорізькій області» та «Дидактико-методичне і навчальне забезпечення реалізації концептуальних засад реформування початкової загальної освіти». У межах цих проектів у школі облаштовано одну з перших в області сучасних медіатек, яка є центром інформаційної інфраструктури закладу, де обладнано декілька зон для роботи учнів та педагогів. Такі проекти дають нам можливість активно впроваджувати Концепцію Нової української школи. Крім того, на базі закладу діють міжшкільні методичні об’єднання. І треба сказати, що наш досвід вивчають колеги зі всієї України, бо матеріали процесу організації методичної роботи презентовано у фахових виданнях «Завуч» і «Завучу усе для роботи».

-Що для Вас ЗНУ сьогодні?

-Уже багато років минуло, як я закінчила інститут, але завжди згадую нашу альма-матер. Проходячи біля навчального закладу, з ностальгією вдивляюсь у знайомі місця, часто переглядаю студентські фотографії: в аудиторії, на суботнику,  на практиці у школі, у селі, де ми допомагали селянам збирати урожай. Час летить і змінює все навколишнє. Але прожиті в інституті роки світять далеким вогником, оповитим солодким, стискаючим серце спогадом про студентську юність.

Фотогалерея:
https://www.facebook.com/pg/univerzp/photos/?tab=album&album_id=1922999694396081

Більше інформації про проект:

www.znu.edu.ua/ukr/university/pidrozdily/press/11707

 

Факультет журналістики

 


Схожі новини