Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / День донора у ЗНУ

День донора у ЗНУ

18.04.2008 15:35

Співпраця Запорізького національного та обласної станції переливання крові встигла перетворитися на добру традицію. Адже вже більше п’яти років на базі нашого університету проводиться День донора, під час якого до благородної справи врятування чийогось життя можуть долучитися всі бажаючі.

Цього року до пункту забору крові, влаштованого на базі профілакторію нашого ВНЗ, завітало 59 студентів з 12 факультетів ЗНУ, а також співробітник – старший лаборант кафедри мисливствознавства та іхтіології біологічного факультету ЗНУ Катерина Тюринова, яка бере участь у подібних акціях не вперше. Найактивнішими учасниками Дня донора цього разу виявилися фізичний, біологічний факультети та факультет соціальної педагогіки та психології.
До речі, серед студентів є чимало тих, хто кілька разів поспіль виступав у ролі донорів. Серед найактивніших донорів нашого ВНЗ спеціалісти виховного відділу назвали студентів біологічного факультету Віталія Вовка, Катерину Кочиш, Олену Теслю, Вікторію Четвертак, Сергія Якобі, представників факультету соціальної педагогіки Ілону Боровкову, Володимира Колота, Ганну Кравчук, Оксану Кардаш, майбутніх журналістів Марію Козловську, Каріну Коротку, Романа Ткачука і студента історичного факультету В’ячеслава Зайцева. Останній, до речі, за п’ять років навчання у нашому університеті вже вп’яте бере участь у заході, адже він прагне стати почесним донором. Відповідно до існуючих пільг, учасникам Дня донора надається два дні звільнення від занять протягом навчального року, а також - грошова компенсація, яку вони мають витратити на обід. Крім того, усіх донорів безкоштовно обстежили на предмет виявлення антитіл до ВІЧ–СНІД та вірусів гепатиту.
Провідний спеціаліст відділу гуманітарної освіти та виховання ЗНУ Світлана Кондратенко відзначає високий рівень проведення заходу: «Цим ми завдячуємо тому, що вже не перший рік співпрацюємо зі станцією переливання крові та тому, що багато наших студентів є учасниками подібних акцій вже не вперше. З деякими студентами представники станції переливання зв’язуються напряму, особливо, коли виникає потреба терміново здати кров. Цього року взяти участь у акції виявили бажання більше 70 представників ЗНУ, але пропозиціями декого з них ми не змогли скористатися через медичні показники (нещодавно перенесені операції чи травми, недостатня кількість часу, що минула від попереднього забору крові). Тож сподіваємося, що наступного Дня донора студенти та викладачі нашого університету виявлять ще більшу активність».
Таміла ТАРАСЕНКО