Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / В Економіко-правничому коледжі відбувся День відкритих дверей

В Економіко-правничому коледжі відбувся День відкритих дверей

В Економіко-правничому коледжі відбувся День відкритих дверей
20.02.2018 09:55 Все Головні новини Коледжі та філії Економіко-правничий коледж Економіко-правничий коледж профорієнтаційна діяльність День відкритих дверей

Вісімнадцятого лютого в Економічно-правничому коледжі Запорізького національного університету провели День відкритих дверей. На захід завітали майже 80 абітурієнтів – старшокласників міста й області. Майбутні студенти та їхніх батьків ознайомилися з правилами вступної кампанії та перевагами навчання у цьому закладі. А ще, познайомилися з керівництвом коледжу та його викладачами, мали змогу пройти профорієнтаційний тест, який допоможе остаточно визначитися з майбутньою професією, дізнатися про навчання в коледжі від його студентів тощо.

Усі охочі під час заходу ознайомилися з особливостями навчання й вступу на 10 спеціальностей ЕПК: на «Інженерію програмного забезпечення», «Право», «Туризм», «Журналістику», «Фінанси, банківську справу та страхування», «Менеджмент», «Соціальну роботу», «Соціальну педагогіку», «Облік і оподаткування» та «Фізичну культуру і спорт».

За словами директора Економіко-правничого коледжу Олени Грибанової, одна з головних переваг навчання у ньому – це те, що він є структурним підрозділом Запорізького національного університету. Цей рік для коледжу особливий: його колектив відзначає десятиріччя від дня його заснування. Саме про це йшлося під час проведення важливого профорієнтаційного заходу – Дня відкритих дверей.

«Матеріальну базу нам надає університет, проте за 10 років існування коледжу в нас є власні напрацювання – три комп’ютерних класи, які обладнанні сучасною технікою, нова мультимедійна аудиторія. У ній проходять і лекційні, і практичні заняття, є інтерактивна дошка, завдяки якій викладачі подають доступно матеріал. Бо зараз діти краще сприймають зором і на слух. Також є наукова бібліотека від ЗНУ, але майже всі підручники є в електронному доступі», – зазначає Олена Євгенівна.

Під час зустрічі з представниками коледжу гостям Дня відкритих дверей повідомили, що цього року вступна кампанія до нього починається 2 липня, закінчується – 14. Також їм нагадали, що один із обов’язкових документів, який повинен мати абітурієнт, – це ID-картка та витяг до неї. Крім того, при вступі до ЕПК потрібно мати при собі ідентифікаційний код, свідоцтво про базову середню освіту, додаток до нього. Перевагами вступу цього року є те, що абітурієнт може подати документи на 4 спеціальності. Це робиться для того, щоб вона мала час остаточно визначитись із майбутньою професією або потрапити на навчання за держзамовленням на одну зі спеціальностей.

Конкурсний бал нараховується за трьома критеріями – українська мова, диктант, оцінюється за 12-бальною шкалою. Фаховий предмет, якщо гуманітарні науки – це історія України, якщо технічні – математика, творчий конкурс для фаху«Фізична культура», а ті, хто обрав спеціальність «Туристичне обслуговування», здаватимуть географію. Третій складник – середній бал школи.

Неабияке зацікавлення серед майбутніх абітурієнтів і їхніх батьків викликало повідомлення, що в коледжі діють трьохмісячні підготовчі курси для дев’ятикласників. Для вступників із інших міст є одномісячні курси, вони починають діяти майже перед самою вступною кампанією. Упродовж одного місяця вони будуть щодня відвідувати університет, а проживатимуть при цьому в гуртожитку. Це надасть змогу майбутнім студентам систематизувати знання, адаптуватись до умов навчального закладу та познайомитись з викладачами.

Цього року Міністерство освіти і науки України запровадило ЗНО для дітей, які закінчили 9 класів. Наш коледж ретельно готує дітей до екзаменів. Поки що це буде один предмет із якого буде здаватись ДПА у формі ЗНО – це українська мова.

Ще однією перевагою коледжу, як відзначила під час зустрічі з батьками абітурієнтів заступник директора з навчально-методичної роботи Альона Ходаковська, є практичний складник навчання в ньому. Наприклад, майбутні педагоги проходять практику в школі, юристи – у судах, нотаріальних канторах, менеджери та організатори виробництва – «Мотор Січ», «Запоріжсталь», економічні спеціальності – банки, планово-фінансовий відділ ЗНУ, майбутні фахівці із соціальної роботи проходять практику в органах місцевого самоврядування й пенсійному фонді. Крім того, цього року студенти спеціальності«Туристичне обслуговування» на виробничу практику їздили до Болгарії та Туреччини. Там вони мали змогу власними силами та знаннями заробити кошти.

Абітурієнтам та їхнім батькам розповіли, що ЕПК працює на платформі електронного забезпечення навчання «Moodle». Кожен студент реєструється у системі й має доступ до всіх матеріалів, які там розміщують викладачі. З усіх предметів у системі є методичні рекомендації до самостійних робіт, практичних та лекційних занять. Крім того, там є електронні варіанти всіх підручників.

Увагу присутніх на Дні відкритих дверей закцентували на тому, що дуже важливим для коледжу є те, що упродовж всього навчання його студенти приділяють багато уваги вдосконаленню знань англійської мови. На першому курсі викладання предмету поділяється за рівнями знань студента – початковий, достатній, середній, високий. Із четвертого семестру починається викладання іноземної мови за професійним спрямуванням.

Також присутніх попросили звернути увагу, що після отримання диплома ЕПК студент має змогу змінити спеціальність, за якою здобуває освіту. Якщо він у коледжі навчається на спеціальності «Фінанси», після його закінчення вона може навчатися, наприклад, на «Правознавстві».

Після закінчення ЕПК студент вступає на другий курс іншої спеціальності в університеті, а якщо продовжує навчання за тією ж освітньою програмою – то на третій. Навчальні плани ЕПК побудовані таким чином, щоб академічна різниця з університетом була мінімальною.

Крім того, під час Дня відкритих дверей гості коледжу мали змогу поспілкуватися з представниками студактиву коледжу. Ті зауважили, що в ЕПК створені всі умови задля того, щоб студентові реалізувати себе не лише в навчанні, але й у науковій роботі чи в творчості.

Зокрема, вступники можуть стати членами студентської ради або стати його головою. Крім того, вони можуть реалізувати свої творчі здібності під час загальноуніверситетських заходів, зокрема таких як «Дозвольте відрекомендуватися, 1 курс!», «Студентська весна», взяти участь у різноманітних флешмобах тощо.

Економічно-правовий коледж дає майбутньому студентові найрізноманітніші можливості для реалізації як професійних, так і творчих здібностей.

 

Юлія Трускало

 


Схожі новини