
20 лютого стало для нас назавжди пам’ятним днем – Днем Героїв Небесної Сотні. Пам'ятний День встановлено указом Президента України Петра Порошенка «Про вшанування подвигу учасників Революції гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні» (від 11.02.2015 р. № 69/2015). І сьогодні варто згадати про всіх, хто віддав своє життя впродовж останніх років. Про них пишуть вірші та складають оповідання, з'являються наукові дослідження, про них ми чуємо з радіо- й теленовин… Історія нинішніх подій в Україні щодня викарбовує нові імена героїв-захисників держави у книзі вічної пам’яті. На її сторінках назавжди залишаться спогади про тих, хто загинув під час Революції Гідності, – Героїв Небесної Сотні.
Долучаючись до вшанування пам’яті Героїв Небесної Сотні, наукова бібліотека пропонує ознайомитися з книжковою виставкою «Небесна Сотня. Герої не вмирають» (хол наукової бібліотеки). Книги і публікації в журналах та збірниках розкажуть про тих, хто не побоявся куль і кийків, поклав своє життя за рідну Україну, показав всьому світові, що українці ніколи не стануть на коліна.
Поетична збірка Дмитра Павличка «Вірші з Майдану» (Київ, 2014) – це мобілізаційний поклик до українського народу збройно боронити нашу державність. До книги увійшли вірші, написані в період з осені 2013-го по літо 2014-го. Нещодавні події, які вже стали частиною новітньої української історії, автор переосмислює з висоти свого життєвого та творчого досвіду.
Збірник статей та матеріалів «Хрестоматія практик громадської журналістики часів Євромайдану» (Чернівці, 2014) включив матеріали, які мають на меті продемонструвати силу соціальних мереж та громадської журналістики на прикладі подій Євромайдану.
Безпосередня учасниці подій Майдану киянка – авторка Юлія Орлова «111 дней Майдана: записки киевлянки» (Київ, 2014) – започаткувала народження нового літературного жанру, який видавництво «Дулібі» назвало timeline-романом.
Книжкова експозиція висвітлює не тільки події та героїв Майдану, а й, те що коїлось після революції. Книга Бібліотеки газети «День» за редакцією Л. Івшиної «Катастрофа і тріумф. Історії українських Героїв» (Київ, 2015) – про Героїв: тих, хто загинув, і тих, хто вижив, пройшов, пережив. За час війни на сході. У книзі – знакові історії про знакові події цієї неоголошеної війни на Донбасі.
Зал електронних ресурсів наукової бібліотеки (2-й навч. корпус, кімн. № 126) запрошує на перегляд візуальних матеріалів. Державний архів Запорізької області подає добірку фотографій за 2014 рік «Майдан очима запорожців», зроблених запоріжцями – активістами Київського Євромайдану: http://archivzp.gov.ua/index.php?option=com_content&view=article&id=576%3A2016-02-18-14-32-37&lang=ua.
Інформацію про всі книги, автореферати дисертацій, публікації в газетах, журналах та наукових збірниках за темою подає електронний каталог. Запрошуємо до університетської книгозбірні на перегляд книжкових виставок та вивчення героїки наших сучасників.
Наукова бібліотека